گزارش جامع و موشکافانه تحلیلی بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال

تاریخ انتشار: 15 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 19 اسفند 1402
زمان مطالعه:  26 دقیقه
گزارش جامع و موشکافانه تحلیلی بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال

گزارش منحصر‌به‌فرد تیم بیت پین از بازار کریپتوکارنسی هر سه‌شنبه با اطلاعات دقیق و کاربردی و جامع، تقدیم شما کاربران عزیز می‌شود؛ تمام تلاش ما در ارائه این گزارش فراهم کردن ابزار و منبعی ارزشمند برای کمک به سرمایه‌گذاری و تریدر ارزهای دیجیتال و آگاهی‌رسانی برای بهبود تصمیم‌گیری در بازار رمزارزها است. شما با مطالعه این گزارش جامع و منحصر‌به‌فرد می‌توانید فرصت‌های احتمالی سودآوری از بازار را شناسایی کرده و با نکات کلیدی برای فعالیت در آن آشنا شوید.

در گزارش سه‌شنبه‌های بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال، ابتدا آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بازار رمزارزها و اخبار ژئوپلیتیک را بررسی می‌کنیم، سپس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال مختلف و شاخص‌های مهم و شبیه‌سازی‌های قیمتی را ارائه می‌دهیم. در ادامه وضعیت کلی بازار در هفته گذشته را موشکافانه بررسی می‌کنیم و در ادامه هم ارزهای پرریسک و کم‌ریسک را معرفی و تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر، پیش‌بینی قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته آینده را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی معرفی خواهیم کرد.

علاوه بر موارد بالا، بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری، شاخص‌های مرتبط، عملکرد و حجم معاملات ارزهای دیجیتال و تحلیل آنچین و آفچین را عنوان کرده و در نهایت هم، تحلیلی فنی از بازارهای دیگر را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهیم. امیدواریم تا گزارش تحلیلی جامع بیت پین، بتواند با بررسی موشکافانه مولفه‌ها و شاخص‌ها، پستی‌وبلندی‌های مسیر فعالیت در این بازار را برای شما کاربران عزیز کمی هموارتر کند.

نویسندگان تحلیل

نویسندگان تحلیل

فهرست مطالب

اخبار و رویدادها

اخبار ارزهای دیجیتال

 • رشد قیمت میم کوین PEPE

طبق گزارش وب‌سایت NewsBTC، پپه کوین رشد قیمتی قابل‌توجه‌ای را در هفته گذشته تجربه کرد و ارزش بازار آن به 1٫1 میلیارد دلار افزایش یافت. کشش گسترده در رسانه‌های اجتماعی باعث افزایش محبوبیت پپه کوین و بالا رفتن قیمت این میم کوین شد. لازم به ذکر است که رشد بازار کریپتو تنها دلیل رشد عجیب این میم کوین نیست، بلکه پپه کوین، با نام تجاری متمایز خود با مضمون قورباغه، علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران به میم کوین‌‌ها و فعالیت‌های معاملاتی و سفته‌‌بازی از دیگر عوامل رشد چشمگیر این میم کوین مبتنی بر اتریوم محسوب می‌شوند.

 • رشد ارز TON پس از انتشار پستی درکانال تلگرام از طرف بنیان‌گذار این شبکه اجتماعی

طبق گزارش وب‌سایت Coindesk، پاول دوروف، بنیان‌گذار این شبکه، با انتشار پستی در کانال رسمی خود در 28 فوریه (9 اسفند) اعلام کرد که تلگرام، از ماه مارس شروع به درآمد‌زایی از تبلیغاتی توسط صاحبان کانال‌ها خواهد کرد. تسویه تمام پرداخت‌ها و برداشت‌ها روی بلاک چین تون (TON)، شبکه‌ای که توسط شرکت مادر تلگرام ایجاد شده، انجام خواهد گرفت.

 • سرمایه‌گذاری بایننس لبز در یک پروتکل سهام‌گذاری (Staking)

طبق گزارش وب‌سایت Dailyhodl، در اطلاعیه بایننس آمده که شرکت باینننس لبز (Binance Labs)، بازوی سرمایه‌گذاری این شرکت در بابیلون (Babylon)، در یک پروتکل استیکینگ بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده که در مفهوم سهام‌گذاری بومی بیت کوین پیشگام بوده و به کاربران این امکان را می‌دهد تا بیت کوین‌ها را برای بلاک چین‌هایی که از مکانیسم اجماع PoS (اثبات سهام) استفاده می‌کنند، به اشتراک بگذارند و بدون هیچ‌گونه شخص ثالث، از طریق راه‌حل‌های پل یا خدمات بسته‌بندی، سود کسب کنند. این پروتکل راهی را برای بلاک چین‌های اثبات سهام (Pos) فراهم می‌کند و در عین حال از بازگشایی سهام کارآمد برای افزایش نقدینگی برای دارندگان بیت کوین اطمینان می‌دهد.

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

 • Unlock date: تاریخ آزادسازی
 • Tokens to be Unlocked: حجم توکنی که باید آزاد شود
 • Unlock Amount: حجم توکنی که آزاد می‌شود
 • Percent of Market Cap: درصد ارزش بازار
 • Fully Diluted Market cap: ارزش بازار رقیق شده (قیمت در حداکثر عرضه)

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس عملکرد:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس حجم معاملات:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

بررسی ده پروتکل برتر دیفای براساس ارزش کل قفل‌شده استیکینگ (TVL STAKING)؛ طبق داده‌های DefiLama

ارزش کل قفل شده یا TVL در حوزه رمزارزها نشان‌دهنده مجموع دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده در پروتکل‌های دریافت پاداش‌، سود‌، کوین‌های جدید و توکن‌ها‌، درآمد ثابت و غیره در عرصه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

بررسی پروتکل‌های دیفای براساس ارزش کل قفل‌شده استیکینگ (TVL STAKING)؛ طبق داده‌های DefiLama

بررسی پروتکل‌های دیفای براساس ارزش کل قفل‌شده استیکینگ

بررسی پروتکل‌های دیفای براساس ارزش کل قفل‌شده استیکینگ (TVL STAKING)؛ طبق داده‌های DefiLama

بررسی پروتکل‌های دیفای براساس رشد ورودی سرمایه به پروتکل

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  اخبار اقتصادی

  • ۲۸ فوریه: تولید ناخالص داخلی مقدماتی (prelim gdp q/q) از نرخ 3٫3 درصد به 3٫2 درصد کاهش پیدا کرد.

  این شاخص بیانگر تغییر سالانه در ارزش تمام کالاها و خدمات تولید شده توسط اقتصاد است. تولید ناخالص داخلی مقدماتی نرخ به‌روز‌شده تولید ناخالص داخلی پپیشرفته و قابل اعتمادتر است. کاهش تولید ناخالص داخلی بیانگر انقباض اقتصاد و افزایش رکود و کاهش رشد اقتصادی است. با کاهش این شاخص تریدرها احتمال کاهش نرخ بهره در ماه‌های آتی را افزایش دادند.

  • ۲۹ فوریه:
   • هزینه‌های مصرف شخصی خالص ماهانه (core pce m/m) از نرخ 0٫2 درصد به 0٫4 درصد افزایش یافت.
   • هزینه‌های مصرف شخصی خالص سالانه (core pce y/y) از نرخ 2٫9 درصد به 2٫8 درصد کاهش یافت.
   • هزینه‌های مصرف شخصی ماهانه (pce y/y) از نرخ 2٫6 به 2٫4 درصد کاهش یافت.

  PCE ، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی، معیاری از قیمت‌های پرداخت شده برای خریدهای داخلی کالاها و خدمات ارائه می‌دهد. در شاخص PCE ،گزارش مصرف خانوار را از گزارش GDP تهیه می‌کنند. این شاخص، نسبت به CPI، کم‌نوسان و روان‌تر است. شاخص PCE تمامی خانوار روستایی و شهری را محاسبه می‌کند.

  CORE PCE، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی، معیاری از قیمت‌های پرداخت‌شده برای خریدهای داخلی کالاها و خدمات به استثنای موادغذایی و انرژی ارائه می‌دهد. در شاخص PCE ،گزارش مصرف خانوار را از گزارش GDP تهیه می‌کنند که نسبت به CPI هر ماه آپدیت شده و کم‌نوسان و روان‌تر است. شاخص PCE تمامی خانوار روستایی و شهری را محاسبه می‌کند.

  افزایش هزینه‌های مصرف شخصی ماهانه، نشان‌دهنده افزایش تقاضا در کوتاه‌مدت است. کاهش این شاخص در دوره سالانه بیانگر کاهش فشارهای قیمتی و انقباض اقتصاد است. تریدرها احتمال کاهش نرخ بهره در ماه‌های آتی را افزایش دادند. کاهش رشد اقتصادی و کاهش تورم PCE که نشانگر افزایش رکود است، موجب ریسک گریزی می‌شود و باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاران پول‌هایشان را وارد بازارهای ریسکی نکنند. به همین دلیل هم قیمت بیت کوین کاهش یافت.

  • ۱ مارچ: شاخص بخش تولید (ism manufacturing pmi) از نرخ 49٫1 به 47٫8 کاهش یافت.

  برای محاسیه شاخص بخش تولید (ism manufacturing pmi) از 300 مدیر خرید که خواسته می‌شود تا وضعیت شرایط تجاری از جمله اشتغال، تولید، سفارشات جدید، قیمت‌ها، تحویل تامین‌کنندگان و موجودی‌ها را ارزیابی کنند. کاهش شاخص تولید، نشان‌دهنده افزایش رکود و کاهش تقاضا است.با کاهش این شاخص فدرال رزرو شیب سیاست‌های پولی انقباضی را کاهش می‌دهد و به همین دلیل هم تریدرها احتمال کاهش نرخ بهره در ماه‌های آتی را افزایش دادند. با توجه به انقباض اقتصاد و رکود در اقتصاد آمریکا، ریسک‌گریزی در بازارهای ریسکی ایجاد شده و به همین دلیل هم قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد.

  نتیجه‌گیری

  با کاهش تولید ناخالص داخلی، کاهش تورم PCE سالانه و نزدیک شدن آن به 2 درصد، کاهش نرخ تولید، احتمال کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن افزایش یافت و سنتیمنت (احساسات) تریدرها به سمت داویش گرایش یافته و انتظار می‌رود فدرال رزرو شیب سیاست‌های پولی خود را کاهش دهد که به همین دلیل احتمال می‌دهیم قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت افزایش یابد.

  کاهش شاخص‌های اقتصادی بیانگر افزایش رکود و کاهش تقاضا است که همین امر موجب نااطمینانی سرمایه‌گذاران و ریسک‌گریزی می‌شود، در حال حاضر احتمال وقوع سافت لندینگ (کاهش نرخ تورم و رشد مستمر اقتصاد و رونق در اقتصاد آمریکا) در اقتصاد آمریکا کاهش یافته است. اطمینان نداشتن اقتصادی موجب خروج سرمایه از بازارهای ریسکی شده و از ورود پول ارزان به بازار جلوگیری می‌کند که احتمال می‌دهیم به همین دلیل قیمت بیت کوین در میان‌مدت کاهش یابد.

  رویداد‌های مهم اقتصادی

  • ۵ مارچ: شاخص بخش خدمات (ism services pmi)؛ عدد قبلی 53٫4 و پیش‌بینی تحلیلگران 53 – با کاهش اعتماد و کاهش احساسات مصرف‌کننده، کاهش درآمد شخصی قابل‌تصرف واقعی‌ و افزایش پس‌انداز که بیانگر کاهش تقاضا است، تحلیلگران احتمال می‌دهند شاخص بخش خدمات کاهش پیدا کند.
  • ۶ مارچ: شهادت دادن آقای پاول درباره سیاست‌های پولی فدرال رزرو
  • ۶ مارچ: فرصت‌های شغلی باز (JOLTS job opening)؛ عدد قبلی 9٫03 میلیون و پیش‌بینی تحلیلگران 8٫90 میلیون – با افزایش رکود و کاهش مصرف که منجر به تعدیل نیروی کار و کاهش تقاضای نیروی کار از طرف کارفرما می‌شود، تحلیلگران احتمال می‌دهند فرصت‌های شغلی باز کاهش پیدا کنند.
  • ۷ مارچ: شهادت دادن آقای پاول در کمیته خدمات مالی مجلس در واشنگتن
  • 8 مارچ: میانگین درآمد ساعتی ماهانه (Average Hourly Earnings m/m)؛ عدد قبلی 0٫6 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 0٫2 درصد – افزایش رکود، کاهش سفارشات شرکت‌ها و افزایش مطالبات بیکاری که بیانگر تعدیل نیروی کار است‌، همه نشان می‌دهند که کارفرما برای جلوگیری از سود خود، نیروی کار را تعدیل کرده و حقوق آن‌ها را احتمالا پایین آورده که به همین دلیل تحلیلگران احتمال می‌دهند میانگین درآمد ساعتی کاهش یابد.
  • ۸ مارچ: نرخ بیکاری (Uneployment rate)؛ عدد قبلی 3٫7 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 3٫7 درصد – با افزایش نرخ مطالبات بیکاری، کاهش تقاضای نیروی کار، تحلیلگران احتمال می‌دهند نرخ بیکاری ثابت باقی بماند.

  تحلیل سیاسی

  • ۴ مارچ: لغو حکم رد صلاحیت دونالد ترامپ

  دیوان عالی آمریکا، تصمیم دادگاه ایالتی کلورادو به دنبال رد صلاحیت دونالد ترامپ از انتخابات ریاست جمهوری را رد نمود و به ترامپ اجازه داد تا در انتخابات در ایالت کلورادو باقی بماند. این اتفاق می‌تواند باعث رشد قیمت طلا و بیت کوین شود.

  تحلیل کوانت

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با استفاده از ضریب بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریبی است که نشان می‌دهد هر ارز دیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین)، چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با ۱ به منظور ریسک هم‌سو با شاخص‌کل است، ضریب بتای بزرگتر از ۱ پرریسک‌تربودن از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از ۱ هم کم‌ریسک‌تر بودن از شاخص کل را نشان می‌دهد؛ ضریب بتای منفی هم نشان‌دهنده بازده معکوس نسبت به شاخص کل خواهد بود. براساس ضریب بتا و طبق جدول زیر، کم‌ریسک‌ترین رمزارز TRX و پرریسک‌ترین رمزارز SOL است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۹۰ ETH
  ۰٫۵۶ BNB
  ۰٫۴۹ XRP
  ۱٫۳۲ SOL
  ۰٫۸۴ ADA
  ۱٫۱۹ AVAX
  ۱٫۰۵ DOGE
  ۰٫۸۷ DOT
  ۰٫۴۲ TRX

  ***

  در جدول زیر، مقدار ضریب بتای بیت کوین نسبت به هر یک از نماد‌های آورده‌شده در داخل جدول محاسبه شده است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۰۱- DXY
  ۰٫۱۰ NADSAQ
  ۰٫۰۷ S&P 500
  ۰٫۰۴ GOLD
  ۰٫۰۵ OIL

  ***

  ضریب همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب همبستگی، رابطه‌ای متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت ضریب همبستگی، شاخصی تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. چنانچه قیمت دو دارایی در مرحله‌ای افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند و آن را با عددی مثبت گزارش می‌‌دهند؛ برعکس همبستگی مثبت، همبستگی منفی است، که نشان‌دهنده رابطه‌ای معکوس است. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف‌شده دارند، شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند است.

  TRXUSD DOTUSD DOGEUSD AVAXUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  ۰٫۶۳ ۰٫۶۶ ۰٫۵۱ ۰٫۶۱ ۰٫۵۹ ۰٫۵۹ ۰٫۳۶ ۰٫۶۰ ۰٫۸۲ ۱ BTCUSD
  ۰٫۶۵ ۰٫۷۲ ۰٫۵۷ ۰٫۶۳ ۰٫۶۸ ۰٫۶۲ ۰٫۳۹ ۰٫۶۷ ۱ ۰٫۸۲ ETHUSD
  ۰٫۵۵ ۰٫۵۶ ۰٫۵۰ ۰٫۴۹ ۰٫۵۴ ۰٫۵۷ ۰٫۳۴ ۱ ۰٫۶۷ ۰٫۶۰ BNBUSD
  ۰٫۳۶ ۰٫۴۰ ۰٫۳۳ ۰٫۳۴ ۰٫۴۶ ۰٫۴۹ ۱ ۰٫۳۴ ۰٫۳۹ ۰٫۳۶ XRPUSD
  ۰٫۵۶ ۰٫۷۸ ۰٫۴۷ ۰٫۷۳ ۰٫۶۹ ۱ ۰٫۴۹ ۰٫۵۷ ۰٫۶۲ ۰٫۵۹ SOLUSD
  ۰٫۵۲ ۰٫۸۵ ۰٫۵۸ ۰٫۷۹ ۱ ۰٫۶۹ ۰٫۴۶ ۰٫۵۴ ۰٫۶۸ ۰٫۵۹ ADAUSD
  ۰٫۵۳ ۰٫۸۲ ۰٫۵۱ ۱ ۰٫۷۹ ۰٫۷۳ ۰٫۳۴ ۰٫۴۹ ۰٫۶۳ ۰٫۶۱ AVAXUSD
  ۰٫۴۰ ۰٫۵۵ ۱ ۰٫۵۱ ۰٫۵۸ ۰٫۴۷ ۰٫۳۳ ۰٫۵۰ ۰٫۵۷ ۰٫۵۱ DOGEUSD
  ۰٫۵۹ ۱ ۰٫۵۵ ۰٫۸۲ ۰٫۸۵ ۰٫۷۸ ۰٫۴۰ ۰٫۵۶ ۰٫۷۲ ۰٫۶۶ DOTUSD
  ۱ ۰٫۵۹ ۰٫۴۰ ۰٫۵۳ ۰٫۵۲ ۰٫۵۶ ۰٫۳۶ ۰٫۵۵ ۰٫۶۵ ۰٫۶۳ TRXUSD

  ***

  جدول همبستگی بین بیت کوین، طلا، نفت، NASDAQ و S&P500

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  ۰٫۲۵ ۰٫۲۸ ۰٫۰۹ ۰٫۱۸ ۱ BTCUSD
  ۰٫۲۹ ۰٫۲۸ ۰٫۱۸ ۱ ۰٫۱۸ GOLD
  ۰٫۱۶ ۰٫۰۲ ۱ ۰٫۱۸ ۰٫۰۹ OIL
  ۰٫۹۳ ۱ ۰٫۰۲ ۰٫۲۹ ۰٫۲۸ NASDAQ
  ۱ ۰٫۹۳ ۰٫۱۶ ۰٫۲۹ ۰٫۲۵\ S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور یا همان شاخص مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۸۱٬۶۲۷ و کمترین محدوده ۵۳٬۹۱۳ و میانگین قیمتی بیت کوین را ۶۷٬۹۸۳ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  ۴طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۴٬۴۹۲ و کمترین محدوده ۳٬۱۱۶ و میانگین قیمتی اتریوم را در محدوده ۳٬۸۰۹ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمتی برای ۱۰ رمز ارز برتر دنیا در یک هفته آینده

  محتمل‌ترین سناریو بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  ۶۷٬۹۸۳ ۵۳٬۹۱۳ ۸۱٬۶۲۷ BTCUSD
  ۳٬۸۰۹ ۳٬۱۱۶ ۴٬۴۹۲ ETHUSD
  ۴۲۴٫۳ ۳۰۹٫۶ ۵۳۵٫۵ BNBUSD
  ۰٫۶۳۵۱ ۰٫۵۲۲۰ ۰٫۷۵۰۲ XRPUSD
  ۱۴۳٫۸۰ ۹۱٫۰۹ ۱۹۸٫۲۵ SOLUSD
  ۰٫۷۵۹۷ ۰٫۴۷۶۰ ۱٫۰۴۴ ADAUSD
  ۴۱٫۳۰ ۲۶٫۳۲ ۵۶٫۰۶ AVAXUSD
  ۰٫۱۵۹۶ ۰٫۰۸۰۴ ۰٫۲۳۹۲ DOGEUSD
  ۹٫۴۷ ۵٫۹۹ ۱۲٫۹۲ DOTUSD
  ۰٫۱۴۴۳ ۰٫۱۰۳۲ ۰٫۱۸۴۱ TRXUSD

  ***

  ضریب الفا (ALPHA)، ضریبی است که بازدهی مازاد هر ارزدیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین) را نشان می‌دهد. ضریب آلفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر هم به معنای بازدهی صندوق، متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی مقدار آلفای بیشتر، بیانگر عملکرد بهتر ارز دیجیتال است. در جدول زیر ضریب آلفا ارز‌ها دیجیتال را نسبت به بیت کوین، که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه شده‌اند.

  ضریب آلفا نماد
  ۰٫۰۸- ETH
  ۰٫۰۷- BNB
  ۰٫۰۱ XRP
  ۰٫۰۸- SOL
  ۰٫۰۲ ADA
  ۰٫۱- AVAX
  ۰٫۲۶ DOGE
  ۰٫۰۱- DOT
  ۰٫۰۸- TRX
  ***

  تحلیل آنچین

  در تحلیل آنچین امروز صرفا به بررسی بازار مشتقات و شاخص‌های این بخش می‌پردازیم.

  تحلیل آنچین 1

  شاخص Open Interest بیانگر حجم معاملات باز دربازار مشتقات است، این شاخص حاصل جمع معاملات باز خرید و معاملات فروش بوده و دو نکته را به ما می‌گوید، یک اینکه روند این شاخص از روند قیمت بیت کوین حمایت می‌کند و نکته دوم احتمال نوسانات بسیار زیاد قیمت در بازار است، اما بررسی این شاخص بدون درنظر گرفتن Funding Rate درست نیست.

  تحلیل آنچین 2

  شاخص Funding Rate بیان‌گر تفاوت بازار اسپات و فیوچرز است و به نرخ پرداختی که تریدرهای سمت قوی‌تر بازار (در حال حاضر سمت خرید) به سمت ضعیف بازار که هر هشت ساعت محاسبه می‌شود، پرداخت می‌کنند، گفته می‌شود. بالا بودن این شاخص از سمت خرید به معنای تایید سیگنال‌های شاخص Open Interest است. بنابراین ما با توجه به این دوشاخص، انتظار نوسانات قیمتی شدیدی را خواهیم داشت.

  ***

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین (BTC)

  باتوجه‌به روند صعودی بسیار قدرتمند بیت کوین در هفته گذشته، انتظار داریم بیت کوین پس از تکمیل اصلاح خود، به سمت شکستن محدوده مقاومتی ۶۱۲۸۸ الی ۶۸۸۰۱ دلار روند صعودی خود را ادامه دهد. پس از شکست معتبر این محدوده مقاومتی، پولبک به ناحیه شکسته شده و با جمع‌آوری نقدینگی لازم، آماده صعود تا محدوده بسیار مهم عرضه واقع در ناحیه ۸۳٫۰۹۰ الی ۱۰۰٫۲۰۰ دلار شود.

  تحلیل بیت کوین (BTC)

  در محدوده‌ای که گفته شد، سطح قیمت ۹۲٫۰۰۰ دلار می‌تواند سد محکمی برای جلوگیری از ادامه مسیر صعودی بیت کوین باشد. درصورتی‌که بیت کوین موفق به شکست سطح مقاومتی گفته شده نشود، می‌توان انتظار اصلاح قیمت را داشت.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  شاخص دامیننس تتر در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته همچنان در روند نزولی قدرتمندی قرار دارد. انتظاری که از این شاخص داریم این است که محدوده حمایتی معتبر و بسیار مهم برای تقاضا در ناحیه ۳٫۶۰ الی ۴٫۰۴، به این روند نزولی پایان دهد و با افزایش تقاضا در بازار، شاهد شروع روند صعودی در این شاخص باشیم.

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  در روند صعودی دامیننس تتر اولین محدوده مقاومتی در ناحیه ۴٫۳۲ الی ۴٫۴۴ قرار دارد. در صورت شکست معتبر این محدوده، شاخص می‌تواند تا ناحیه مقاومتی بسیار مهم بعدی واقع در ۵ الی ۵٫۱۵ رشد داشته باشد. همچنین باید توجه داشت که با افزایش شاخص دامیننس تتر، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد شد.

  • تحلیل شاخص توتال 2

  شاخص توتال ۲ در مسیر حرکت قدرتمند صعودی خود و در حال رسیدن به محدوده مهمی قرار گرفته است. همان‌طور که در تصویر قابل‌مشاهده است، با شکسته‌شدن ناحیه مقاومت در محدوده ۹۶۳٫۴۱۸ میلیارد الی ۱٫۰۵۲ تریلیون دلار، این منطقه به مهم‌ترین ناحیه حمایتی برای این شاخص تبدیل شده است. همچنین می‌توان انتظار داشت شاخص توتال ۲ حرکت خود را به بیس مقاومتی و محدوده عرضه در ۱٫۲۱۵ الی ۱٫۳۱۸ تریلیون دلار ادامه دهد.

  تحلیل شاخص توتال 2

  در مجموع انتظار می‌رود پس از ریز اصلاحات توتال ۲ به محدوده گفته شده، درصورتی‌که نتواند این ناحیه را به سمت بالا بشکند، شاهد حرکت نزولی این شاخص تا ناحیه حمایتی گفته شده باشیم. همچنین باید به این نکته توجه داشت که با افزایش این شاخص، روند آلت کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص روند آلت کوین‌ها نزولی می‌شود.

  ارزهای دیجیتال مستعد رشد

  • تحلیل ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS)

  باتوجه‌به بررسی‌های انجام شده، رمزارز FXS در تایم فریم چهارساعته پتانسیل رشد خوبی دارد.

  تحلیل ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS)

  باتوجه‌به ناحیه حمایتی مهم واقع در قیمت ۷٫۳۷۸ الی ۸٫۳۰۹ دلار، انتظار داریم FXS از همین ناحیه حمایتی، حرکت صعودی خود را شروع کرده و در این حرکت صعودی تا سقف قبلی خود واقع در محدوده ۱۰٫۶۳۸ الی ۱۰٫۹۲۳ دلار رشد قابل‌توجهی داشته باشد.

  • تحلیل ارز دیجیتال آربیتروم (ARB)

  در نمودار ارز دیجیتال ARB در تایم فریم چهارساعته پتانسیل خوبی برای رشد و صعود قیمت دیده می‌شود.

  تحلیل ارز دیجیتال آربیتروم (ARB)

  همان‌طور که در تصویر مشخص شده، انتظار داریم که این آلت کوین به بیس تقاضای خود واقع در محدوده ۱٫۷۹۶۶ الی ۱٫۷۳۰۱ دلار برسد و با جمع‌آوری سفارش‌های خرید، حرکت صعودی قدرتمند خود را به سمت محدوده هدف واقع در ناحیه ۲٫۵۱۹۷ الی ۲٫۶۰۶۹ دلار شروع کند.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  شاخص دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته همواره طبق تحلیل هفته گذشته در حرکت است و پس از برخورد به سطح مقاومتی بسیار مهم در ناحیه ۱۰۴٫۸۳۵ الی ۱۰۵٫۱۴۷، اکنون در حال تکمیل گام اصلاحی است.

  تحلیل شاخص دلار امریکا

  انتظار داریم که شاخص دلار آمریکا در ابتدا به بیس مهم حمایتی خود در محدوده ۱۰۳٫۱۳۸ الی ۱۰۳٫۲۸۸ رسیده و پس از آن حرکت صعودی به سمت ناحیه ۱۰۴٫۳۸۶ الی ۱۰۴٫۴۸۶ انجام دهد. در مرحله بعد انتظار می‌رود باز هم در روند نزولی قرار گرفته و تا محدوده مهم حمایتی واقع در ناحیه ۱۰۲٫۱۶۵ الی ۱۰۲٫۵۶۳ حرکت کند.

  • تحلیل انس جهانی طلا

  برای طلا در تایم فریم چهارساعته دو سناریو وجود دارد که عبارت‌اند از:

  سناریو اول: اصلاح قیمت انس طلا تا بیس اول در ناحیه ۲۰۵۶ الی ۲۰۷۰ دلار و سپس شروع حرکت صعودی طلا از بیس گفته شده، به سمت محدوده عرضه در ناحیه ۲۱۷۰ الی ۲۱۹۳ دلار.

  تحلیل اونس جهانی طلا

  سناریو دوم: بیس اول حمایتی که گفته شد شکسته شود. در این صورت باید منتظر رسیدن قیمت طلا به بیس دوم حمایتی در ناحیه ۲۰۲۳ الی ۲۰۳۸ دلار باشیم. این بیس به‌مراتب اردرهای خرید بیشتری را در خود دارد و انتظار داریم که طلا از این بیس، حرکت صعودی خود را به سمت محدوده مقاومتی گفته شده در سناریو اول شروع کند.

  • تحلیل شاخص S&P500

  شاخص S&P500 در ادامه روند افزایشی قدرتمند خود قرار گرفته است و به سمت صعود به قله‌های جدید پیشروی می‌کند. انتظار داریم شاخص S&P500 پس از شکست محدوده مقاومتی ۵۰۳۱ الی ۵۱۰۵ و تبدیل این محدوده به یک ناحیه برگشتی، همواره روند صعودی خود را حفظ کند.

  تحلیل شاخص S&P500

  در حال حاضر شاخص S&P500 در حال پولبک زدن به محدوده گفته شده است و با جمع‌آوری نقدینگی لازم در این ناحیه، S&P500 می‌تواند حرکت خود را تا منطقه مقاومتی و عرضه واقع در ۵۱۶۷ الی ۵۲۰۴ ادامه دهد.
  پس از رسیدن به محدوده مقاومتی گفته شده، انتظار اصلاح تا بیس حمایتی گفته شده را داریم.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر