گزارش هفتگی بازار ارزهای دیجیتال از کانال بیت پین

تاریخ: 10 بهمن 1402
زمان مطالعه:  26 دقیقه
گزارش هفتگی بازار ارزهای دیجیتال از کانال بیت پین

باز هم طبق روال هر سه‌شنبه، گزارش تحلیلی جامع بیت پین را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهیم تا از آن به‌عنوان ابزاری ارزشمند برای سرمایه‌گذاری و تریدر ارزهای دیجیتال استفاده کرده و آگاهی و دانش خود را برای تصمیم‌گیری در این حوزه ارتقا دهید. تیم تحلیل بیت پین با زیر ذره‌بین قرار دادن بازار کریپتوکارنسی، سعی دارد تا فرصت‌های اتمالی سودآوری و نکات کلیدی آن را برای شما بازگو کند.

در این گزارش، ابتدا آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بازار رمزارزها و اخبار ژئوپلیتیک را بررسی کرده، سپس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال مختلف و شاخص‌های مهم و شبیه‌سازی‌های قیمتی را ارائه داده، پس از آن وضعیت کلی بازار در هفته گذشته را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهیم و در آخر هم ارزهای پرریسک و کم‌ریسک را معرفی و تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر، پیش‌بینی قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته آینده را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی تقدیم شما می‌کنیم.

در این گزارش تحلیلی، علاوه بر موارد بالا، بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری، شاخص‌های مرتبط و عملکرد و حجم معاملات ارزهای دیجیتال را عنوان کرده و در نهایت هم، تحلیلی فنی از بازارهای دیگر را ارائه می‌دهیم.

نویسندگان تحلیل

نویسندگان تحلیل

اخبار و رویدادها

اخبار ارزهای دیجیتال

 • ۲۲ ژانویه: رشد 54 درصدی سرمایه‌های قفل شده در پروتکل دیفای

ارزش کل قفل شده (TVL) مخفف عبارت Total Value Locked و به‌معنای مجموع ارزش دارایی‌هایی است که در پروتکل‌های دیفای سپرده‌گذاری شده‌اند.

طبق گزارش وب‌سایت Bitcoin.com، داده‌های دیفای لاما نشان می‌دهد که در 93 روز گذشته، ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (Defi) از 37٫46 میلیارد دلار در 20 اکتبر (28 مهر) 2023 به 57٫74 میلیارد دلار فعلی افزایش یافته است. لازم به ذکر است که 57٫3 درصد از ارزش کل در دیفای به بلاک چین اتریوم اختصاص دارد. لیدو به عنوان بزرگترین پروتکل از نظر TVL برجسته بوده که از ماه گذشته 10٫66 درصد افزایش داشته و اکنون به 23٫22 میلیارد دلار رسیده است.

 • ۲۳ ژانویه: کاهش قیمت توکن بومی صرافی OKX

طبق گزارش وب‌سایت Cointelegraph، صرافی ارزهای دیجیتال OKX به کاربرانی که تحت تاثیر ریزش مشکوک توکن OKB لیکویید شده‌اند، غرامت پرداخت می‌کند. این صرافی متعهد شده که تمامی خسارت‌های وارده به سرمایه کاربران از ریزش عجیب توکن OKB را جبران می‌کند. قیمت OKB در کمتر از 15 دقیقه 48 درصد (از 46٫80 دلار به 25٫10 دلار) افت پیدا کرد.

 • ۲۳ ژانویه: کاهش قیمت توکن GMEE

کانترکت (Contract) به محل آدرس قرارداد واقعی توکن اشاره دارد که توکن‌ها را مدیریت کرده و تعدادی از کدهای شبکه بلاک چین را در خود ذخیره می‌کند.

طبق گزارش وب‌سایت The Block، با تایید تیم پلتفرم Gamee، از طریق دسترسی غیرمجاز هکری به کانترکتِ مبتنی بر شبکه پالیگان، توکن این پلتفرم، 600 میلیون توکن GMEE به ارزش 15 میلیون دلار به سرقت رفته که همه به ETH و MATIC تبدیل شده‌اند؛ به همین دلیل هم قیمت توکن GMEE کاهش پیدا کرده است.

 • ۲۶ ژانویه: توقف عملیات استخراج توسط صرافی OKX

طبق گزارش وب‌سایت U.Today، صرافی OKX اعلام کرد که محصولات استخر استخراج بیت کوین و خدمات مرتبط خود را از 26 فوریه 2024 به طور کامل تعطیل خواهد کرد. این تصمیم در حالی اخذ شده که سودآوری ماینرها به دلیل کاهش قیمت بیت کوین تا 40,000، کاهش پیدا کرده است. توقف فعالیت‌های استخراج توسط بازیکنان اصلی مانند OKX می‌تواند منجر به کاهش سختی شبکه شود، چرا که این اقدام می‌تواند به نوبه خود، استخراج را برای ماینرهای کوچکتر، هرچند به طور موقت، اندکی در دسترس قرار دهد.

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

 • Unlock date: تاریخ آزادسازی
 • Tokens to be Unlocked: حجم توکنی که باید آزاد شود
 • Unlock Amount: حجم توکنی که آزاد می‌شود
 • Percent of Market Cap: درصد ارزش بازار
 • Fully Diluted Market cap: ارزش بازار رقیق شده (قیمت در حداکثر عرضه)

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس عملکرد:

بر اساس عملکرد

 • براساس حجم معاملات:

براساس حجم معاملات

دانلود هشتمین ماهنامه دامیننس

ارزیابی جامع تاثیر زیست‌محیطی بیت کوین

  اخبار اقتصادی

  • ۲۵ ژانویه:
   • برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی (Advance gdp q/q) از عدد 4٫9 درصد به 3٫3 درصد کاهش یافت. برآورد اولیه تولید ناخالص داخلی (Advance gdp q/q) بیانگر تغییر سالانه در ارزش تمام کالاها و خدمات تولیدشده توسط اقتصاد است. اولین برآورد تولید ناخالص داخلی (GDP) براساس داده‌های منبع، ناقص و قابل‌بازبینی است. کاهش تولید ناخالص داخلی نشانگر تعادل عرضه و تقاضا در اقتصاد آمریکا است و تریدرها با کاهش تولید ناخالص داخلی احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارس را افزایش دادند و به همین دلیل هم قیمت بیت کوین افزایش یافت.
  • ۲۶ ژانویه:
   • هزینه‌های مصرف شخصی خالص ماهانه (Core PCE price m/m) از نرخ 0٫1 درصد به 0٫2 درصد افزایش یافت.
   • هزینه‌های مصرف شخصی خالص سالانه (Core PCE price y/y) از نرخ 3٫2 درصد به 2٫9 درصد کاهش یافت.
   • هزینه‌های مصرف شخصی سالانه (PCE price y/y) در نرخ 2٫6 درصد ثابت باقی ماند.

  PCE، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی، معیاری از قیمت‌های پرداخت‌شده برای خریدهای داخلی کالاها و خدمات ارائه می‌دهد. در شاخص PCE، گزارش مصرف خانوار را از گزارش GDP تهیه می‌کنند. شاخص PCE نسبت به CPI هر ماه آپدیتشده و نسبت به CPI کم‌نوسان‌نر و روان‌تر است. شاخص PCE تمامی خانوار روستایی و شهری را در نظر می‌گیرد. Core PCE، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی، معیاری از قیمت‌های پرداخت‌شده برای خریدهای داخلی کالاها و خدمات به استثنای موادغذایی و انرژی ارائه می‌دهد. افزایش PCE ماهانه نشان‌دهنده افزایش تقاضا و کاهش سالانه آن نشان‌دهنده کاهش فشارهای قیمتی است. از آنجا‌که PCE سالانه برای فدرال رزرو و تریدرها مهم‌تر است، به همین دللی هم قیمت بیت کوین افزایش پیدا کرد.

  نتیجه گیری

  تولید ناخالص داخلی آمریکا در محدوده 3٫3 درصد بوده و با کاهش تورم سالانه، اقتصاد آمریکا همچنان در رونق است؛ به همین دلیل هم فدرال رزرو همچنان می‌تواند بدون ترس از رکود، نرخ بهره را ثابت نگه دارد. انتظار می‌رود فدرال رزرو با توجه به افزایش تورم ماهانه، نرخ بهره را در ماه ژانویه ثابت نگه دارد. با ثابت ماندن نرخ بهره از ورود پول ارزان به بازار ارزهای دیجیتال جلوگیری می‌شود و در کوتاه‌مدت احتمال می‌رود که قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند. با توجه به رونق در اقتصاد آمریکا، رشد 3٫3 درصدی اقتصاد آمریکا، کاهش روند تورم و افزایش تقاضا، به نظر می‌رسد که در میان‌مدت قیمت بیت کوین افزایش یابد.

  رویداد‌های مهم اقتصادی

  • ۳۰ ژانویه: فرصت‌های شغلی (JOLTS Job Openings)؛ عدد قبلی 8٫79 میلیون و پیش‌بینی تحلیلگران 8٫73 میلیون – به دلیل تعادل در بازار کار و کاهش تقاضای نیروی کار، تحلیلگران احتمال می‌دهند فرصت‌های شغلی اندکی کاهش یابند.
  • ۳۱ ژانویه:
   • اعلام نرخ وجوه فدرال رزرو (Federal funds Rate) ساعت 22:30؛ عدد قبلی 5٫5 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 5٫5 درصد – به دلیل افزایش تورم و رونق در اقتصاد، تحلیلگران احتمال می‌دهند که نرخ بهره ثابت باقی بماند.
   • بیانیه فدرال رزرو (Fomc statement)؛ سخنرانی رییس فدرال رزرو (آقای پاول) ساعت 23:00
  • ۲ فوریه:
   • میانگین درآمد ساعتی (Average Hourly Earnings)؛ عدد قبلی 0٫4 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 0٫3 درصد – به دلیل کاهش تورم سالانه، تحلیلگران احتمال می‌دهند نرخ درآمد میانگین ساعتی کاهش یابد.
   • تغییرات اشتغال غیرکشاورزی (Non-Farm Employment Change)؛ 
    عدد قبلی 216 هزار و پیش‌بینی تحلیلگران 177 هزار – به دلیل افزایش نرخ بیکاری و اخراج افراد شاغل، تحلیل‌گران احتمال می‌دهند تغییر اشتغال غیر کشاوری کاهش پیدا کند.
   • نرخ بیکاری (Unemployment Rate)؛ عدد قبلی 3٫7 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 3٫8 درصد – به دلیل افزایش نرخ مطالبات بیکاری، تحلیل‌گران احتمال می‌دهند، نرخ بیکاری افزایش یابد.

  اخبار ژئوپلیتیک

  • ۲۷ ژانویه: درگیری بین حزب الله و اسراییل

  در بامداد 27 ژانویه (7 بهمن) گزارش‌ها از افزایش درگیری‌ها میان نیروهای حزب‌الله لبنان و اسرائیل حکایت دارد. چندین موضع اسرائیل مورد هدف راکت و موشک‌های ضد‌زره قرار گرفته و همچنین ارتش اسرائیل با حملات هوایی مواضع حزب‌‌الله را مورد هدف قرار داده است. درگیری بین اسرائیل و حزب‌الله تا شامگاه 27 ژانویه (7 بهمن) افزایش یافت و سطح تنش‌ها به حدی زیاد شده که منابع نزدیک به حزب‌الله، جنگ گسترده را قریب‌الوقوع می‌دانند. با افزایش درگیری بین حزب‌الله و اسرائیل، ریسک‌های ژئوپلیتیک خاورمیانه افزایش یافته و به همین دلیل هم قیمت طلا و نفت ممکن است افزایش یابد.

  • ۲۸ ژانویه: حمله پهبادی به پایگاه نظامی آمریکا در مرز اردن

  در 28 ژانویه (8 بهمن) گروه مقاومت عراق به پایگاه نظامی آمریکا در مرز اردن حمله پهبادی کرد. در پی این حمله سه سرباز آمریکایی کشته و 25 سرباز دیگر زخمی شدند. سناتورهای آمریکایی ایران را مقصر این حمله می‌دانند و ایران را تهدید به حمله نظامی کردند. در پی این حمله قیمت طلا و نفت افزایش یافت. با افزایش ریسک‌های ژئوپلیتیک منطقه خاورمیانه، قیمت طلا و نفت در روز‌های آینده ممکن است افزایش یابد.

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با استفاده از ضریب بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریبی است که نشان می‌دهد هر ارز دیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین)، چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با ۱ به منظور ریسک هم‌سو با شاخص‌کل است، ضریب بتای بزرگتر از ۱ پرریسک‌تربودن از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از ۱ هم کم‌ریسک‌تر بودن از شاخص کل را نشان می‌دهد؛ ضریب بتای منفی هم نشان‌دهنده بازده معکوس نسبت به شاخص کل خواهد بود. براساس ضریب بتا و طبق جدول زیر، کم‌ریسک‌ترین رمزارز TRX و پرریسک‌ترین رمزارز SOL است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۹۸ ETH
  ۰٫۶۲ BNB
  ۰٫۵۳ XRP
  ۱٫۴۲ SOL
  ۰٫۸۵ ADA
  ۱٫۳۵ AVAX
  ۰٫۹۰ DOGE
  ۰٫۸۹ DOT
  ۰٫۴۷ TRX

  ***

  در جدول زیر، مقدار ضریب بتای بیت کوین نسبت به هر یک از نماد‌های آورده‌شده در داخل جدول محاسبه شده است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۰۱- DXY
  ۰٫۱۲ NADSAQ
  ۰٫۰۸ S&P 500
  ۰٫۰۴ GOLD
  ۰٫۰۱ OIL

  ***

  ضریب همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب همبستگی، رابطه‌ای متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت ضریب همبستگی، شاخصی تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. چنانچه قیمت دو دارایی در مرحله‌ای افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند و آن را با عددی مثبت گزارش می‌‌دهند؛ برعکس همبستگی مثبت، همبستگی منفی است، که نشان‌دهنده رابطه‌ای معکوس است. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف‌شده دارند، شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند است.

  TRXUSD DOTUSD DOGEUSD AVAXUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  ۰٫۶۳ ۰٫۶۴ ۰٫۴۷ ۰٫۶۲ ۰٫۵۷ ۰٫۵۹ ۰٫۳۶ ۰٫۶۱ ۰٫۸۱ ۱ BTCUSD
  ۰٫۶۳ ۰٫۷۳ ۰٫۶۳ ۰٫۶۸ ۰٫۶۹ ۰٫۶۵ ۰٫۴۴ ۰٫۶۸ ۱ ۰٫۸۱ ETHUSD
  ۰٫۵۷ ۰٫۵۸ ۰٫۵۸ ۰٫۵۴ ۰٫۵۵ ۰٫۶۱ ۰٫۳۸ ۱ ۰٫۶۸ ۰٫۶۱ BNBUSD
  ۰٫۴۰ ۰٫۴۱ ۰٫۳۵ ۰٫۳۹ ۰٫۴۸ ۰٫۵۱ ۱ ۰٫۳۸ ۰٫۴۴ ۰٫۳۶ XRPUSD
  ۰٫۵۶ ۰٫۷۹ ۰٫۵۰ ۰٫۷۵ ۰٫۶۷ ۱ ۰٫۵۱ ۰٫۶۱ ۰٫۶۵ ۰٫۵۹ SOLUSD
  ۰٫۵۱ ۰٫۸۱ ۰٫۵۷ ۰٫۸۰ ۱ ۰٫۶۷ ۰٫۴۸ ۰٫۵۵ ۰٫۶۹ ۰٫۵۷ ADAUSD
  ۰٫۵۴ ۰٫۸۲ ۰٫۵۴ ۱ ۰٫۸۰ ۰٫۷۵ ۰٫۳۹ ۰٫۵۴ ۰٫۶۸ ۰٫۶۲ AVAXUSD
  ۰٫۴۲ ۰٫۵۶ ۱ ۰٫۵۴ ۰٫۵۷ ۰٫۵۰ ۰٫۳۵ ۰٫۵۸ ۰٫۶۳ ۰٫۴۷ DOGEUSD
  ۰٫۵۵ ۱ ۰٫۵۶ ۰٫۸۲ ۰٫۸۱ ۰٫۷۹ ۰٫۴۱ ۰٫۵۸ ۰٫۷۳ ۰٫۶۴ DOTUSD
  ۱ ۰٫۵۵ ۰٫۴۲ ۰٫۵۴ ۰٫۵۱ ۰٫۵۶ ۰٫۴۰ ۰٫۵۷ ۰٫۶۳ ۰٫۶۳ TRXUSD

  ***

  جدول همبستگی بین بیت کوین، طلا، نفت، NASDAQ و S&P500

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  ۰٫۲۸ ۰٫۲۹ ۰٫۰۴ ۰٫۱۸ ۱ BTCUSD
  ۰٫۲۴ ۰٫۲۴ ۰٫۲۰ ۱ ۰٫۱۸ GOLD
  ۰٫۱۷ ۰٫۰۳ ۱ ۰٫۲۰ ۰٫۰۴ OIL
  ۰٫۹۴ ۱ ۰٫۰۳ ۰٫۲۴ ۰٫۲۹ NASDAQ
  ۱ ۰٫۹۴ ۰٫۱۷ ۰٫۲۴ ۰٫۲۸ S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور یا همان شاخص مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۵۱٬۲۵۳ و کمترین محدوده ۳۶٬۰۵۵ و میانگین قیمتی بیت کوین را ۴۳٬۶۵۳ درنظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۲٬۸۲۹ و کمترین محدوده ۱٬۹۵۳ و میانگین قیمتی اتریوم را در محدوده ۲٬۴۲۲ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمتی برای ۱۰ رمز ارز برتر دنیا در یک هفته آینده

  محتمل‌ترین سناریو بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  ۴۳٬۶۵۳ ۳۶٬۰۵۵ ۵۱٬۲۵۳ BTCUSD
  ۲٬۴۲۲ ۱٬۹۵۳ ۲٬۸۲۹ ETHUSD
  ۳۱۶ ۲۳۸٫۹۰ ۳۹۱٫۵۳ BNBUSD
  ۰٫۵۶۳۸ ۰٫۳۷۳۰ ۰٫۷۴۶۱ XRPUSD
  ۹۵٫۳۰ ۶۹٫۳۳۸ ۱۲۱٫۵۷ SOLUSD
  ۰٫۵۰۵۴ ۰٫۳۶۶۵ ۰٫۶۳۹۵ ADAUSD
  ۳۲٫۶۴ ۱۷٫۸۱ ۴۷٫۴۸ AVAXUSD
  ۰٫۰۸۳۳ ۰٫۰۵۴۵ ۰٫۱۱۵۱ DOGEUSD
  ۷٫۰۵ ۵٫۳۵ ۸٫۶۷ DOTUSD
  ۰٫۱۱۴۱ ۰٫۰۹۳۵ ۰٫۱۳۵۱ TRXUSD

  ***

  ضریب الفا (ALPHA)، ضریبی است که بازدهی مازاد هر ارزدیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین) را نشان می‌دهد. ضریب آلفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر هم به معنای بازدهی صندوق، متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی مقدار آلفای بیشتر، بیانگر عملکرد بهتر ارز دیجیتال است. در جدول زیر ضریب آلفا ارز‌ها دیجیتال را نسبت به بیت کوین، که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه شده‌اند.

  ضریب آلفا نماد
  ۰٫۱۰- ETH
  ۰٫۰۵- BNB
  ۰٫۰۵- XRP
  ۰٫۰۲ SOL
  ۰٫۰۴- ADA
  ۰٫۰۵ AVAX
  ۰٫۰۹- DOGE
  ۰٫۰۴- DOT
  ۰٫۰۳ TRX
  ***

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین (BTC)

  برای بیت کوین در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته مطابق تصویر دو سناریو وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • سناریو اول: بیت کوین از محدوده تقاضای خود در قیمت 41827 الی 42824 دلار، تا ناحیه مهم و بیس مقاومتی‌اش در قیمت 44045 الی 45273 دلار رشد قیمتی داشته باشد. همچنین باید به این نکته توجه داشت که در این روند صعودی ممکن است بیت کوین با اصلاح قیمتی تا محدوده حمایتی گفته شده همراه باشد و پس از تأمین نقدینگی به روند صعودی بازگردد.
  • سناریو دوم: محدوده تقاضای گفته شده در بالا به‌صورت نامعتبر (فیک) شکسته شده باشد. در این صورت بیت کوین می‌تواند تا بیس چهارساعته خود در ناحیه 40505 الی 39815 دلار اصلاح قیمتی را تجربه کند و پس از آن بتواند بار دیگر با جمع‌آوری نقدینگی لازم به سمت محدوده مقاومتی گفته شده (44045 الی 45273 دلار) رشد و صعود قیمت را تجربه کند.

  تحلیل بیت کوین (BTC)

  باید توجه داشت که در صورت به‌وقوع‌پیوستن سناریو دوم، موج صعودی به‌صورت روندی خواهد بود.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  با بررسی شاخص دامیننس تتر در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته، می‌توان گفت که این شاخص مطابق تصویر به حرکت خود ادامه می‌دهد. انتظار داریم در مرحله اول، این شاخص از منطقه تقاضای خود در تایم فریم‌های گفته شده و در ناحیه 5٫72 الی 5٫51، حرکت صعودی‌اش را آغاز کند. در این روند صعودی دو ناحیه مقاومتی و عرضه برای شاخص دامیننس تتر مشخص شده است.

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  ابتدا انتظار می‌رود این شاخص تا اولین محدوده مقاومتی واقع در عدد 6٫44 الی 6٫64 رشد قیمتی داشته باشد و پس از اصلاحی کوتاه در این ناحیه و پس از تثبیت و شکست معتبر، می‌تواند تا محدوده بسیار مهم و مقاومتی 7٫06 الی 7٫30 رشد خود را ادامه دهد. همچنین در ادامه می‌توان در نظر داشت که دامیننس تتر از محدوده گفته شده روند بزرگ اصلاحی‌اش را شروع کند و تا بیس مهم حمایتی خود در ناحیه 4٫65 الی 4٫25 ریزش داشته باشد.

  همچنین باید به این نکته توجه داشت که با افزایش شاخص دامیننس تتر، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد شد.

  • تحلیل شاخص توتال 2

  شاخص توتال 2 در تایم فریم 4 ساعته مطابق تحلیل هفته‌های گذشته در محدوده حمایتی خود (734 الی 752) قرار دارد و توانسته به این سطح معتبر واکنش خوبی نشان دهد. انتظار داریم در روند صعودی، این شاخص بار دیگر تا نزدیکی حمایت گفته شده اصلاح انجام دهد و سپس اولین هدف خود در ناحیه 839 الی 862، حرکت کند.

  تحلیل شاخص توتال 2

  محدوده حمایتی بسیار قوی در بیس 713 الی 691، مهم‌ترین حمایت برای شاخص توتال ۲ است. همچنین باید توجه داشت که با افزایش شاخص توتال ۲، روند آلت کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص روند آلت کوین‌ها نزولی می‌شود.

  ارزهای دیجیتال مستعد رشد

  • تحلیل ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL)

  باتوجه‌به بررسی‌ها، ارز دیجیتال ZIL در تایم فریم چهارساعته پتانسیل رشد قیمتی زیادی دارد.

  تحلیل ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL)

  انتظار داریم که ارز دیبجیتال ZIL از محدوده تقاضای خود در ناحیه قیمتی واقع در 0٫02024 الی 0٫01953 دلار، روند صعودی خود را به سمت مهم‌ترین محدوده مقاومتی‌اش در قیمت 0٫02418 الی 0٫02515 دلار آغاز کند. می‌توان گفت که این روند صعودی برای این ارز دیجیتال رشد قابل‌توجهی به همراه داد.

  • تحلیل ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS)

  ارز دیجیتال ENS در تایم فریم 4 ساعته پتانسیل خوبی برای رشد قیمتی دارد.

  تحلیل ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس (ENS)

  انتظار داریم که ارز دیبجیتال ENS بتواند از محدوده تقاضای خود در ناحیه ۱۸٫۴۷ الی ۱۶٫۸۶ دلار، روند صعودی خود را به سمت اولین محدوده مقاومتی خود در ناحیه ۲۲٫۹۶ الی ۲۴٫۷۳ دلار آغاز کند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که این روند صعودی برای این ارز دیجیتال بسیار حائز اهمیت است.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  شاخص دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته در روندی صعودی قرار دارد.

  تحلیل شاخص دلار امریکا

  انتظار داریم که شاخص دلار آمریکا در این روند صعودی ابتدا تا محدوده بیس حمایتی خود در ناحیه 102٫478 الی 102٫165 حرکت اصلاحی را تجربه کند و سپس از بیس بتواند در ادامه حرکت صعودی خود تا منطقه مقاومتی قوی در ناحیه 104٫835 الی 105٫147، رشد و صعود داشته باشد.

  • تحلیل اونس جهانی طلا

  طلا در تایم فریم چهارساعته درگیر خط روند و مقاومت داینامیک خود است که انتظار داریم بتواند از این مقاومت عبور کند. درصورتی‌که طلا موفق به شکست این خط روند شد، انتظار می‌رود قیمت در مرحله اول تا محدوده مقاومتی 2070 الی 2078 دلار، رشد قیمتی داشته باشد و در صورت شکست این محدوده، می‌تواند تا ناحیه مقاومتی و گره مهم خود در قیمت 2102 الی 2129 دلار رشد قیمتی انجام دهد.

  تحلیل اونس جهانی طلا

  همچنین باید توجه داشت که درصورتی‌که طلا موفق به شکست محدوده مقاومتی اول نشود، اصلاح از همین ناحیه شروع خواهد شد و در صورت شکست، اصلاح قیمتی از ناحیه دوم گفته شده شروع خواهد شد. هدف اصلاح طلا از این دو ناحیه گفته شده، محدوده قدرتمند حمایتی در قیمت 1961٫884 1945٫718 دلار است.

  • تحلیل تکنیکال تتر

  در تحلیل تکنیکال تتر، از دو زاویه بلندمدت و کوتاه‌مدت به تحلیل و بررسی پرداختیم.

  تحلیل تکنیکال تتر - بلند‌مدت

  تحلیل تکنیکال تتر – بلند‌مدت

  می‌توان گفت تتر پس از شروع روند صعودی خود، اهداف بلند مدتی در نواحی قیمتی بالاتری را به خود می‌بیند. با نگاه بلندمدت به روند قیمت تتر، انتظار داریم قیمت ابتدا به محدوده ۶۰ الی ۶۳ هزار تومان برسد و در صورت شکست این ناحیه، به سمت اعداد قیمتی ۷۰ الی ۷۴ هزار تومان حرکت کند.

  تحلیل تکنیکال تتر - کوتاه‌مدت

  تحلیل تکنیکال تتر – کوتاه‌مدت

  در روند بلندمدت، مناسب‌ترین ناحیه در روند اصلاحی تتر قبل از رسیدن به اهداف خود محدوده ۵۵٫۲۰۰ الی ۵۳٫۵۰۰ تومان است و می‌توان انتظار داشت از این محدوده بتواند روند بلندمدت خود را به سمت اهداف گفته شده آغاز کند.

  همچنین با بررسی کوتاه‌مدت روند قیمت تتر، می‌توان نتیجه گرفت که ناحیه حمایتی ۵۶٫۰۰۰ الی ۵۵٫۵۰۰ تومان، مناسب‌ترین ناحیه برای اصلاح کوتاه‌مدت تتر است و در صورت ازدست‌رفتن این ناحیه حمایتی، ناحیه حمایتی بعدی در قیمت ۵۲۸۰۰ الی ۵۲۳۰۰ تومان قرار دارد که تتر با رسیدن به این نواحی می‌تواند روند صعودی خود را آغاز کند.

  • تحلیل شاخص S&P500

  این شاخص در هفته‌های گذشته توانسته از سقف قیمتی خود عبور کند و اکنون در موج صعودی بسیار قدرتمندی قرار گرفته است. باتوجه‌به بررسی‌ها، انتظار داریم این شاخص در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته بتواند تا محدوده مقاومتی مشخص شده در تصویر رشد داشته باشد. همچنین درصورتی‌که روند صعودی با ضعف روبرو شد، انتظار داریم در این ناحیه شاهد حرکت اصلاحی در شاخص S&P باشیم.

  تحلیل شاخص S&P500

  محدوده مقاومتی مشخص شده در تصویر در ناحیه 4941 الی 5001 است و همچنین اولین ناحیه برای اصلاح در محدوده 4841٫7 الی 4822٫1 قرار دارد.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر