گزارش جامع و تحلیلی بیت پین از هفته‌ گذشته در بازار ارزهای دیجیتال

تاریخ: 4 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  25 دقیقه
گزارش جامع و تحلیلی بیت پین از هفته‌ای که گذشت در بازار ارزهای دیجیتال

طبق روال هر سه‌شنبه با گزارش تحلیلی و جامع بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال همراه شما کاربران عزیز آکادمی بیت پین هستیم. ما در این گزارش نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا با ارائه اطلاعاتی دقیق و کاربردی، ابزار و منبعی ارزشمند برای کمک به سرمایه‌گذاری و ترید در بازار رمزارزها در اختیار شما قرار داده و به بهبود تصمیم‌گیری در این بازار کمک کنیم. با مطالعه این گزارش تحللیِ جامع و منحصر‌به‌فرد می‌توانید فرصت‌های احتمالی سودآوری از بازار را شناسایی کرده و با نکات کلیدی برای فعالیت در آن آشنا شوید.

در گزارش جامع سه‌شنبه‌های بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال، ابتدا آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بازار رمزارزها و اخبار ژئوپلیتیک را بررسی می‌کنیم، سپس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال مختلف و شاخص‌های مهم و شبیه‌سازی‌های قیمتی را ارائه می‌دهیم. در ادامه وضعیت کلی بازار در هفته گذشته را موشکافانه بررسی می‌کنیم و در ادامه هم ارزهای پرریسک و کم‌ریسک را معرفی و تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر، پیش‌بینی قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته آینده را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی معرفی خواهیم کرد.

علاوه بر موارد اشاره شده، بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری، شاخص‌های مرتبط، عملکرد و حجم معاملات ارزهای دیجیتال را عنوان کرده و در نهایت هم، تحلیلی فنی از بازارهای دیگر را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهیم. امیدواریم تا گزارش تحلیلی جامع بیت پین، بتواند با بررسی موشکافانه مولفه‌ها و شاخص‌ها، پستی‌وبلندی‌های مسیر فعالیت در این بازار را برای شما کاربران عزیز کمی هموارتر کند.

نویسندگان تحلیل

نویسندگان تحلیل

اخبار و رویدادها

اخبار ارزهای دیجیتال

 • 15 آپریل: آپدیت مورد انتظار سولانا در پی رفع تراکم (فشردگی) شبکه، عملیاتی شد.

پروتکل QUIC که مخفف Quick UDP Internet Connections است، پروتکل انتقال داده جدیدی برای اینترنت است که توسط گوگل توسعه یافته و روی UDP ساخته شده و به طور خاص برای بهبود عملکرد وب طراحی شده است. طبق گزارش وب‌سایت Cryptopotato، شبکه سولانا، که به تازگی به رقیبی جدی برای اتریوم تبدیل شده، با مشکلاتی مانند قطعی‌های مکرر و تراکم بالا در شبکه مواجه بود، اما خبر خوب این که به‌روزرسانی جدیدی برای حل این مشکلات منتشر شده است. به‌روزرسانی این شبکه شامل نمایش جداگانه بسته‌های ارسالی، بهبود پروتکل ارتباطی Quic بوده و حد آستانه جریان‌ها برای نود‌های سرمایه‌گذاری‌شده هم کاهش یافته تا پهنای باند بیشتر برای تراکنش‌ها در نظر گرفته و از تراکم شبکه کاسته شود.

 • 15 آوریل: هشدار تراست ولت به کاربران IOS درباره باگ IMessage 

طبق گزارش وب‌سایت Cryptonews، تراست والت، کیف پول رمزارزی، اخیراً درباره حمله‌ای خطرناک از طریق iMessage اپل هشدار داد. این حمله به هکرها اجازه می‌دهد تا از نقص خطرناک در iMessage برای سرقت ارزهای دیجیتال استفاده کنند. برای رفع این مشکل، تراست والت توصیه می‌کند که تا زمانی که اپل این نقص را برطرف نکرده است، iMessage را غیرفعال کنید. تاکنون، اپل به این ادعاها پاسخی نداده است و بررسی این موضوع همچنان در جریان است.

 • ۱۷ آوریل غول فناوری بایت دنس، صاحب تیک‌تاک، با میستن لبز برای ارتقای بازی‌های وب ۳ و SocialFi در بلاکچین Sui همکاری می‌کند.

طبق گزارش وب‌سایت Benzinga، بایت پلاس، زیرمجموعه فناوری سازمانی بایت دنس، با میستن لبز برای بهبود بازی‌های وب ۳ و SocialFi در شبکه‌ی بلاک چین Sui همکاری می‌کند. این همکاری شامل ارائه راه‌حل‌های توصیه و محصولات واقعیت افزوده توسط بایت پلاس به توسعه‌دهندگان Sui می‌شود.

 • ۱۹ آوریل: تتر روی بلاک چین تون (TON) در جهت گسترس استفاده از USDT در تلگرام

شرکت تتر، که پشتوانه استیبل‌کوین پرکاربرد USDT است، برای گسترش استفاده از این دارایی دیجیتال در پیام‌رسان تلگرام با شبکه TON همکاری می‌کند. این اقدام تتر امکان پرداخت‌های همتا به همتا و بدون مرز را برای ۹۰۰ میلیون کاربر تلگرام فراهم می‌کند و به رشد اکوسیستم TON نیز کمک خواهد کرد. با راه‌اندازی USDT روی TON، کاربران می‌توانند از این استیبل‌کوین در برنامه‌های مالی غیرمتمرکز استفاده کنند و تجربه‌ای مشابه سیستم مالی سنتی داشته باشند.

 • ۲۰ آوریل: پاداش استخراج بیت کوین نصف شد

در تاریخ 20 آوریل 2024، با استخراج بلاک شماره 840,000 در بلاک چین بیت کوین، پاداش استخراج این ارز دیجیتال نصف شد.این رویداد که به عنوان هاوینگ شناخته می‌شود، هر 4 سال یک‌بار یا به طور دقیق‌تر پس از استخراج 210,000 بلاک رخ می‌دهد.در هاوینگ اخیر، پاداش استخراج از 6٫25 بیت کوین به 3٫125 بیت کوین کاهش یافت. هدف از هاوینگ، کاهش نرخ تورم بیت کوین و افزایش ارزش آن با کنترل عرضه است.

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

 • Unlock date: تاریخ آزادسازی
 • Tokens to be Unlocked: حجم توکنی که باید آزاد شود
 • Unlock Amount: حجم توکنی که آزاد می‌شود
 • Percent of Market Cap: درصد ارزش بازار
 • Fully Diluted Market cap: ارزش بازار رقیق شده (قیمت در حداکثر عرضه)

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس عملکرد:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس حجم معاملات:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

بررسی دسته بندی‌شده میم کوین (meme)، دیفای (Defi)، گیمینگ (gamefi); براساس بیشترین رشد و ارزش بازار؛ طبق داده‌های Coingecko

 • میم کوین (meme):
  • براساس بیشترین رشد:

بررسی دسته بندی‌شده میم کوین (meme)براساس بیشترین رشد؛ طبق داده‌های Coingecko

  • براساس ارزش بازار:

بررسی دسته بندی‌شده میم کوین (meme)براساس ارزش بازار؛ طبق داده‌های Coingecko

 • دیفای (DEFI):
  • براساس بیشترین رشد:

بررسی دسته بندی‌شده دیفای (Defi) براساس بیشترین رشد طبق داده‌های Coingecko

  • براساس ارزش بازار:

بررسی دسته بندی‌شده دیفای (Defi) براساس ارزش بازار؛ طبق داده‌های Coingecko

 • گیمینگ (GAMING):
  • براساس بیشترین رشد:

بررسی دسته بندی‌شده گیمینگ (gamefi); براساس بیشترین رشد طبق داده‌های Coingecko

  • براساس ارزش بازار:

بررسی دسته بندی‌شده گیمینگ (gamefi); براساس ارزش بازار؛ طبق داده‌های Coingecko

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  بررسی 10 بلاک چین برتر؛ طبق داده‌های Coingecko

  • براساس بیشترین رشد:

  بررسی 10 بلاک چین برتر؛ طبق داده‌های Coingecko بر اساس بیشترین رشد

  • ارزش کل قفل شده استیکینگ ( TVL STAKING):

  بررسی 10 بلاک چین برتر؛ طبق داده‌های Coingecko بر اساس TVL

  اخبار اقتصادی

  • ۱۶ آوریل: سخرانی آقای پاول 
   • بازار کار حتی با وجود قدرت مداوم، در حال حرکت به سمت تعادل بهتر است. (انبساطی)
   • داده‌های اخیر نشان‌دهنده عدم پیشرفت بیشتر در روند کاهش تورم است. (انقباضی)
   • بر اساس برآوردها، شاخص هسته مخارج مصرف شخصی سالانه در ماه مارس تغییر چندانی نداشته است. (انقباضی)
   • اگر تداوم تورم ادامه داشته باشد، فدرال رزرو می‌تواند نرخ بهره خود را تا زمانی که لازم باشد در سطوح فعلی حفظ کند. (انقباضی)
   • منطقی است که به سیاست‌ها زمان بیشتری برای اثرگذاری داده شود. (انقباضی)

  سخنان آقای پاول انقباضی شده و از ادامه افزایش تورم ابراز نگرانی کرده است. همچنین نکته مهم، اشاره کردن آقای پاول به نوبد پیشرفت در روند کاهش تورم است که موجب ثابت ماندن نرخ بهره در طولانی‌مدت می‌شود. انتظارات تریدرها در پی احتمال کاهش نرخ بهره، کاهش یافته و احتمال یک پله کاهش نرخ بهره به ماه سپتامبر انتقال یافته است که به همین دلیل هم احتمال می‌دهیم به دلیل افزایش شیب سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو، قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت کاهش یابد.

  اخبار ژئوپلیتیک

  • ۱۹ آوریل: حمله هوایی محدود اسرائیل به اصفهان

  در 19 آوریل (31 فروردین) اسرائیل با جنگنده‌های خود در خاک سوریه با حمله راکتی سایت پدافندی پایگاه هوایی ارتش ایران در اصفهان را مورد هدف قرار داد که منابع ایرانی اعلام کرده‌اند پدافند هوایی حملات را دفع کرده و این حمله هیچ خسارت و تلفاتی برای ایران به همراه نداشته است. تصویر ماهواره از سایت پدافندی پایگاه هوایی ارتش ایران در اصفهان، اصابت کلاهک موشک اسرائیلی با پدافند S-300 را تایید می‌کند.

  پیام نتانیاهو

  ما به دنبال جنگ با ایران نیستیم و اکنون ثابت کردیم در داخل ایران توانایی‌هایی داریم و همین برای ما کافی است. اکنون در لبنان و غزه کارهای مهم‌تری داریم و مسئله ایران دیگر تمام شده است. طبق حمله محدود اسرائیل به ایران و اعلام پایان جنگ از طرف نتانیاهو، می‌توان انتظار داشت که این موضوع ختم به خیر شده و در حال حاضر ریسک‌های ژئوپلیتیک خاورمیانه کاهش یافته است که انتظار می‌رود نماد طلا و نفت، پس از رشد زیادشان به دلیل افزایش ریسک‌های ژئوپلیتیک، کم‌کم وارد اصلاح قیمت شده و دیگر به طور هیجانی قیمت طلا و نفت تغییر نکند.

  تفاوت هاوینگ چهارم با هاوینگ‌های قبلی

  در هاوینگ‌های قبلی، قیمت بیتکوین از قیمت تحقق یافته یا Realized Price خودش بین ۵۰ تا ۸۰ درصد فاصله داشته است. نکته: قیمت تحقق یافته به میانگین آخرین جابجایی کل کوین‌های شبکه گفته می‌شود که میتوان یک خرید احتمالی در نظر گرفت. در این هاوینگ قیمت تحقق یافته حوالی ۲۸,۵۰۰ دلار است که با قیمت بیتکوین در زمان هاوینگ چهارم، نزدیک به ۱۲۰ درصد اختلاف دارد.

   

  ضمن اینکه این هاوینگ اولین موردی بوده است که قیمت قبل از هاوینگ سقف جدیدی ثبت می‌کند. احتمالا بسیاری دلیل آن را می‌دانند: حضور بازیگران سنتی و تصویب ETFهای اسپات، هیجان و البته سرمایه زیادی وارد بازار کرد. اگر فشار از سمت سرمایه‌گذاران آمریکایی همچنان بالا باقی بماند و در کنار آن فوموی سرمایه‌گذار خرد را هم شاهد باشیم، قیمت می‌تواندحتی به بالای ۱۰۰ هزار دلار صعود داشته باشد. (نه همین فردا، ممکن است حتی یکسال هم طول بکشد)

  تحلیل کوانت

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با استفاده از ضریب بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریبی است که نشان می‌دهد هر ارز دیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین)، چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با ۱ به منظور ریسک هم‌سو با شاخص‌کل است، ضریب بتای بزرگتر از ۱ پرریسک‌تربودن از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از ۱ هم کم‌ریسک‌تر بودن از شاخص کل را نشان می‌دهد؛ ضریب بتای منفی هم نشان‌دهنده بازده معکوس نسبت به شاخص کل خواهد بود. براساس ضریب بتا و طبق جدول زیر، کم‌ریسک‌ترین رمزارز TON و پرریسک‌ترین رمزارز SOL است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۸۹ ETH
  ۰٫۵۷ BNB
  ۰٫۵۱ XRP
  ۱٫۵۴ SOL
  ۰٫۹۴ ADA
  ۱٫۲۴ AVAX
  ۱٫۲۰ DOGE
  ۰٫۳۱ TON
  ۱٫۰۰ DOT

  ***

  در جدول زیر، مقدار ضریب بتای بیت کوین نسبت به هر یک از نماد‌های آورده‌شده در داخل جدول محاسبه شده است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۰۱- DXY
  ۰٫۰۶ NADSAQ
  ۰٫۰۳ S&P 500
  ۰٫۰۵ GOLD
  ۰٫۰۲ OIL

  ***

  ضریب همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب همبستگی، رابطه‌ای متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت ضریب همبستگی، شاخصی تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. چنانچه قیمت دو دارایی در مرحله‌ای افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند و آن را با عددی مثبت گزارش می‌‌دهند؛ برعکس همبستگی مثبت، همبستگی منفی است، که نشان‌دهنده رابطه‌ای معکوس است. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف‌شده دارند، شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند است.

  DOTUSD TONUSD DOGEUSD AVAXUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  ۰٫۷۴ ۰٫۱۹ ۰٫۵۴ ۰٫۶۰ ۰٫۶۴ ۰٫۶۵ ۰٫۳۵ ۰٫۵۵ ۰٫۸۱ ۱ BTCUSD
  ۰٫۷۸ ۰٫۱۹ ۰٫۶۲ ۰٫۵۷ ۰٫۷۲ ۰٫۶۵ ۰٫۳۸ ۰٫۶۲ ۱ ۰٫۸۱ ETHUSD
  ۰٫۵۴ ۰٫۱۷ ۰٫۴۹ ۰٫۴۳ ۰٫۵۰ ۰٫۵۸ ۰٫۲۸ ۱ ۰٫۶۲ ۰٫۵۵ BNBUSD
  ۰٫۴۱ ۰٫۰۶- ۰٫۳۲ ۰٫۳۴ ۰٫۴۸ ۰٫۴۸ ۱ ۰٫۲۸ ۰٫۳۸ ۰٫۳۵ XRPUSD
  ۰٫۷۶ ۰٫۱۸ ۰٫۴۴ ۰٫۷۵ ۰٫۶۶ ۱ ۰٫۴۸ ۰٫۵۸ ۰٫۶۵ ۰٫۶۵ SOLUSD
  ۰٫۸۷ ۰٫۰۹ ۰٫۵۸ ۰٫۷۷ ۱ ۰٫۶۶ ۰٫۴۸ ۰٫۵۰ ۰٫۷۲ ۰٫۶۴ ADAUSD
  ۰٫۷۹ ۰٫۱۵ ۰٫۴۱ ۱ ۰٫۷۷ ۰٫۷۵ ۰٫۳۴ ۰٫۴۳ ۰٫۵۷ ۰٫۶۰ AVAXUSD
  ۰٫۵۸ ۰٫۲۲ ۱ ۰٫۴۱ ۰٫۵۸ ۰٫۴۴ ۰٫۳۲ ۰٫۴۹ ۰٫۶۲ ۰٫۵۴ DOGEUSD
  ۰٫۱۳ ۱ ۰٫۲۲ ۰٫۱۵ ۰٫۰۹ ۰٫۱۸ ۰٫۰۶- ۰٫۱۷ ۰٫۱۹ ۰٫۱۹ TONUSD
  ۱ ۰٫۱۳ ۰٫۵۸ ۰٫۷۹ ۰٫۸۷ ۰٫۷۶ ۰٫۴۱ ۰٫۵۴ ۰٫۷۸ ۰٫۷۴ DOTUSD

  ***

  جدول همبستگی بین بیت کوین، طلا، نفت، NASDAQ و S&P500

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  ۰٫۱۰ ۰٫۱۵ ۰٫۰۲ ۰٫۱۸ ۱ BTCUSD
  ۰٫۲۴ ۰٫۲۳ ۰٫۱۳ ۱ ۰٫۱۸ GOLD
  ۰٫۱۴ ۰٫۰۱ ۱ ۰٫۱۳ ۰٫۰۲ OIL
  ۰٫۹۲ ۱ ۰٫۰۱ ۰٫۲۳ ۰٫۱۵ NASDAQ
  ۱ ۰٫۹۲ ۰٫۱۴ ۰٫۲۴ ۰٫۱۰ S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور یا همان شاخص مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۸۷٬۵۹۸ و کمترین محدوده ۵۴٬۹۴۵ و میانگین قیمتی بیت کوین را ۷۰٬۹۸۶ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۴٬۴۰۷ و کمترین محدوده ۲٬۶۶۱ و میانگین قیمتی اتریوم را در محدوده ۳٬۵۳۸ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمتی برای ۱۰ رمز ارز برتر دنیا در یک هفته آینده

  محتمل‌ترین سناریو بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  ۷۰٬۹۸۶ ۵۴٬۹۴۵ ۸۷٬۵۹۸ BTCUSD
  ۳٬۵۳۸ ۲٬۶۶۱ ۴٬۴۰۷ ETHUSD
  ۶۲۰ ۴۳۷ ۷۹۹ BNBUSD
  ۰٫۵۳۱۸ ۰٫۳۷۵۸ ۰٫۶۸۹۷ XRPUSD
  ۱۵۱٫۵۶ ۸۹٫۳۲ ۲۱۴٫۸۳ SOLUSD
  ۰٫۵۱۰۰ ۰٫۳۳۲۸ ۰٫۶۸۹۶ ADAUSD
  ۳۸٫۰۸ ۲۱٫۳۱ ۵۵٫۳۵ AVAXUSD
  ۰٫۱۵۲۰ ۰٫۰۹۳۰ ۰٫۲۱۱۱ DOGEUSD
  ۶٫۳۰ ۴٫۴۹ ۸٫۱۴ TONUSD
  ۷٫۷۲ ۴٫۷۸ ۱۰٫۵۸ DOTUSD

  ***

  ضریب الفا (ALPHA)، ضریبی است که بازدهی مازاد هر ارزدیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین) را نشان می‌دهد. ضریب آلفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر هم به معنای بازدهی صندوق، متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی مقدار آلفای بیشتر، بیانگر عملکرد بهتر ارز دیجیتال است. در جدول زیر ضریب آلفا ارز‌ها دیجیتال را نسبت به بیت کوین، که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه شده‌اند.

  ضریب آلفا نماد
  ۰٫۰۱ ETH
  ۰٫۰۲ BNB
  ۰٫۰۵ XRP
  ۰٫۰۱ SOL
  ۰٫۰۷ ADA
  ۰٫۰۱ AVAX
  ۰٫۰۱ DOGE
  ۰٫۰۳ TON
  ۰٫۱۹- DOT

  ***

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین (BTC)

  بیت کوین در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته در انتهای روند صعودی جدید خود است.

  تحلیل بیت کوین (BTC)

  باتوجه‌به تصویر، انتظار داریم بیت کوین بتواند تا محدوده ۶۸٫۶۴۵ الی ۷۰٫۰۴۱ دلار روندی صعودی داشته باشد و پس از رسیدن به این ناحیه عرضه مهم، روند نزولی خود را تا ناحیه حمایتی ۶۱٫۴۵۰ الی ۶۰٫۱۸۴ دلار شروع کند. باید در نظر داشت که بیت کوین تا رسیدن به هدف موردنظر، اصلاح‌های صعودی کوتاهی نیز دارد.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  این شاخص در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته در مسیر رسیدن به ناحیه حمایتی مهمی است.

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  انتظار داریم که دامیننس تتر در روند نزولی خود، بتواند با رسیدن به محدوده حمایتی مهم واقع در ۴٫۳۹ الی ۴٫۱۵، چرخش روند داشته باشد و تا ناحیه مقاومتی ۵٫۷۱ الی ۶٫۰۸، این روند صعودی ادامه‌دار باشد. همچنین باید به این نکته توجه داشت که با افزایش شاخص دامیننس تتر، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد شد.

  • تحلیل شاخص توتال 2

  برای شاخص توتال ۲ در تایم فریم ۴ ساعته دو سناریو وجود دارد.

  سناریو اول: شاخص توتال ۲ در ادامه روند صعودی خود بتواند به سطح بسیار مهم عرضه در محدوده ۱٫۱۴۳ الی ۱٫۲۳۲ برسد و سپس از این ناحیه روند نزولی پر قدرتی را آغاز کرده و تا محدوده تقاضای خود (۸۹۸٫۵۴۳ الی ۹۳۰٫۹۷۹) اصلاح کند.

  تحلیل شاخص توتال 2

  سناریو دوم: در این سناریو که خلاف سناریو اول است، انتظار داریم توتال ۲ ابتدا اصلاح خود را تا محدوده حمایتی ۹۳۰٫۹۷۹ الی ۸۹۸٫۵۴۳ انجام دهد و پس از جمع‌آوری نقدینگی از این محدوده، بتواند تا منطقه مهم مقاومتی خود (۱٫۲۳۲ الی ۱٫۱۴۳) روندی صعودی را در پیش گیرد.
  باید به این نکته اشاره کرد که با افزایش این شاخص، روند آلت کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص روند آلت کوین‌ها نزولی می‌شود.

  ارزهای دیجیتال مستعد رشد

  • تحلیل ارز دیجیتال ترون (TRX)

  با بررسی نمودار ترون در تایم فریم چهارساعته، متوجه شدیم که این رمزارز پتانسیل صعودی بسیار خوبی دارد.

  تحلیل ارز دیجیتال ترون (TRX)

  انتظار داریم قیمت ارز دیجیتال ترون با برگشت به محدوده حمایتی و تقاضای خود در ناحیه ۰٫۱۰۹۱ الی ۰٫۱۰۷۸ دلار، بتواند از این محدوده روند صعودی خود را آغاز کند و در این روند صعودی تا محدوده مقاومتی خود واقع در ۰٫۱۱۹۰ الی ۰٫۱۲۰۴ دلار رشد خوبی داشته باشد.

  • تحلیل ارز دیجیتال اس اس وی نتورک (SSV)

  رمزارز SSV، در تایم فریم چهارساعته پتانسیل رشد و افزایش قیمت خوبی دارد. پس از ریزش قیمت در هفته‌های گذشته و رسیدن قیمت به سطوح تقاضا، انتظار می‌رود SSV روند صعودی خود را آغاز کرده باشد.

  تحلیل ارز دیجیتال اس اس وی نتورک (SSV)

  محدوده مهم حمایتی واقع در ۴۲٫۴۹ الی ۳۸٫۱۵ دلار می‌تواند با تأمین نقدینگی لازم، شرایط را برای شروع رشد قدرتمند تا محدوده مقاومتی ۵۱٫۱۴ الی ۵۵٫۷۲ دلار را فراهم کند. همچنین مهم‌ترین ناحیه حمایتی این ارز برای ادامه این روند صعودی، همان‌طور که گفته شد در محدوده  ۴۲٫۴۹ الی ۳۸٫۱۵ دلار قرار دارد.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  شاخص دلار آمریکا در تایم فریم ۴ساعته در نزدیکی مقاومت مهمی است.

  تحلیل شاخص دلار امریکا

  می‌توان انتظار داشت که این شاخص با رسیدن به سطح مهم مقاومتی و عرضه خود در ناحیه ۱۰۶٫۲۵۶ الی ۱۰۶٫۷۳۰ دلار، روند نزولی‌اش را شروع کند و تا محدوده حمایتی معتبر خود (۱۰۴٫۲۰۵ الی ۱۰۳٫۹۱۸ دلار) اصلاح انجام دهد.

  • تحلیل انس جهانی طلا

  انس طلا در تایم فریم ۴ساعته در حال رسیدن به محدوده مهم حمایتی خود است. طلا در هفته گذشته توانست سقف جدیدی برای قیمت ثبت کند.

  تحلیل انس جهانی طلا

  انتظار داریم طلا از ناحیه حمایتی خود (۲۲۶۸ الی ۲۲۹۳ دلار) تا محدوده مقاومتی‌اش واقع در ۲۳۶۰ الی ۲۳۸۰ دلار، روندی صعودی داشته باشد و با رسیدن به این محدوده و با تغییر روند، تا محدوده حمایتی گفته شده اصلاح انجام دهد.

  • تحلیل شاخص S&P500

  شاخص S&P500 در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته در ادامه روند اصلاحی‌اش، آماده رسیدن به سطح مهم حمایتی خود است.

  تحلیل شاخص S&P500

  انتظار داریم شاخص S&P500 روند صعودی کوتاه‌مدتی را تا محدوده ۵۱۳۱٫۷ الی ۵۲۱۲٫۷ دلار داشته باشد و از این محدوده عرضه، روند نزولی قدرتمند خود را به سمت ناحیه حمایتی خود (۴۸۶۶٫۷ الی ۴۷۹۱٫۱ دلار) شروع کند.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و/یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر