بررسی و تحلیل موشکافانه بازار ارزهای دیجیتال از نگاه بیت پین

تاریخ: 11 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  25 دقیقه
تحلیل جامع بیت پین از شرایط بازار ارزهای دیجیتال

هر سه‌شنبه، ما در آکادمی بیت پین با گزارش تحلیلی و جامعی از بازار ارزهای دیجیتال در خدمت شما کاربران گرامی هستیم. هدف ما از ارائه این گزارش، ارائه اطلاعات دقیق و کاربردی است تا به عنوان ابزار و منبعی ارزشمند برای سرمایه‌گذاری و ترید در بازار رمزارزها، به شما کمک کنیم و در بهبود تصمیم‌گیری در این بازار موثر باشیم. شما با مرور این گزارش تحلیلی جامع و منحصر‌به‌فرد، می‌توانید فرصت‌های سودآور بازار را شناسایی کنید و با نکات مهم برای فعالیت در آن آشنا شوید.

در گزارش جامع سه‌شنبه‌های بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال، ابتدا آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بازار رمزارزها و اخبار ژئوپلیتیک را بررسی می‌کنیم، سپس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال مختلف و شاخص‌های مهم و شبیه‌سازی‌های قیمتی را ارائه می‌دهیم. در ادامه وضعیت کلی بازار در هفته گذشته را موشکافانه بررسی می‌کنیم و در ادامه هم ارزهای پرریسک و کم‌ریسک را معرفی و تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر، پیش‌بینی قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته آینده را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی معرفی خواهیم کرد.

علاوه بر موارد اشاره شده، بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری، شاخص‌های مرتبط، عملکرد و حجم معاملات ارزهای دیجیتال را عنوان کرده و در نهایت هم، تحلیلی فنی از بازارهای دیگر را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهیم. امیدواریم تا گزارش تحلیلی جامع بیت پین، بتواند با بررسی موشکافانه مولفه‌ها و شاخص‌ها، پستی‌وبلندی‌های مسیر فعالیت در این بازار را برای شما کاربران عزیز کمی هموارتر کند.

نویسندگان تحلیل

نویسندگان تحلیل

اخبار و رویدادها

اخبار ارزهای دیجیتال

 • ۲۱ آوریل: افزایش درآمد استخراج‌کنندگان بیت کوین پس از راه‌اندازی پروتکل رونز (Runes)

طبق گزارش سایت Coindesk، پروتکل رونز، پروژه‌ جدیدی در دنیای بیت کوین، با افزایش قابل‌توجه کارمزد تراکنش‌ها سروصدا به پا کرده است. این رویداد همزمان با هاوینگ بیت کوین رخ داد و با وجود نگرانی‌های اولیه در مورد کاربرد رونز، این پروتکل با استقبال گسترده‌ای مواجه شد و درآمد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را به بالاترین میزان رساند. کارشناسان بر این باورند که رونز ممکن است صرفا ترندی زودگذر باشد اما این رویداد نشان داد که آینده‌ اقتصاد استخراج بیت‌کوین با افزایش تقاضا برای شبکه، متفاوت از گذشته خواهد بود.

 • ۲۳ آوریل: افزایش ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده و رکورد جدید آن در EigenLayer

طبق گزارش سایت Theblock، پروتکل EigenLayer که روی بازسهام‌گذاری اتریوم کار می‌کند، توانست با جذب سرمایه و همکاری با شرکت‌های بزرگ، به سرعت به یکی از بازیگران مهم در دنیای دیفای (DeFi) تبدیل شود. این پروژه با عبور از ارزش کل قفل‌شده (TVL) ۱۵ میلیارد دلاری، نشان داد که راه‌‌حلی کارآمد برای تأمین امنیت شبکه‌ اتریوم ارائه می‌کند. قابلیت‌های جدید EigenLayer و همکاری با شرکت‌هایی مانند Google، نویدبخش آینده‌ این پروتکل در اکوسیستم اتریوم است.

 • ۲۴ آوریل: 57٫7 درصد تراکنش‌های بیت کوین در روز هاوینگ به پروتکل رونز (Runes) تعلق گرفت.

طبق گزارش سایت Cryptoslate، پروتکلی به نام رونز راه‌اندازی شد که به کاربران امکان می‌دهد توکن‌های جدیدی را روی شبکه بیت کوین بسازند. رونزها با استفاده از جاسازی اطلاعات در تراکنش‌های بیت کوین کار می‌کنند و می‌توانند برای طیف وسیعی از کاربردها، از جمله ایجاد NFTها و توکن‌های کاربردی، استفاده شوند.

 • ۲۴ آوریل: با انتشار شایعه همکاری شرکت بلک راک با شبکه هدرا قیمت توکن HBAR افزایش یافت.

طبق گزارش سایت Cointelegraph، شایعه‌ای باعث ایجاد موجی در بازار ارزهای دیجیتال شد. خبری مبنی بر همکاری شرکت بزرگ بلک راک با شبکه Hedera منتشر شد که باعث افزایش قیمت توکن HBAR شد. شرکتی به نام آرکاکس (Archax) سهام یکی از صندوق‌های بلک راک را روی شبکه‌ Hedera توکن‌سازی کرده بود. این موضوع به گونه‌ای اعلام شد که به نظر می‌رسید این شرکت مستقیماً در این پروژه مشارکت دارد؛ در حالی که هیچ ارتباطی با این توکن‌سازی نداشته است.

 • ۲۵ آوریل: افزایش قیمت میم کوین بونک پس از لیست شدن در صرافی و سیاست توکن‌سوزی

جامعه بونک در اقدامی جسورانه، رای به سوزاندن ۲۷۸ میلیارد توکن داد. این تصمیم که توسط سازمان مجازی خودگردان بونک (BONK DAO) اتخاذ شد، با استقبال گسترده اعضای جامعه روبرو شده و بیش از ۹۹ درصد از رای‌دهندگان به این طرح رای مثبت دادند. علاوه بر سوزاندن توکن، لیست شدن بونک در صرافی ریولوت (Revolut) نیز به عنوان یکی دیگر از عوامل احتمالی رشد اخیر این ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

 • Unlock date: تاریخ آزادسازی
 • Tokens to be Unlocked: حجم توکنی که باید آزاد شود
 • Unlock Amount: حجم توکنی که آزاد می‌شود
 • Percent of Market Cap: درصد ارزش بازار
 • Fully Diluted Market cap: ارزش بازار رقیق شده (قیمت در حداکثر عرضه)

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس عملکرد:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس حجم معاملات:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

بررسی دسته بندی‌‌های لایه یک (Layer 1)، ان اف تی (NFT)، بازی‌های پلی تو ارن (Play to Earn); براساس بیشترین رشد و ارزش بازار؛ طبق داده‌های Coingecko

 • لایه یک (Layer 1):
  • براساس بیشترین رشد:

بررسی دسته بندی‌‌های لایه یک (Layer 1)، ; براساس بیشترین رشد طبق داده‌های Coingecko

 • براساس ارزش بازار:

بررسی دسته بندی‌‌های لایه یک (Layer 1)، ; براساس ارزش بازار؛ طبق داده‌های Coingecko

 • ان اف تی (NFT):
  • براساس بیشترین رشد:

بررسی دسته بندی‌‌های ان اف تی (NFT); براساس بیشترین رشد طبق داده‌های Coingecko

 • براساس ارزش بازار:

بررسی دسته بندی‌‌های ان اف تی (NFT)، ; براساس ارزش بازار؛ طبق داده‌های Coingecko

 • بازی‌های پلی تو ارن (Play to Earn):
  • براساس بیشترین رشد:

بررسی دسته بندی‌‌های بازی‌های پلی تو ارن (Play to Earn); براساس بیشترین رشد طبق داده‌های Coingecko

 • براساس ارزش بازار:

بررسی دسته بندی‌‌های بازی‌های پلی تو ارن (Play to Earn) براساس ارزش بازار؛ طبق داده‌های Coingecko

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  بررسی 10 بلاک چین برتر؛ طبق داده‌های Coingecko

  • براساس بیشترین رشد:

  بررسی 10 بلاک چین برتر؛ طبق داده‌های Coingecko براساس بیشترین رشد

  • ارزش کل قفل شده استیکینگ ( TVL STAKING):

  بررسی 10 بلاک چین برتر؛ طبق داده‌های Coingecko بر اساس TVL

  اخبار اقتصادی

  • هزینه‌های مصرف شخصی خالص ماهانه (core pce m/m): در نرخ 0٫3 درصد ثابت باقی ماند.
  • هزینه‌های مصرف شخصی خالص سالانه (core pce y/y): در نرخ 2٫8 درصد ثابت باقی ماند.
  • هزینه‌های مصرف شخصی ماهانه (pce m/m): در نرخ 0٫3 درصد ثابت باقی ماند.
  • هزینه‌های مصرف شخصی سالانه (pce y/y): از نرخ 2٫5 درصد به نرخ 2٫7 درصد افزایش یافت.

  PCE، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی معیاری از قیمت‌های پرداخت‌شده برای خریدهای داخلی کالاها و خدمات ارائه می‌دهد. در شاخص PCE ،گزارش مصرف خانوار را از گزارش GDP تهیه می‌کنند؛ این شاخص کم‌نوسان‌تر و روان‌تر نسبت به CPI است. شاخص PCE تمامی خانوار روستایی و شهری را محاسبه می‌کند.

  CORE PCE، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی معیاری از قیمت‌های پرداخت شده برای خریدهای داخلی کالاها و خدمات به استثنای موادغذایی و انرژی ارائه می‌دهد. در شاخص PCE ،گزارش مصرف خانوار را از گزارش GDP تهیه می‌کنند؛ شاخص PCE نسبت به CPI هر ماه آپدیت می‌شود و کم‌نوسان‌تر و روان‌تر نسبت به CPI است. شاخص PCE تمامی خانوار روستایی و شهری را محاسبه می‌کند. افزایش هزینه‌های مصرف شخصی سالانه و ثابت باقی ماندن نرخ هزینه‌های مصرف شخصی بیانگر رونق در اقتصاد آمریکا است. با بالا آمدن این شاخص احتمال کاهش نرخ بهره کاهش یافت که به همین دلیل قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد.

  نتیجه‌گیری

  با افزایش و ثابت باقی ماندن هزینه‌های مصرف شخصی، افزایش قیمت مصرف‌کننده و دیگر نرخ‌های اقتصادی که در سطح رونق هستند، باعث می‌شود فدرال رزرو برای مهار تورم نرخ بهره را در طولانی‌مدت ثابت نگه دارد و اقتصاد آمریکا در انقباض بماند که به همین دلیل احتمال می‌دهیم قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت کاهش یابد. به دلیل رونق در اقتصاد آمریکا، افزایش تورم، افزایش درآمد شخصی، ثابت باقی ماندن مخارج شخصی در نرخ بالا، نرخ خدمات در سطح رونق و دیگر نرخ‌های اقتصادی در سطح رونق هستند و به همین دلیل احتمال می‌دهیم قیمت بیت کوین در میان‌مدت افزایش پیدا کند.

  رویدادهای مهم اقتصادی

  • ۱ می:
   • اعلام نرخ وجوه فدرال رزرو (Federal Funds Rate)؛ نرخ قبلی 5٫5 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 5٫5 درصد – به دلیل افزایش تورم، تحلیلگران احتمال می‌دهند نرخ وجوه فدرال رزرو ثابت باقی بماند.
   • بیانیه فدرال رزرو (FOMC Statement)
   • سخنرانی رییس فدرال رزرو آقای پاول ( FOMC Press Conference)
  • ۳ می: 
   • میانگین درآمد ساعتی (Average Hourly Earnings m/m)؛ نرخ قبلی 0٫3 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 0٫3 درصد – به دلیل ثابت باقی ماندن نرخ قیمت مصرف‌کننده ماهانه و ثابت ماندن هزینه‌های مصرف شخصی ماهانه، تحلیلگران احتمال می‌دهند نرخ این شاخص ثابت باقی بماند.
   • تغییر اشتغال غیرکشاورزی (Non-Farm Employment Change)؛ نرخ قبلی 303 هزار و پیش‌بینی تحلیلگران 243 هزار – به دلیل تعادل در بازار کار، تحلیلگران احتمال می‌دهند نرخ این شاخص کاهش یابد.
   • نرخ بیکاری (Unemployment Rate)؛ نرخ قبلی 3٫8 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 3٫8 درصد – به دلیل تعادل در بازار کار و کاهش نرخ مطالبات بیکاری، تحلیلگران احتمال می‌دهند نرخ این شاخص ثابت باقی بماند.
   • نرخ خدمات (ism services)؛ نرخ قبلی 51٫4 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 52 درصد – به دلیل ثابت باقی ماندن مخارج شخصی و افزایش تورم که بیانگر افزایش تقاضا است؛ تحلیلگران احتمال می‌دهند نرخ خدمات افزایش یابد.

  تحلیل کوانت

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با استفاده از ضریب بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریبی است که نشان می‌دهد هر ارز دیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین)، چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با ۱ به منظور ریسک هم‌سو با شاخص‌کل است، ضریب بتای بزرگتر از ۱ پرریسک‌تربودن از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از ۱ هم کم‌ریسک‌تر بودن از شاخص کل را نشان می‌دهد؛ ضریب بتای منفی هم نشان‌دهنده بازده معکوس نسبت به شاخص کل خواهد بود. براساس ضریب بتا و طبق جدول زیر، کم‌ریسک‌ترین رمزارز TON و پرریسک‌ترین رمزارز SOL است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۸۸ ETH
  ۰٫۵۷ BNB
  ۰٫۵۱ XRP
  ۱٫۵۴ SOL
  ۰٫۹۴ ADA
  ۱٫۲۵ AVAX
  ۱٫۲۰ DOGE
  ۰٫۳۲ TON
  ۱٫۰۰ DOT

  ***

  در جدول زیر، مقدار ضریب بتای بیت کوین نسبت به هر یک از نماد‌های آورده‌شده در داخل جدول محاسبه شده است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۰۱- DXY
  ۰٫۰۶ NADSAQ
  ۰٫۰۳ S&P 500
  ۰٫۰۵ GOLD
  ۰٫۰۱ OIL

  ***

  ضریب همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب همبستگی، رابطه‌ای متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت ضریب همبستگی، شاخصی تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. چنانچه قیمت دو دارایی در مرحله‌ای افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند و آن را با عددی مثبت گزارش می‌‌دهند؛ برعکس همبستگی مثبت، همبستگی منفی است، که نشان‌دهنده رابطه‌ای معکوس است. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف‌شده دارند، شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند است.

  DOTUSD TONUSD DOGEUSD AVAXUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  ۰٫۷۴ ۰٫۲۰ ۰٫۵۵ ۰٫۶۱ ۰٫۶۴ ۰٫۶۵ ۰٫۳۵ ۰٫۵۶ ۰٫۸۱ ۱ BTCUSD
  ۰٫۷۸ ۰٫۱۹ ۰٫۶۱ ۰٫۵۷ ۰٫۷۲ ۰٫۶۴ ۰٫۳۸ ۰٫۶۳ ۱ ۰٫۸۱ ETHUSD
  ۰٫۵۵ ۰٫۱۴ ۰٫۴۹ ۰٫۴۲ ۰٫۵۰ ۰٫۶۰ ۰٫۲۹ ۱ ۰٫۶۳ ۰٫۵۶ BNBUSD
  ۰٫۴۱ ۰٫۰۶- ۰٫۳۳ ۰٫۳۴ ۰٫۴۸ ۰٫۴۸ ۱ ۰٫۲۹ ۰٫۳۸ ۰٫۳۵ XRPUSD
  ۰٫۷۷ ۰٫۱۸ ۰٫۴۴ ۰٫۷۶ ۰٫۶۷ ۱ ۰٫۴۸ ۰٫۶۰ ۰٫۶۴ ۰٫۶۵ SOLUSD
  ۰٫۸۷ ۰٫۰۹ ۰٫۵۸ ۰٫۷۷ ۱ ۰٫۶۷ ۰٫۴۸ ۰٫۵۰ ۰٫۷۲ ۰٫۶۴ ADAUSD
  ۰٫۷۹ ۰٫۱۴ ۰٫۴۲ ۱ ۰٫۷۷ ۰٫۷۶ ۰٫۳۴ ۰٫۴۲ ۰٫۵۷ ۰٫۶۱ AVAXUSD
  ۰٫۵۸ ۰٫۲۳ ۱ ۰٫۴۲ ۰٫۵۸ ۰٫۴۴ ۰٫۳۳ ۰٫۴۹ ۰٫۶۱ ۰٫۵۵ DOGEUSD
  ۰٫۱۳ ۱ ۰٫۲۳ ۰٫۱۴ ۰٫۰۹ ۰٫۱۹ ۰٫۰۶- ۰٫۱۴ ۰٫۱۹ ۰٫۲۰ TONUSD
  ۱ ۰٫۱۳ ۰٫۵۸ ۰٫۷۹ ۰٫۸۷ ۰٫۷۷ ۰٫۴۱ ۰٫۵۵ ۰٫۷۸ ۰٫۷۴ DOTUSD

  ***

  جدول همبستگی بین بیت کوین، طلا، نفت، NASDAQ و S&P500

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  ۰٫۱۰ ۰٫۱۴ ۰٫۰۲ ۰٫۱۸ ۱ BTCUSD
  ۰٫۲۳ ۰٫۲۱ ۰٫۱۳ ۱ ۰٫۱۸ GOLD
  ۰٫۱۵ ۰٫۰۳ ۱ ۰٫۱۳ ۰٫۰۲ OIL
  ۰٫۹۳ ۱ ۰٫۰۳ ۰٫۲۱ ۰٫۱۴ NASDAQ
  ۱ ۰٫۹۳ ۰٫۱۵ ۰٫۲۳ ۰٫۱۰ S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور یا همان شاخص مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۷۶٬۱۱۷ و کمترین محدوده ۵۱٬۴۱۹ و میانگین قیمتی بیت کوین را ۶۳٬۷۶۸ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۳٬۸۵۶ و کمترین محدوده ۲٬۳۷۹ و میانگین قیمتی اتریوم را در محدوده ۳٬۱۲۹ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمتی برای ۱۰ رمز ارز برتر دنیا در یک هفته آینده

  محتمل‌ترین سناریو بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  ۶۳٬۷۶۸ ۵۱٬۴۱۹ ۷۶٬۱۱۷ BTCUSD
  ۳٬۱۲۹ ۲٬۳۷۹ ۳٬۸۵۶ ETHUSD
  ۶۳۴ ۴۱۱ ۸۵۱ BNBUSD
  ۰٫۴۹۱۰ ۰٫۳۲۳۵ ۰٫۶۵۲۲ XRPUSD
  ۱۵۰٫۸۷ ۶۹٫۷۹ ۲۳۰٫۸۵ SOLUSD
  ۰٫۴۹۱۰ ۰٫۳۲۳۶ ۰٫۶۴۹۶ ADAUSD
  ۳۶٫۰۳ ۱۹٫۵۹ ۵۲٫۱۲ AVAXUSD
  ۰٫۱۵۴۳ ۰٫۱۰۵۹ ۰٫۲۰۱۳ DOGEUSD
  ۵٫۸۰ ۴٫۳۱ ۷٫۲۵ TONUSD
  ۶٫۶۷ ۴٫۵۱ ۸٫۷۸ DOTUSD

  ***

  ضریب الفا (ALPHA)، ضریبی است که بازدهی مازاد هر ارزدیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین) را نشان می‌دهد. ضریب آلفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر هم به معنای بازدهی صندوق، متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی مقدار آلفای بیشتر، بیانگر عملکرد بهتر ارز دیجیتال است. در جدول زیر ضریب آلفا ارز‌ها دیجیتال را نسبت به بیت کوین، که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه شده‌اند.

  ضریب آلفا نماد
  ۰٫۰۷ ETH
  ۰٫۰۶ BNB
  ۰٫۰۱ XRP
  ۰٫۰۱- SOL
  ۰٫۰۴- ADA
  ۰٫۰۳- AVAX
  ۰٫۰۳- DOGE
  ۰٫۱۰- TON
  ۰٫۰۲- DOT

  ***

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین (BTC)

  بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته در یک محدوده تقاضای مهم قرار گرفته است.

  تحلیل بیت کوین (BTC)

  بیت کوین می‌تواند از محدوده ۶۲٫۱۲۸ الی ۶۲٫۷۶۶، روندی صعودی را شروع کند و این روند صعودی تا محدوده عرضه و مقاومت واقع در ناحیه ۶۶٫۲۶۰ الی ۶۶٫۶۹۲ دلار ادامه داشته باشد. پس از اصلاح بیت کوین در هفته گذشته، انتظار داریم که کف ساخته شده در این فعلاً حفظ شود و موج جدید صعودی آغاز گردد.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  دامیننس تتر در تایم فریم ۴ساعته در حال تکمیل روند اصلاحی خود تا محدوده حمایتی معتبر واقع در ناحیه ۴٫۳۹ الی ۴٫۱۵ است. انتظار داریم پس از رسیدن دامیننس تتر به محدوده حمایتی گفته شده، این شاخص روند اصلاحی‌اش را پایان دهد و روند صعود خود را تا محدوده مقاومتی مهم در ناحیه ۵٫۷۱ الی ۶٫۰۸ شروع کند.

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  همچنین باید به این نکته توجه داشت که با افزایش شاخص دامیننس تتر، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد شد.

  • تحلیل شاخص توتال 2

  این شاخص در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته در روند صعودی قدرتمندی قرار گرفته است. بعد از اصلاحی که شاخص توتال ۲ داشت، می‌توانیم انتظار داشته باشیم پس از جمع‌آوری نقدینگی، از محدوده حمایتی ۹۸۲ الی ۹۴۵ روند صعودی خود را شروع کند.

  تحلیل شاخص توتال 2

  این روند صعودی می‌تواند تا ناحیه عرضه و مقاومت ۱٫۱۱۷ الی ۱٫۱۷۷ ادامه داشته باشد و سپس از این محدوده بار دیگر به سمت محدوده حمایتی گفته شده نزول داشته باشد. باید به این نکته اشاره کرد که با افزایش این شاخص، روند آلت کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص روند آلت کوین‌ها نزولی می‌شود.

  ارزهای دیجیتال مستعد رشد

  • تحلیل ارز دیجیتال دی وای دی ایکس (DYDX)

  رمزارز DYDX، در تایم فریم چهارساعته پتانسیل رشد و افزایش قیمت خوبی دارد.

  تحلیل ارز دیجیتال دی وای دی ایکس (DYDX)

  انتظار داریم که این ارز دیجیتال از محدوده حمایتی و تقاضای خود (ناحیه ۱٫۹۳۶ الی ۱٫۷۶۷ دلار) روند صعودی‌اش را شروع کند و تا اولین محدوده مقاومتی‌اش واقع در ناحیه (۲٫۴۶۰ الی ۲٫۷۱۹ دلار) رشد و افزایش قیمت بسیار خوبی داشته باشد.

  • تحلیل ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

  کاردانو در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته پتانسیل رشد و افزایش قیمت خوبی دارد.

  تحلیل ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

  انتظار داریم محدوده حمایتی و تقاضا واقع در ۰٫۴۴۶۴ الی ۰٫۴۱۳۴ دلار بتواند این ارز را در روند قدرتمند افزایشی قرار دهد. در صورت شروع روند صعودی گفته شده، قیمت کاردانو می‌تواند تا اولین محدوده مقاومتی و عرضه، واقع در ناحیه ۰٫۵۱۳۳ الی ۰٫۵۲۹۶ دلار، ادامه داشته باشد.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  با نگاهی به شاخص دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته، نتیجه می‌گیریم که این شاخص در نزدیکی محدوده مقاومت قرار دارد.

  تحلیل شاخص دلار امریکا

  انتظار داریم شاخص از محدوده مقاومتی خود (ناحیه ۱۰۵٫۶۰۲ الی ۱۰۵٫۸۴۶)، روندی اصلاحی را شروع کند و تا اولین محدوده حمایتی‌اش واقع در ناحیه ۱۰۴٫۸۳۵ الی ۱۰۴٫۶۷۴ دلار ادامه داشته باشد.

  • تحلیل انس جهانی طلا

  طلا در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته در نزدیکی محدوده مقاومتی قرار دارد.  انتظار داریم انس طلا با رسیدن به ناحیه مقاومتی‌اش (ناحیه ۲۳۶۰ الی ۲۳۸۰ دلار) که یک منطقه عرضه و مقاومت نیز هست، اصلاح خود را شروع کند و به سمت محدوده حمایتی خود (ناحیه ۲۲۸۴ الی ۲۲۶۸ دلار) حرکت کند.

  تحلیل انس جهانی طلا

  باید توجه داشت، درصورتی‌که این سطح حمایتی حفظ شود، انس طلا می‌تواند باز هم روند صعودی دیگری را آغاز کند.

  • تحلیل شاخص S&P500

  باتوجه‌به بررسی‌های انجام شده، شاخص S&P500 در تایم فریم ۴ساعته آماده شروع روند اصلاحی جدیدی است. محدوده مقاومتی ۵۱۴۷ الی ۵۲۵۳، ناحیه‌ای قدرتمند برای شروع روند اصلاحی برای این شاخص است.

  تحلیل شاخص S&P500

  انتظار داریم شاخص S&P500 از این ناحیه به سمت محدوده تقاضا و حمایت خود (ناحیه ۴۸۶۶ الی ۴۷۹۱) حرکت اصلاحی انجام دهد. همچنین در صورت شکسته‌نشدن محدوده حمایتی گفته شده، می‌توانیم منتظر روند صعودی جدیدی برای این شاخص باشیم.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و/یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل بیت کوین (BTC)؛ هدف اصلاح قیمت کجاست؟ – ۲۳ خرداد (۱۲ ژوئن)

  بیت کوین در هفته‌های گذشته درگیر روند ریزشی و اصلاح قیمت بود ...

  تحلیل پپه (PEPE)؛ رسیدن قیمت به نواحی حمایتی – 23 خرداد (۱۲ ژوئن)

  پپه که یکی از محبوب ترین میم کوین‌های بازار رمزارزها است، تو ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر