گزارش جامع بیت پین از وضعیت بازار ارزهای دیجیتال به همراه تحلیل آنچین

تاریخ انتشار: 8 اسفند 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 9 اسفند 1402
زمان مطالعه:  24 دقیقه
گزارش جامع بیت پین از وضعیت بازار ارزهای دیجیتال؛

سه‌شنبه‌ها، روز گزارش جامع و تحلیلی بیت پین از شرایط بازار ارزهای دیجیتال است. در این گزارش، تمام تلاش تیم تحلیل بیت پین بر این است تا ابزار و منبعی ارزشمند را برای کمک به سرمایه‌گذاری و تریدر ارزهای دیجیتال در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده و آگاهی و دانش شما را برای تصمیم‌گیری در بازار کریپتو ارتقا دهد. شما با مطالعه این گزارش جامع و منحصر‌به‌فرد می‌توانید فرصت‌های احتمالی سودآوری از بازار را شناسایی کرده و با نکات کلیدی برای فعالیت در آن آشنا شوید.

در گزارش سه‌شنبه‌های بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال، ابتدا آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بازار رمزارزها و اخبار ژئوپلیتیک را بررسی می‌کنیم، سپس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال مختلف و شاخص‌های مهم و شبیه‌سازی‌های قیمتی را ارائه می‌دهیم. در ادامه وضعیت کلی بازار در هفته گذشته را موشکافانه بررسی می‌کنیم و در ادامه هم ارزهای پرریسک و کم‌ریسک را معرفی و تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر، پیش‌بینی قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته آینده را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی معرفی خواهیم کرد.

علاوه بر موارد بالا، بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری، شاخص‌های مرتبط، عملکرد و حجم معاملات ارزهای دیجیتال و تحلیل آنچین و آفچین را عنوان کرده و در نهایت هم، تحلیلی فنی از بازارهای دیگر را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهیم. امیدواریم تا گزارش تحلیلی جامع بیت پین، بتواند با بررسی موشکافانه مولفه‌ها و شاخص‌ها، پستی‌وبلندی‌های مسیر فعالیت در این بازار را برای شما کاربران عزیز کمی هموارتر کند.

نویسندگان تحلیل

نویسندگان تحلیل

اخبار و رویدادها

اخبار ارزهای دیجیتال

 • ۲۱ فوریه: Circle به پشتیبانی از استیبل کوین USDC در ترون پایان داد

طبق گزارش وب‌سایت Coinedition، شرکت Circle در حساب ایکس (توییتر سابق) خود اعلام کرد که ضرب توکن‌های جدید استیبل کوین USDC روی شبکه ترون و پشتیبانی از توکن USDC خود در بلاک چین Tron را به عنوان بخشی از برنامه مدیریت ریسک، متوقف کرده است. این شرکت اطمینان داد که مشتریان می‌توانند انتقال و بازخرید استیبل کوین USDC در شبکه ترون را تا فوریه 2025 (بهمن 1403) به صورت عادی انجام دهند. طبق گزارش‌ها، این اقدام سیرکل برای اطمینان از قابل‌اعتماد، شفاف و ایمن بودن استیبل کوین USDC اتخاذ شده است.

 • ۲۴ فوریه: رشد ارز UNIUSDT

طبق گزارش Cointelegraph، براساس پیشنهاد حاکمیتی بنیاد یونی سواپ، به افرادی که UNI خود را استیک کرده باشند& پاداشی از سودهای استخر این پلتفرم داده خواهد شد؛ رشد ارز UNIUSDT پس از این پیشنهاد حاکمیتی صورت گرفت. چنین پشنهادی از 1مارس (11 اسفند) تا 8 مارس (18اسفند) به رای گذاشته خواهد شد.

 • ۲۶ فوریه: رشد FILECOIN به دنبال همکاری FILECOIN و SOLANA در راستای غیرمتمرکزتر شدن ذخیره‌سازی بلاک چین سولانا

طبق گزارش سایت TheBlock، در 26 فوریه (7بهمن) قیمت توکن بومی بلاک چین لایه 2 منتل، با افزایش 20 درصدی به قیمت 0٫948 دلار رسید. به نظر می‌رسد بیشترین دلیل این افزایش قیمت، افزایش علاقه بازار به اکوسیستم پروژه‌های لایه 2 اتریوم باشد. منتل درحال‌حاضر هفتمین راه حل لایه 2 بزرگ با ارزش کل سرمایه قفل شده (TVL) بیش از 219 میلیون دلار است.

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

 • Unlock date: تاریخ آزادسازی
 • Tokens to be Unlocked: حجم توکنی که باید آزاد شود
 • Unlock Amount: حجم توکنی که آزاد می‌شود
 • Percent of Market Cap: درصد ارزش بازار
 • Fully Diluted Market cap: ارزش بازار رقیق شده (قیمت در حداکثر عرضه)

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس عملکرد:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس حجم معاملات:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

بررسی پروتکل‌های دیفای براساس ارزش کل قفل‌شده استیکینگ (TVL STAKING)؛ طبق داده‌های DefiLama

ارزش کل قفل شده یا TVL در حوزه رمزارزها نشان‌دهنده مجموع دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده در پروتکل‌های دریافت پاداش‌، سود‌، کوین‌های جدید و توکن‌ها‌، درآمد ثابت و غیره در عرصه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

بررسی پروتکل‌های دیفای براساس ارزش کل قفل‌شده استیکینگ (TVL STAKING)؛ طبق داده‌های DefiLama

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  اخبار اقتصادی

  • ۲۱ فوریه: بخشی از صورت‌جلسه فدرال رزرو به شرح زیر است: 
   • برخی از مقامات خاطرنشان کردند که پیشرفت در کاهش تورم ممکن است متوقف شود. (انقباضی)
   • سیاست‌گذاران عموماً خاطرنشان کردند که کاهش نرخ بهره تا زمانی که اطمینان بیشتری نسبت به حرکت پایدار تورم به سمت 2 درصد به دست نیاوردند، مناسب نیست. (انقباضی)
   • مقامات فدرال رزرو کمی به این موضوع توجه کردند که پیشرفت بیشتر در کاهش تورم ممکن است بیش از حد انتظار طول بکشد. (انقباضی)

  صورت‌جلسه فدرال رزرو انقباضی بود و به همین دلیل هم احتمال کاهش نرخ بهره در ماه می به زیر 30 درصد کاهش و احتمال کاهش نرخ بهره از ماه می به ماه ژوئن انتقال یافت. با رونق در اقتصاد فدرال رزرو، شیب انقباضی کم نمی‌شود و همچنان اقتصاد آمریکا در انقباض باقی می‌ماند؛ به همین دلیل هم سرمایه‌گذاران برای ریسک کمتر پول‌های خود را در نرخ بهره سرمایه‌گذاری می‌کنند. پس در کوتاه‌مدت از ورود پول به بازارهای ریسکی جلوگیری شده و احتمال می‌دهیم قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت کاهش یابد. وجود رونق در اقتصاد آمریکا و افزایش تورم، باعث می‌شود تا مردم به سرمایه‌گذاری تمایل نشان داده و ریسک‌پذیری فعال شود، به همین دلیل احتمال می‌دهیم قیمت بیت کوین در میان‌مدت افزایش یابد.

  رویداد‌های مهم اقتصادی

  • ۲۸ فوریه:
   • تولید ناخالص داخلی مقدماتی (prelim gdp q/q)؛ عدد قبلی 3٫3 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 3٫3 درصد – با افزایش تقاضا و وجود رونق در اقتصاد آمریکا، تحلیلگران احتمال می‌دهند تولید ناخالص داخلی ثابت باقی بماند.
  • ۲۹ فوریه:
   • هزینه‌های مصرف شخصی خالص ماهانه (core pce m/m)؛ عدد قبلی 0٫2 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 0٫4 درصد – به دلیل افزایش تقاضا، افزایش احساسات مصرف کننده و افزایش قیمت مصرف‌کننده خالص ماهانه، تحلیلگران احتمال می‌دهند هزینه‌های مصرف شخصی افزایش یابد.
   • هزینه‌های مصرف شخصی خالص سالانه (core pce y/y)؛ عدد قبلی 2٫9 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 2٫8 درصد – باتوجه به اثرگذاری نرخ بهره روی اقتصاد، کاهش تورم اجاره، کاهش تورم خدمات و کاهش تورم حمل‌و‌نقل، تریدرها احتمال می‌دهند نرخ هزینه‌های مصرف شخصی خالص سالانه کاهش یابد.
   • هزینه‌های مصرف شخصی سالانه (pce y/y)؛ عدد قبلی 2٫6 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 2٫4 درصد – کاهش قیمت مصرف‌کننده عادی سالانه و کاهش قیمت تولید‌کننده عادی ماهانه، نشانه‌دهنده کاهش فشار‌های قیمتی و کاهش تورم هستند، به همین دلیل هم احتمال می‌دهیم هزینه مصرف شخصی کاهش یابد.
  • ۱ مارچ: 
   • بخش تولید (ISM Manufacturing pmi)؛ عدد قبلی 49٫1 و پیش‌بینی تحلیلگران 49٫5 – افزایش نرخ سفارش‌های جدید، افزایش اعتماد به کسب‌و‌کار، افزایش احساسات مصرف‌کننده که موجب افزایش تقاضا می‌شود و افزایش شاخص تولید دولت نیویورک امپایر، همه و همه نشان‌دهنده این موضوع است که تحلیلگران احتمال می‌دهند نرخ بخش تولید افزایش یابد.

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با استفاده از ضریب بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریبی است که نشان می‌دهد هر ارز دیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین)، چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با ۱ به منظور ریسک هم‌سو با شاخص‌کل است، ضریب بتای بزرگتر از ۱ پرریسک‌تربودن از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از ۱ هم کم‌ریسک‌تر بودن از شاخص کل را نشان می‌دهد؛ ضریب بتای منفی هم نشان‌دهنده بازده معکوس نسبت به شاخص کل خواهد بود. براساس ضریب بتا و طبق جدول زیر، کم‌ریسک‌ترین رمزارز TRX و پرریسک‌ترین رمزارز SOL است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۹۶ ETH
  ۰٫۶۱ BNB
  ۰٫۴۹ XRP
  ۱٫۳۶ SOL
  ۰٫۸۳ ADA
  ۱٫۲۸ AVAX
  ۰٫۸۷ DOGE
  ۰٫۸۷ DOT
  ۰٫۴۶ TRX

  ***

  در جدول زیر، مقدار ضریب بتای بیت کوین نسبت به هر یک از نماد‌های آورده‌شده در داخل جدول محاسبه شده است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۰۱- DXY
  ۰٫۱۱ NADSAQ
  ۰٫۰۸ S&P 500
  ۰٫۰۴ GOLD
  ۰٫۰۳ OIL

  ***

  ضریب همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب همبستگی، رابطه‌ای متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت ضریب همبستگی، شاخصی تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. چنانچه قیمت دو دارایی در مرحله‌ای افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند و آن را با عددی مثبت گزارش می‌‌دهند؛ برعکس همبستگی مثبت، همبستگی منفی است، که نشان‌دهنده رابطه‌ای معکوس است. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف‌شده دارند، شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند است.

  TRXUSD DOTUSD DOGEUSD AVAXUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  ۰٫۶۵ ۰٫۶۴ ۰٫۴۶ ۰٫۶۲ ۰٫۵۷ ۰٫۵۸ ۰٫۳۴ ۰٫۶۰ ۰٫۸۲ ۱ BTCUSD
  ۰٫۶۶ ۰٫۷۴ ۰٫۶۱ ۰٫۶۴ ۰٫۶۹ ۰٫۶۳ ۰٫۴۰ ۰٫۶۸ ۱ ۰٫۸۲ ETHUSD
  ۰٫۵۶ ۰٫۵۸ ۰٫۵۶ ۰٫۵۱ ۰٫۵۵ ۰٫۵۸ ۰٫۳۵ ۱ ۰٫۶۸ ۰٫۶۰ BNBUSD
  ۰٫۳۷ ۰٫۴۰ ۰٫۳۲ ۰٫۳۶ ۰٫۴۶ ۰٫۴۹ ۱ ۰٫۳۵ ۰٫۴۰ ۰٫۳۴ XRPUSD
  ۰٫۵۷ ۰٫۷۸ ۰٫۴۸ ۰٫۷۳ ۰٫۶۸ ۱ ۰٫۴۹ ۰٫۵۸ ۰٫۶۳ ۰٫۵۸ SOLUSD
  ۰٫۵۴ ۰٫۸۴ ۰٫۵۶ ۰٫۸۰ ۱ ۰٫۶۸ ۰٫۴۶ ۰٫۵۵ ۰٫۶۹ ۰٫۵۷ ADAUSD
  ۰٫۵۳ ۰٫۸۱ ۰٫۵۱ ۱ ۰٫۸۰ ۰٫۷۳ ۰٫۳۶ ۰٫۵۱ ۰٫۶۴ ۰٫۶۲ AVAXUSD
  ۰٫۴۰ ۰٫۵۵ ۱ ۰٫۵۱ ۰٫۵۶ ۰٫۴۸ ۰٫۳۲ ۰٫۵۶ ۰٫۶۱ ۰٫۴۵ DOGEUSD
  ۰٫۵۹ ۱ ۰٫۵۵ ۰٫۸۱ ۰٫۸۴ ۰٫۷۸ ۰٫۴۰ ۰٫۵۸ ۰٫۷۴ ۰٫۶۴ DOTUSD
  ۱ ۰٫۵۹ ۰٫۴۰ ۰٫۵۳ ۰٫۵۴ ۰٫۵۷ ۰٫۳۷ ۰٫۵۶ ۰٫۶۶ ۰٫۶۵ TRXUSD

  ***

  جدول همبستگی بین بیت کوین، طلا، نفت، NASDAQ و S&P500

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  ۰٫۲۷ ۰٫۲۷ ۰٫۰۷ ۰٫۱۵ ۱ BTCUSD
  ۰٫۲۹ ۰٫۲۸ ۰٫۱۸ ۱ ۰٫۱۵ GOLD
  ۰٫۱۶ ۰٫۰۲ ۱ ۰٫۱۸ ۰٫۰۷ OIL
  ۰٫۹۳ ۱ ۰٫۰۲ ۰٫۲۸ ۰٫۲۷ NASDAQ
  ۱ ۰٫۹۳ ۰٫۱۶ ۰٫۲۹ ۰٫۲۷ S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور یا همان شاخص مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۶۱٬۸۹۶ و کمترین محدوده ۴۴٬۷۸۶ و میانگین قیمتی بیت کوین را ۵۳٬۳۶۰ درنظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۳٬۶۴۶ و کمترین محدوده ۲٬۶۷۲ و میانگین قیمتی اتریوم را در محدوده ۳٬۱۶۴ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمتی برای ۱۰ رمز ارز برتر دنیا در یک هفته آینده

  محتمل‌ترین سناریو بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  ۵۳٬۳۶۰ ۴۴٬۷۸۶ ۶۱٬۸۹۶ BTCUSD
  ۳٬۱۶۴ ۲٬۶۷۲ ۳٬۶۴۶ ETHUSD
  ۴۲۷٫۴۴ ۳۱۸٫۰۸ ۵۳۳٫۹۹ BNBUSD
  ۰٫۵۷۲۳ ۰٫۴۱۶۰ ۰٫۷۲۴۰ XRPUSD
  ۱۱۲٫۲۰ ۸۱٫۲۰ ۱۴۳٫۸۶ SOLUSD
  ۰٫۶۲۴۰ ۰٫۴۷۱۲ ۰٫۷۷۳۷ ADAUSD
  ۴۰٫۴۹ ۲۷٫۰۲ ۵۳٫۶۵ AVAXUSD
  ۰٫۰۸۹۰ ۰٫۰۷۲۷ ۰٫۱۰۵۰ DOGEUSD
  ۸٫۰۸ ۵٫۹۰ ۱۰٫۲۰ DOTUSD
  ۰٫۱۴۸۳ ۰٫۱۲۴۴ ۰٫۱۷۲۲ TRXUSD

  ***

  ضریب الفا (ALPHA)، ضریبی است که بازدهی مازاد هر ارزدیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین) را نشان می‌دهد. ضریب آلفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر هم به معنای بازدهی صندوق، متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی مقدار آلفای بیشتر، بیانگر عملکرد بهتر ارز دیجیتال است. در جدول زیر ضریب آلفا ارز‌ها دیجیتال را نسبت به بیت کوین، که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه شده‌اند.

  ضریب آلفا نماد
  ۰٫۰۸ ETH
  ۰٫۱۱ BNB
  ۰٫۰۲- XRP
  ۰٫۰۷- SOL
  ۰٫۰۴- ADA
  ۰٫۰۷- AVAX
  ۰٫۰۲ DOGE
  ۰٫۰۲ DOT
  ۰٫۰۲ TRX
  ***

  تحلیل آنچین

  به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران آمریکایی دوباره به بازار بازگشته‌اند. شاخص Coinbase Premium Index که در اوایل سال 2024 روندی نزولی داشت، اکنون دوباره صعودی شده است و به بالای خط صفر بازگشته است. چنانچه این روند ادامه پیدا کند، احتمال اینکه بیت کوین به سقف‌های جدیدی در سال جدید برسد، دور از ذهن نخواهد بود.

  تحلیل آنچین 1

  سختی شبکه بیت کوین به سقف تاریخی 81 تریلیون رسیده است. این نشان‌دهنده رشد تقاضا در صنعت ماینینگ است که بهبود امنیت شبکه کمک خواهد کرد.

  تحلیل آنچین 2

  اگر از منظر ورود سرمایه جدید به بازار بیت کوین نگاه کنیم، داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که چرخه جدید تازه شروع شده است. ارزش تحقق‌یافته سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت در حال حاضر 35 درصد ارزش تحقق‌یافته کل بازار است.

  تحلیل آنچین 3

  ***

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین (BTC)

  برای بیت کوین در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته دو سناریو وجود دارد. این دو سناریو عبارت‌اند از:

  تحلیل بیت کوین (BTC)

  سناریو اول: باتوجه‌به روند صعودی بیت کوین که در تحلیل‌های گذشته نیز به آن اشاره کردیم، انتظار می‌رود که این ارز دیجیتال بتواند تا بیس اول مقاومتی خود در ناحیه ۵۵٫۸۸۳ الی ۵۷٫۵۱۵ دلار رشد و افزایش قیمت داشته باشد و سپس با جمع‌آوری نقدینگی لازم، اصلاح خود را تا منشأ حرکت صعودی‌اش واقع در محدوده ۴۸٫۳۵۹ الی ۵۰٫۴۱۹ دلار انجام دهد.

  سناریو دوم: بیت کوین موفق به شکست بیس مقاومتی گفته شده در سناریو اول شود. در این صورت باید انتظار داشت که بیت کوین تا مهم‌ترین منطقه عرضه خود واقع در محدوده ۶۳٫۳۳۶ الی ۶۴٫۱۶۲ دلار رشد داشته باشد و سپس از این ناحیه تا محدوده حمایتی گفته شده واقع در ۴۸٫۳۵۹ الی ۵٫۰۴۱۹ دلار اصلاح قیمت را تجربه کند.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  می‌توانیم برای دامیننس تتر در تایم فریم چهارساعته دو سناریو در نظر داشته باشیم. این دو سناریو عبارت‌اند از:

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  سناریو اول: دامیننس تتر اصلاح خود را در محدوده حمایتی ۴٫۹۶ الی ۴٫۶۴ تکمیل کند و از این ناحیه حمایتی، روند صعودی بلندمدت خود را باهدف ۵٫۴۷ الی ۵٫۸۲ شروع کند.

  سناریو دوم: این شاخص نتواند ناحیه حمایتی که در سناریو اول گفته شد را حفظ کند. در این صورت می‌تواند این اصلاح تا محدوده تقاضا و حمایت در ناحیه ۴٫۴۹ الی ۴٫۲۰ ادامه داشته باشد و سپس از این ناحیه با جمع‌آوری نقدینگی لازم، بتواند تا محدوده مقاومتی گفته شده در سناریو اول، روند صعودی خود را آغاز کند.

  همچنین باید به این نکته توجه داشت که با افزایش شاخص دامیننس تتر، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد شد.

  • تحلیل شاخص توتال 2

  شاخص توتال ۲ پس از روند رنج و خنثی که در هفته گذشته داشت، در نهایت توانست روند صعودی خود را شروع کند. این روند صعودی از محدوده حمایتی بسیار مهم ۸۷۱٫۹۶۷ الی ۸۸۷٫۱۷ شروع شده است و می‌تواند تا محدوده مقاومت بسیار مهم در ناحیه ۹۶۳٫۴۱۸ میلیارد الی ۱٫۰۵ تریلیون دلار افزایش داشته باشد.

  تحلیل شاخص توتال 2

  درصورتی‌که شاخص توتال ۲ موفق به شکست محدوده مقاومتی گفته شده نشود، می‌توانیم انتظار اصلاحی عمیق را داشته باشیم. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که با افزایش این شاخص، روند آلت کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص روند آلت کوین‌ها نزولی می‌شود.

  ارزهای دیجیتال مستعد رشد

  • تحلیل ارز دیجیتال سولانا (SOL)

  در نمودار ارز دیجیتال SOL در تایم فریم چهارساعته پتانسیل خوبی برای رشد و صعود قیمتی مشاهده می‌شود.

  تحلیل ارز دیجیتال سولانا (SOL)

  انتظار داریم ارز دیجیتال سولانا در روند صعودی جدید خود اصلاحی تا محدوده مقاومتی شکسته شده خود در ناحیه ۱۰۳٫۹۵ الی ۱۰۴٫۹۶ دلار داشته باشد و پس از جمع‌آوری نقدینگی لازم، از این محدوده بار دیگر روند صعودی خود را آغاز کند و به سمت ناحیه مقاومتی و عرضه خود واقع در ۱۱۸٫۶۰ الی ۱۲۱٫۶۹ دلار برسد.

  • تحلیل ارز دیجیتال کامبو (COMBO)

  باتوجه‌به بررسی‌های انجام شده، رمزارز کامبو در تایم فریم چهارساعته پتانسیل رشد و افزایش قیمت خوبی دارد.

  تحلیل ارز دیجیتال کامبو (COMBO)

  انتظار داریم پس از شروع روند صعودی، با پولبک زدن قیمت به بیس مهم حمایتی خود واقع در ناحیه ۰٫۸۱۰۴ الی ۰٫۸۶۳۵ دلار و جمع‌آوری نقدینگی لازم، روند صعودی خود را ادامه دهد و تا محدوده عرضه و مقاومت واقع در ۱٫۱۳۱۶ الی ۱٫۲۲۵۸ دلار رشد داشته باشد.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  در تایم فریم ۴ ساعته شاخص دلار آمریکا، باتوجه‌به روند صعودی که آغاز کرده، منتظر برگشت به محدوده حمایتی رسم شده در ناحیه ۱۰۱٫۶۶۲ الی ۱۰۲٫۳۸۰ هستیم. انتظار داریم با نزدیک‌شدن به منطقه گفته شده، شاخص دلار آمریکا بار دیگر روند صعودی خود را تا محدوده مقاومتی ۱۰۵٫۴۷۱ الی ۱۰۵٫۸۴۹ آغاز کند.

  تحلیل شاخص دلار امریکا

  همچنین باید توجه داشت که حرکت صعودی این شاخص شامل اصلاحات کوتاه‌مدت نیز خواهد بود.

  • تحلیل اونس جهانی طلا

  طلا در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته، همان‌طور که در تحلیل هفته پیش گفته شد، روند صعودی خود را شروع کرده است.

  تحلیل اونس جهانی طلا

  در حال حاضر انتظار داریم که انس جهانی طلا در روند صعودی خود تا بیس مهم حمایتی خود (ناحیه ۲۰۰۵ الی ۲۰۰۷ دلار) اصلاح انجام دهد و پس از رسیدن به این محدوده، باز هم در روند صعودی قرار بگیرد. در این صورت انتظار می‌رود در مرحله اول قیمت تا محدوده مقاومتی ۲۰۴۶ الی ۲۰۴۹ دلار رشد داشته باشد و پس از اصلاح کوتاه‌مدت و عبور از این محدوده، خود را به ناحیه عرضه و مقاومت بسیار قوی واقع در ناحیه ۲۰۷۰ الی ۲۰۷۳ دلار برساند.

  • تحلیل شاخص S&P500

  شاخص S&P500 در تایم فریم ۴ ساعته و باتوجه‌به تحلیل هفته گذشته در محدوده مهم و قدرتمند عرضه قرار گرفته است. انتظار داریم که این شاخص از این محدوده مقاومتی و عرضه ۵۰۳۱ الی ۵۱۰۵ اصلاح خود را شروع کند و در اولین مرحله تا بیس مهم حمایتی در ناحیه ۵۰۰۱ الی ۴۹۸۰، اصلاح داشته باشد.

  تحلیل شاخص S&P500

  در صورت شکسته‌شدن این محدوده، شاخص S&P500 می‌تواند تا بیس بعدی حمایتی خود در ناحیه ۴۸۶۹ الی ۴۸۳۵ اصلاح عمیق‌تری را تجربه کند.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر