تحلیل بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته و پیش‌بینی‌های احتمالی

توسط شبنم توایی
|
7 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  23 دقیقه
تحلیل بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال در هفته گذشته و پیش‌بینی‌های احتمالی

طبق روال سه‌شنبه‌ها، این هفته هم گروه سرمایه‌گذاری بیت پین، گزارش تحلیلی خود از بازار ارزهای دیجیتال را منتشر کرد؛ بیت پین در این تحلیل هفتگی، بازار کریپتوکارنسی را با دقت زیر ذره‌بین گذاشته و پس از مرور مهم‌ترین اخبار رمزارزها و رویدادهای کلان اقتصادی و ژئوپلیتیکی در هفته‌ای که گذشته، به تحلیل ارزهای پرریسک و کم‌ریسک بازار پرداخته و در ادامه گزارش هم، تجزیه و تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر را ارائه می‌دهد.

به کمک ابزارهای شبیه‌سازی، قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته‌ پیش رو را در اختیار شما گذاشته، تحلیل آنچین و شاخص‌های مرتبط نیز به‌دقت بررسی شده‌ و در پایان هم تحلیلی فنی از بازارهای دیگر در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده می‌شود.

نویسندگان تحلیل پیش‌رو: محسن صالح، محمد نورموسوی،‌ امین شیبانی، علی پیروج، محمد جواد جعفری و پرهام نوربخش

نویسندگان تحلیل

اخبار و رویدادها

 • ۲۰ نوامبر: تغییر راهبرد شرکت ARK 21Shares در ETF بیت کوین

طبق گزارش سایت shares-funds21، شرکت آرک که در ابتدا قرار بود BTC را به‌صورت مستقیم از بازار اسپات خریداری کند، حالا راهبرد خود را اصلاح کرده تا به سرمایه‌گذاران دسترسی غیر‌مستقیم ارائه دهد.ETF بیت کوین ARK 21Shares، اکنون نرخ مرجع CME CF را دنبال می‌کند و به جای نگهداری مستقیم بیت کوین، می‌خواهد از طریق ابزارهای مالی یا مشتقات مختلف، این رمزارز را نگهداری کند.

 • ۲۱ نوامبر: Changpeng Zhao مدیرعامل بایننس از سمت خود کناره‌گیری کرد

بایننس و مدیر اجرایی آن، چانگ پنگ ژائو، به اتهامات جنایی به دلیل مبارزه با پولشویی و نقض تحریم‌های ایالات متحده تحت قراردادی گسترده با وزارت دادگستری ایالات متحده اعتراف کردند. این قرارداد به شرکت اجازه می‌دهد به فعالیت خود ادامه دهد، اما ژائو را از سمت مدیرعاملی کنار خواهد کشید. بایننس ۴٫۳ میلیارد دلار جریمه پرداخت خواهد کرد؛ در اسناد دادگاه، بایننس به نقض پولشویی، نقض تحریم‌های ایالات متحده و توطئه برای انجام معامله‌ انتقال پول بدون‌مجوز متهم شده است. بایننس اعتراف کرد که در جلوگیری و گزارش‌دهی معاملات مشکوک سازمان‌های تروریستی از جمله گردان‌های القسام حماس، دولت اسلامی و القاعده شکست خورده است.

زمانی که خبر کناره‌گیری چانگ پنگ ژائو منتشر شد، قیمت ارزهای دیجیتال از جمله ارز BNBUSDT کاهش پیدا کرد.

 • ۲۱ نوامبر: مشکل امنیتی جدید در فانتوم پس از هک ۵۵۰ هزار دلاری

طبق گزارش Cointelegraph، در ۱۷ اکتبر، بنیاد فانتوم با هک کیف پول گرم خود مواجه شد و مهاجمی ناشناس ۱ دردصد از سرمایه بنیاد فانتوم را تخلیه کرد. محقق امنیتی ناشناسی خطر بالقوه دیگری را در ارتباط با هک پیدا کرد و به بنیاد Fantom هشدار داد تا این بنیاد مجددا دچار حمله سایبری نشود.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  اخبار کلان اقتصادی

  • ۲۱ نوامبر: صورتجلسه فدرال رزرو

  تمام اعضا موافقت کردند که کمیته باید با احتیاط پیش برود و بر مکث در افزایش نرخ بهره در سطح کنونی توافق داشتند. شرکت‌کنندگان خاطرنشان کردند که اگر اطلاعات موجود، نشان‌دهنده پیشرفت در رسیدن به هدف تورم کافی نباشند، افزایش بیشتر نرخ‌بهره مناسب خواهد بود.

  آنها اعلام کردند که تورم در سال گذشته تعدیل شده، اما به طور غیرقابل قبولی بالا و بسیار بالاتر از هدف ۲ درصد باقی مانده است؛ تنها پیشرفت محدودی در کاهش تورم در بخش اصلی خدمات، به غیر از مسکن، وجود داشته است.

  طبق صورتجلسه فدرال رزرو، افزایش یا کاهش نرخ بهره، در کل به داده‌های اقتصادی بستگی دارد، همچنان احتمال افزایش نرخ بهره می‌رود، اما چون داده‌های تورمی کاهش داشته‌اند، سطح نرخ بهره در جای مناسبی قرار داشته و فدرال رزرو تصمیم خود را بر ثابت ماندن نرخ‌بهره در سطح ۵٫۵ گرفته است. اگر داده‌های تورمی افزایش یابند، احتمال افزایش نرخ‌بهره وجود دارد، اما اگر داده‌های تورمی کاهش یابند، احتمال کاهش نرخ بهره زودتر از موعد هم وجود دارد.

  • ۲۲ نوامبر:
   • مطالبات بیکاری (Unemployment Claims) از ۲۳۱ هزار به ۲۰۹ هزار کاهش یافت. مطالبات بیکاری (Unemployment Claims) نشان می‌دهند که چه اندازه افراد درخواست دریافت بیمه بیکاری دارند و به این معنی است که تعداد افراد بیکار شده در این بازه زمانی، افزایش یا کاهش پیدا کرده است.
   • میانگین ۴ هفته‌ای مطالبات بیکاری (Unemployment Claims) از ۲۲۰٫۷۵ هزار به ۲۲۰ هزار کاهش یافت. کاهش مطالبات بیکاری و میانگین ۴ هفته‌ای مطالبات بیکاری، بهبودی بازار کار را نشان می‌دهند. یافتن کار اندکی بهبود یافته است، چون فدرال رزرو تصمیم‌های خود را به داده وابسته کرده؛ با کاهش مطالبات بیکاری، انتظارات ثابت ماندن نرخ بهره اندکی افزایش یافته و منجر به کاهش قیمت بیت کوین شده است.
   • بازنگری احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (Prelim UoM Consumer Sentiment) از عدد ۶۰٫۴ به ۶۱٫۳ افزایش یافت. احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان ،نظرسنجی از حدود ۵۰۰ مصرف‌کننده است که در آن از مصرف‌کنندگان خواسته می‌شود تا سطح نسبی شرایط اقتصادی فعلی و آینده را ارزیابی کنند. احساسات مصرف‌کننده اندکی افزایش یافته، اما همچنان پایین‌تر از ۳ هفته اخیر است. باتوجه به داده‌ها اقتصاد آمریکا اندکی بهبود یافت. با انتشار این خبر، قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد؛ این کاهش قیمت به دلیل انتظارات تریدرها از ثابت‌ماندن نرخ بهره در طولانی‌مدت و بالا ماندن نرخ بهره در طولانی‌مدت از ورود پول ارزان به بازار ارزهای دیجیتال جلوگیری می‌کند.

  مطالبات بیکاری (Unemployment Claims)

  • ۲۴ نوامبر:
   • اولین شاخص بخش تولیدی (Flash Manufacturing PMI) از عدد ۵۰ درصد به ۴۹٫۴ درصد کاهش پیدا کرد. در این شاخص از حدود ۸۰۰ مدیرخرید خواسته می‌شود تا شرایط کسب‌وکار از جمله اشتغال، تولید، سفارش‌های جدید، قیمت‌ها، تحویل تامین‌کنندگان و موجودی‌ها را رتبه‌بندی کنند.
   • اولین شاخص بخش سرویس (Flash Services PMI) از عدد ۵۰٫۹ به ۰٫۸ کاهش یافت. در این شاخص از حدود ۴۰۰ مدیر خرید خواسته میشود تا شرایط تجاری از جمله اشتغال، تولید، سفارش‌های جدید، قیمت‌ها، تحویل تامین‌کنندگان و موجودی‌ها را رتبه‌بندی کنند.

  کاهش شاخص بخش تولید و بخش خدمات نشانگر افزایش رکود است و کاهش این دو شاخص باعث شده تا تریدرها ثابت ماندن نرخ بهره در جلسه دسامبر را مطمئن‌تر بدانند؛ به همین دلیل هم قیمت بیت کوین افزایش یافت. باتوجه به افزایش رکود، فدرال رزرو نرخ بهره را ثابت نگه داشته و از شیب انقباضی خود می‌کاهد. کاهش فشار روی اقتصاد آمریکا می‌تواند پول ارزان را وارد بازار ارزهای دیجیتال کرده و قیمت بیت کوین را در کوتاه‌مدت افزایش دهد. افزایش رکود برای بازار ارزهای دیجیتال که بازاری سرمایه‌ای است، مطلوب نیست و در میان‌مدت، باعث کاهش قیمت بیت کوین می‌شود.

  نتیجه گیری: با کاهش اکثر شاخص‌های اقتصادی، فدرال رزرو شیب سیاست‌های پولی انقباضی خود را کم کرده و به احتمال زیاد، دیگر افزایش نرخ بهره نخواهیم داشت و نرخ بهره ثابت خواهد ماند؛ چرا که سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری با بازدهی بالا هستند و فدرال رزرو دیگر نرخ بهره را افزایش نخواهد داد، به همین دلیل هم احتمال می دهیم قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت رشد و باتوجه به افزایش رکود در میان‌مدت کاهش پیدا کند.

  • ۲۹ نوامبر: Pelim GDP q/q؛ عدد قبلی ۴٫۹ درصد و پیش‌بینی تحلیلگران ۵ درصد. به دلیل افزایش هزینه‌های مصرف‌کننده و افزایش هزینه‌های دولت، تحلیلگران احتمال می‌دهند تولید ناخالص داخلی اندکی افزایش یابد
  • ۳۰ نوامبر:
   • هزینه‌های مصرف شخصی خالص (CORE PCE)؛ عدد قبلی ۰٫۳ درصد و پیش‌بینی تحلیلگران ۰٫۲ درصد. به دلیل تمام شدن تابستان و کاهش تقاضای مصرف‌کننده، تحلیلگران احتمال می‌دهند هزینه‌های مصرف شخصی کاهش یابد.
   • مطالبات بیکاری (Unemployment Claims)؛ عدد قبلی ۲۰۹ هزار، پیش‌بینی تحلیلگران ۲۱۹ هزار
  • ۱ دسامبر:
   • شاخص بخش تولیدی (ISM Manufacturing PMI)؛ عدد قبلی ۴۶٫۷ و پیش‌بینی تحلیلگران ۴۷٫۷. به دلیل افزایش شاخص تولید نیویورک، تحلیلگران احتمال می‌دهند شاخص بخش تولید pmi افزایش یابد.

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با استفاده از ضریب بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریبی است که نشان می‌دهد هر ارز دیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین)، چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با ۱ به منظور ریسک هم‌سو با شاخص‌کل است، ضریب بتای بزرگتر از ۱ پرریسک‌تربودن از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از ۱ هم کم‌ریسک‌تر بودن از شاخص کل را نشان می‌دهد؛ ضریب بتای منفی هم نشان‌دهنده بازده معکوس نسبت به شاخص کل خواهد بود. براساس ضریب بتا و طبق جدول زیر، کم‌ریسک‌ترین رمزارز TRX و پرریسک‌ترین رمزارز SOL است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۸۲ ETH
  ۰٫۶۰ BNB
  ۰٫۵۶ XRP
  ۱٫۶۶ SOL
  ۰٫۸۲ ADA
  ۰٫۹۱ DOGE
  ۰٫۴۳ TRX
  ۰٫۹۱ DOT
  ۰٫۹۱ MATIC

  ***

  در جدول زیر، مقدار ضریب بتای بیت کوین نسبت به هر یک از نماد‌های آورده‌شده در داخل جدول محاسبه شده است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۰۱ DXY
  ۰٫۰۲ NADSAQ
  ۰٫۰۲- S&P 500
  ۰٫۰۳ GOLD
  ۰٫۰۴- OIL

  ***

  ضریب همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب همبستگی، رابطه‌ای متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت ضریب همبستگی، شاخصی تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. چنانچه قیمت دو دارایی در مرحله‌ای افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند و آن را با عددی مثبت گزارش می‌‌دهند؛ برعکس همبستگی مثبت، همبستگی منفی است، که نشان‌دهنده رابطه‌ای معکوس است. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف‌شده دارند، شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند است.

  MATICUSD DOTUSD TRXUSD DOGEUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  ۰٫۶۴ ۰٫۷۵ ۰٫۵۳ ۰٫۵۰ ۰٫۶۸ ۰٫۶۶ ۰٫۳۹ ۰٫۶۹ ۰٫۸۶ ۱ BTCUSD
  ۰٫۷۴ ۰٫۸۱ ۰٫۵۳ ۰٫۶۳ ۰٫۷۷ ۰٫۷۱ ۰٫۴۴ ۰٫۷۵ ۱ ۰٫۸۶ ETHUSD
  ۰٫۶۶ ۰٫۶۷ ۰٫۵۰ ۰٫۶۲ ۰٫۶۶ ۰٫۶۷ ۰٫۴۲ ۱ ۰٫۷۵ ۰٫۶۹- BNBUSD
  ۰٫۴۶ ۰٫۴۵ ۰٫۳۰ ۰٫۳۴ ۰٫۵۱ ۰٫۵۴ ۱ ۰٫۴۲ ۰٫۴۴ ۰٫۳۹ XRPUSD
  ۰٫۶۷ ۰٫۷۸ ۰٫۴۹ ۰٫۵۳ ۰٫۷۵ ۱ ۰٫۵۴ ۰٫۶۷ ۰٫۷۱ ۰٫۶۶ SOLUSD
  ۰٫۶۶ ۰٫۸۳ ۰٫۴۹ ۰٫۵۹ ۱ ۰٫۷۵ ۰٫۵۱ ۰٫۶۶ ۰٫۷۷ ۰٫۶۸ ADAUSD
  ۰٫۴۴ ۰٫۵۸ ۰٫۳۶ ۱ ۰٫۵۹ ۰٫۵۳ ۰٫۳۴ ۰٫۶۲ ۰٫۶۳ ۰٫۵۰ DOGEUSD
  ۰٫۴۹ ۰٫۴۷ ۱ ۰٫۳۶ ۰٫۴۹ ۰٫۴۹ ۰٫۳۰ ۰٫۵۰ ۰٫۵۳ ۰٫۵۳ TRXUSD
  ۰٫۷۳ ۱ ۰٫۴۷ ۰٫۵۸ ۰٫۸۳ ۰٫۷۸ ۰٫۴۵ ۰٫۶۷ ۰٫۸۱ ۰٫۷۵- DOTUSD
  ۱ ۰٫۷۳ ۰٫۴۹ ۰٫۴۴ ۰٫۶۶ ۰٫۶۷ ۰٫۴۶ ۰٫۶۶ ۰٫۷۴ ۰٫۶۴ MATICUSD

  ***

  جدول همبستگی بین بیت کوین، طلا، نفت، NASDAQ و S&P500

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  ۰٫۱۳ ۰٫۳۵ ۰٫۰۱ ۰٫۰۴ ۱ BTCUSD
  ۰٫۰۴- ۰٫۱۹ ۰٫۲۲ ۱ ۰٫۰۴ GOLD
  ۰٫۱۴ ۰٫۰۲ ۱ ۰٫۲۲ ۰٫۰۱ OIL
  ۰٫۹۴ ۱ ۰٫۰۲ ۰٫۱۹ ۰٫۳۵ NASDAQ
  ۱ ۰٫۹۴ ۰٫۱۴ ۰٫۰۴- ۰٫۱۳ S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور یا همان شاخص مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۴۵٬۵۵۷ و کمترین محدوده ۳۱٬۵۶۰ و میانگین قیمتی بیت کوین را ۳۸٬۵۵۳ درنظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۲٬۳۸۹ و کمترین محدوده ۱٬۷۸۸ و میانگین قیمتی اتریوم را در محدوده ۲٬۰۸۸ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمتی برای ۱۰ رمز ارز برتر دنیا در یک هفته آینده

  محتمل‌ترین سناریو بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  ۳۸٬۵۵۳ ۳۱٬۵۶۰ ۴۵٬۵۵۷ BTCUSD
  ۲٬۰۸۸ ۱٬۷۸۸ ۲٬۳۸۹ ETHUSD
  ۲۳۲٫۶ ۱۹۵٫۵ ۲۶۸٫۸ BNBUSD
  ۰٫۶۰۴۶ ۰٫۴۹۵۱ ۰٫۷۱۳۴ XRPUSD
  ۶۱٫۶۹ ۴۴٫۲۴ ۷۹٫۱۹ SOLUSD
  ۰٫۳۹۲۶ ۰٫۶۵۱۱ ۰٫۴۳۴۸ ADAUSD
  ۰٫۰۷۷۴ ۰٫۰۶۵۵ ۰٫۰۸۹۶ DOGEUSD
  ۰٫۱۰۷۱ ۰٫۰۹۱۰ ۰٫۱۲۳۲ TRXUSD
  ۵٫۲۸ ۴٫۲۱ ۶٫۳۶ DOTUSD
  ۰٫۸۰۱۶ ۰٫۶۱۰۵ ۰٫۹۹۴۰ MATICUSD

  ***

  ضریب الفا (ALPHA)، ضریبی است که بازدهی مازاد هر ارزدیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین) را نشان می‌دهد. ضریب آلفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر هم به معنای بازدهی صندوق، متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی مقدار آلفای بیشتر، بیانگر عملکرد بهتر ارز دیجیتال است. در جدول زیر ضریب آلفا ارز‌ها دیجیتال را نسبت به بیت کوین، که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه شده‌اند.

  ضریب آلفا نماد
  ۰٫۰۲ ETH
  ۰٫۰۷- BNB
  ۰٫۰۱- XRP
  ۰٫۰۷- SOL
  ۰٫۰۱ ADA
  ۰٫۰۵- DOGE
  ۰٫۰۴ TRX
  ۰٫۰۴- DOT
  ۰٫۱۲- MATIC
  ***

  تحلیل آنچین

  فازهای انباشت و روندهای صعودی اخیر بیت کوین، اغلب با کاهش استفاده‌ نهنگ‌ها از صرافی‌ها همراه بوده که با شاخص Exchange Whale Ratio مشخص می‌شود؛ این شاخص از تقسیم ۱۰ ورودی بزرگ به صرافی بر کل ورودی به دست می‌آید.

  تحلیل آنچین

  در حال حاضر این شاخص رشد زیادی کرده، اما هنوز به سطوح بالایی نرسیده است؛ اگر این روند ادامه داشته باشد، این امکان وجود دارد که نوسانات قابل‌توجهی را در بازار شاهد باشیم. نکته‌ای که باید در نظر گرفت، این است که این شاخص در حال حاضر بیشتر تحت‌تأثیر بازار مشتقات قرار دارد و چنانچه آن را برای بازار اسپات فیلتر کنیم، مشاه ده خواهیم کرد که در روند فعلی، کاملا کاهشی عمل کرده است.

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین

  بیت کوین در تایم فریم چهارساعته در محدوده حمایتی مهمی (36778 الی 35671) قرار گرفته است. انتظار می‌رود بیت کوین از این محدوده، حرکت صعودی جدیدی را به سمت ناحیه مقاومتی بسیار مهم خود، در قیمت 38590 الی 39253 آغاز کند.

  تحلیل بیت کوین

  باید توجه داشت، نقطه شروع این صعود قیمتی، می‌تواند نواحی مختلفی باشد.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  دامیننس تتر در تایم فریم چهارساعته (همان‌طور که در تصویر مشخص شده) در محدوده‌ای مهم در حال نوسان است. با توجه‌ به روند صعودی قدرتمندی که در این ارز مشاهده می‌شود، انتظار می‌رود بتواند بار دیگر به سقف محدوده مشخص شده (6.55-6.67) برسد.  پس از رسیدن قیمت به این محدوده، باید منتظر واکنش قیمتی باشیم.

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  درصورتی‌که از این منطقه مهم مقاومتی ریجکت شود، این امکان وجود دارد که بار دیگر، قیمت به محدوده حمایتی مشخص شده (6.13-6.22) رسیده و اگر موفق به شکست این محدوده به سمت بالا شود، اهداف بالاتری در روند صعودی در انتظار این شاخص خواهد بود.
  باید به این نکته توجه داشت که با افزایش این شاخص، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد بود.

  • تحلیل شاخص توتال 2

  شاخص توتال 2، در تایم فریم چهارساعته در موج اصلاحی خود قرار دارد. انتظار می‌رود این موج اصلاحی تا محدوده حمایتی مهم خود (591 الی621) ادامه پیدا کند و از این نواحی بتواند روند صعودی خود را تا ناحیه مقاومتی مهم خود در محدوده 698 الی 725 آغاز کند.

  تحلیل شاخص توتال 2

  باید به این نکته توجه داشت که با افزایش این شاخص، روند آلت کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص، روند آلت کوین‌ها نزولی خواهد شد.

  ارزهای دیجیتال مستعد رشد

  • تحلیل ارز دیجیتال کازماس (ATOM)

  ارز اتم، در تایم فریم چهارساعته و روزانه درگیر حرکت اصلاحی به سمت محدوده مهم و بیس حمایتی در قیمت 8.04 الی 8.34 است.

  تحلیل ارز دیجیتال کازماس (ATOM)

  انتظار می‌رود باتوجه‌به وجود انباشت نقدینگی در این قسمت (که با رنگ سبز مشخص شده) بتواند موج صعودی جدید خود را با هدف حرکت به سمت محدوده قیمتی و مقاومت بسیار مهم خود (10.16 الی 10.49) آغاز کند. در مجموع، باتوجه‌به بررسی‌های انجام شده، این ارز پتانسیل رشد قیمتی در میان‌مدت را دارد.

  • تحلیل ارز دیجیتال پروجکت گلکسی (GAL)

  ارز GAL، در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته پتانسیل خوبی برای رشد قیمتی دارد. انتظار می‌رود از بیس مهم حمایتی خود در ناحیه 1.28 الی 1.32، به سمت ناحیه مقاومتی خود در محدوده 1.50 الی 1.54، رشد قیمتی خوبی را تجربه کند.

  تحلیل ارز دیجیتال پروجکت گلکسی (GAL)

  همچنین باید به این نکته توجه داشت که در صورت ازدست‌رفتن حمایت گفته شده، این روند صعودی شکل نخواهد گرفت.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  این شاخص در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته (طبق تحلیل هفته گذشته) همچنان در روند نزولی خود قرار دارد. محدوده حمایتی مشخص شده در تصویر (102.27 الی 103.45) می‌تواند قیمت را تا ناحیه مقاومتی که نشان‌داده‌شده (104.093 الی 10453)، به سمت بالا سوق دهد.
  پس از برخورد قیمت به ناحیه مقاومتی، انتظار اصلاحی کوتاه و سپس ادامه روند صعودی تا هدف 105.530 را، برای این ارز داریم.

  تحلیل شاخص دلار امریکا

  نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که این شاخص، می‌تواند بر قیمت‌های جهانی تأثیرگذار باشد.

  • تحلیل اونس جهانی طلا

  برای طلا در تایم فریم چهارساعته دو سناریو قابل‌تصور است.

  • سناریو اول: طلا موفق به شکست محدوده ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۴ را به سمت بالا شود. اگر این شکست رخ دهد، قیمت طلا می‌تواند پس از پولبک به محدوده شکسته شده، تا ناحیه قیمتی ۲۰۶۱ دلار رشد را تجربه کند.
  • سناریو دوم: اگر طلا موفق به شکست این ناحیه مقاومتی نشود، این احتمال وجود دارد تا محدوده حمایتی مشخص شده در تصویر (۱۹۷۷ الی ۱۹۸۴) اصلاح قیمتی انجام دهد و اگر این ناحیه حمایتی به سمت پایین شکسته شود، می‌تواند تا محدوده ۱۹۱۳ دلار ریزش قیمتی را تجربه کند.

  تحلیل اونس جهانی طلا

  باید به این نکته توجه داشت که اگر طلا موفق به شکست ناحیه حمایتی ۱۹۷۷ الی ۱۹۸۴ نشود، می‌تواند تا ناحیه مقاومتی 2008 الی 2014، حرکت رنج داشته باشد.

  • تحلیل شاخص S&P500

  شاخص S&P500 در تایم فریم چهارساعته به محدوده مقاومتی بسیار مهم و پر قدرت 4552 الی 4583، رسیده است و انتظار می‌رود از این مقاومت مهم، به سمت ناحیه حمایتی خود در محدوده 4446 الی 4426، اصلاح قیمتی را تجربه کند.

  تحلیل شاخص S&P500

  باید توجه داشت، محدوده حمایتی مشخص شده در تصویر، محدوده بسیار مهمی جهت برگشت روند این شاخص است.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر