تحلیل جامع بیت پین از بازار کریپتو؛ رمزارزها زیر ذره‌بین

تاریخ: 24 بهمن 1402
زمان مطالعه:  25 دقیقه
تحلیل جامع بیت پین از بازار کریپتو؛ رمزارزها زیر ذره‌بین

این هفته هم مانند هفته‌های گذشته، با تحلیل جامع بیت پین از بازار ارزهای دیجیتال، همراه شما هستیم. گزارش تحلیلی و جامع بیت پین، به شما سرمایه‌گذاران و تریدرها کمک می کند تا در بازار رمزارزهای و دنیای کریپتوکارنسی آگاهانه‌تر تصمیم‌ بگیرید و انتخاب‌های احتمالی بهتری را پیش روی شما قرار می‌دهد. تیم تحلیل بیت پین بازار کریپتوکارنسی و رمزارزهای برتر آن را به دقت بررسی کرده و فرصت‌های احتمالی سودآوری و نکات کلیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

در گزارش جامع بیت پین، در ابتدا آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بازار رمزارزها و اخبار ژئوپلیتیک را بررسی می‌کنیم، سپس تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال ارزهای دیجیتال مختلف و شاخص‌های مهم و شبیه‌سازی‌های قیمتی را ارائه می‌دهیم. در ادامه وضعیت کلی بازار در هفته گذشته را موشکافانه بررسی می‌کنیم و در آخر هم ارزهای پرریسک و کم‌ریسک را معرفی و تحلیل همبستگی بیت کوین با بازارهای دیگر، پیش‌بینی قیمت احتمالی بیت کوین، اتریوم و ده رمزارز معتبر جهان در هفته آینده را با استفاده از ابزارهای شبیه‌سازی معرفی خواهیم کرد.

در این گزارش تحلیلی، علاوه بر موارد بالا، بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری، شاخص‌های مرتبط، عملکرد و حجم معاملات ارزهای دیجیتال و تحلیل آنچین و آفچین را عنوان کرده و در نهایت هم، تحلیلی فنی از بازارهای دیگر را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می‌دهیم.

نویسندگان تحلیل

نویسندگان تحلیل

اخبار و رویدادها

اخبار ارزهای دیجیتال

 • ۶ فوریه: توقف بلاک چین سولانا

طبق گزارش وب‌سایت Cointelegraph، شبکه Solana در تاریخ 6 فوریه (17بهمن) دچار قطعی بزرگی شد. کاربران در رسانه‌های اجتماعی متوجه شدند که بلاک چین سولانا بیش از 25 دقیقه بلوکی تولید نکرده، این مدت زمان به طور قابل‌توجهی بیشتر از زمان معمول تولید بلوک آن، یعنی 400 میلی‌ثانیه است. یکی از اعتبار‌سنجان سولانا اظهار داشت که توسعه‌دهندگان در‌حال‌حاضر در حال ساخت نسخه بهبود‌یافته‌ای هستند؛ این نسخه پس از ساخت و آزمایش، در اختیار اعتباردهندگان قرار داده می‌شود.

 • ۶ فوریه: ریزش قیمت ارز مونرو

طبق گزارش وب‌سایت Cointelegraph، قیمت رمزارز مونرو متمرکز بر حفظ حریم خصوصی، در بحبوحه اعلام حذف این توکن از پلتفرم بایننس، به پایین‌ترین حد خود در 5 ماه اخیر سقوط کرد. بایننس قصد دارد تا هر چهار جفت معاملاتی مونرو با بیت کوین، اتریوم، تتر و بی‌ان‌بی را از پلتفرم خود حذف کند.

 • ۸ فوریه: سهم اتریوم‌های استیک‌شده به بیش از 25 درصد از عرضه کل رسید.

طبق گزارش Newsbtc، داده‌های داشبورد دونا آلیتیکس، نشان‌دهنده سهم اتریوم‌های استیک‌شده درحال‌حاضر به 25٫08 درصد از عرضه کل رسیده است. طبق این داده‌ها، 30٫14 میلیون اتریوم استیک شده که ارزشی بالغ بر 7٫43 میلیارد دلار دارد. همچنین بیش از 10 میلیون ETH از زمان ارتقاء شانگهای به قراردادهای استیکینگ سرازیر شده است. موضوع نگران‌کننده اینجاست که پروتکل لیدو با حدود 297,000 اعتبارسنج و بیش از 9٫55 میلیون اتریوم، 31٫6 درصد از کل اتریوم‌های استیک‌شده را در اختیار دارد که می‌تواند نشان‌دهنده تمرکز اتریوم‌ها بر یک پلتفرم باشد.

 • ۹ فوریه: اوج هش ریت شبکه بیت کوین

طبق گزارش وب‌سایت Bitcoin.com و براساس داده‌های هش ریت شبکه بیت کوین، میانگین متحرک هفت‌روزه نرخ هش شبکه بیت کوین در 8 فوریه (19بهمن) به نرخ جدید 609 اگزاهش‌برثانیه رسید. با رشد این شاخص، قیمت بیت کوین نیز در 8 فوریه (19بهمن) حدود 3 درصد افزایش پیدا کرد.

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

بزرگ‌ترین آزاد‌سازی‌های توکن هفته جاری

 • Unlock date: تاریخ آزادسازی
 • Tokens to be Unlocked: حجم توکنی که باید آزاد شود
 • Unlock Amount: حجم توکنی که آزاد می‌شود
 • Percent of Market Cap: درصد ارزش بازار
 • Fully Diluted Market cap: ارزش بازار رقیق شده (قیمت در حداکثر عرضه)

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد و حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس عملکرد:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس عملکرد معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

 • براساس حجم معاملات:

بررسی ارزهای دیجیتال براساس حجم معاملات؛ طبق داده‌های CryproBubble

دانلود هشتمین ماهنامه دامیننس

ارزیابی جامع تاثیر زیست‌محیطی بیت کوین

  اخبار اقتصادی

  • ۵ فوریه: بخشی از سخنرانی آقای پاول:
   • کاهش نرخ بهره در ماه مارس بعید است. (انقباضی)
   • با توجه به اقتصاد قوی، ما احساس می‌کنیم که می‌توانیم با احتیاط به زمان‌بندی کاهش نرخ بپردازیم. (انقباضی)
   • پیشرفت خوبی در زمینه تورم داشتیم. (انبساطی)
   • اگر شاهد ضعف بازار کار یا کاهش واقعا متقاعدکننده تورم باشیم، می‌توانیم زودتر نرخ بهره را کاهش دهیم. (انبساطی)

  آقای پاول با اشاره به کاهش ندادن نرخ بهره در ماه مارس، احتمال ثابت ماندن نرخ بهره در ماه مارس را افزایش داد. به تعویق افتادن کاهش نرخ بهره سرمایه‌گذاران را ناامید می‌کند و این موضوع میتواند موجب جلوگیری از ورود پول ارزان به بازار ارزهای دیجیتال شده، در کوتاه مدت قیمت ارزهای دیجیتال را کاهش دهد.

  • ۵ فوریه: در بخش خدمات (ISM Services PMI)، نرخ خدمات از 50٫6 درصد به 53٫4 درصد افزایش یافت. برای محاسبه این شاخص، از 800 مدیر خرید خواسته می‌شود تا وضعیت شرایط تجاری از جمله اشتغال، تولید، سفارشات جدید، قیمت‌ها، تحویل تامین‌کنندگان و موجودی‌ها را ارزیابی کنند.

  افزایش بخش خدمات نشان‌دهنده افزایش تقاضا و رونق میباشد. با افزایش بخش خدمات تریدرها احتمال ثابت ماندن نرخ بهره در ماه مارس را افزایش دادند و احتمال کاهش نرخ بهره در ماه می کاهش پیدا کرد که این امر موجب کاهش قیمت بیت کوین شد.

  نتیجه‌گیری

  با صحبت‌های خنثی و متمایل به انقباضی آقای پاول و اشاره به کاهش ندادن نرخ بهره در ماه مارس، افزایش بخش خدمات، رونق در اقتصاد آمریکا را نشان می‌دهد. این رونق می‌تواند فدرال رزرو را همچنان انقباضی نگه دارد و نرخ بهره در ماه مارس ثابت باقی بماند و احتمال کاهش نرخ بهره در ماه می کاهش یابد که در این صورت از ورود پول ارزان به بازار ارزهای دیجیتال جلوگیری می‌شود و در کوتاه مدت میتوانیم شاهد کاهش قیمت ارز‌های دیجیتال باشیم.

  رویداد‌های مهم اقتصادی

  • ۱۳ فوریه
   • قیمت مصرف‌کننده خالص ماهانه (CORE CPI M/M)؛ عدد قبلی 0٫3 درصد و پیش‌یینی تحلیلگران 0٫3 درصد – کاهش درآمد شخصی، افزایش اعتماد مصرف‌کننده و افزایش هزینه‌های شخصی نشان‌دهنده وجود تقاضا و رونق در اقتصاد آمریکا است، به همین دلیل هم تحلیلگران احتمال می‌دهند که قیمت مصرف‌کننده خالص ثابت باقی بماند.
   • قیمت مصرف کننده ماهانه (CPI M/M)؛ عدد قبلی 0٫3 درصد و پیش بینی تحلیلگران 0٫2 درصد – به دلیل اثرگذاری نرخ بهره و ثبات قیمت‌ها، تحلیلگران احتمال می‌دهند قیمت مصرف‌کننده ماهانه کاهش یابد.
   • قیمت مصرف‌کننده خالص سالانه (CORE CPI Y/Y)؛ عدد قبلی 3٫9 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 3٫8 درصد – به دلیل کاهش شاخص هزینه اشتغال (شاخص تورمی است)، پایین بودن نرخ هزینه‌های اولیه کار از نرخ ماه آگوست و اثرگذاری نرخ بهره بر قیمت‌ها، تحلیلگران احتمال می‌دهند قیمت مصرف‌کننده خالص سالانه کاهش پیدا کند.
   • قیمت مصرف کننده سالانه (CPI Y/Y)؛ عدد قبلی 3٫4 درصد و پیش‌بینی تحلیلگران 2٫9 درصد – به دلیل کاهش شاخص هزینه اشتغال (شاخص تورمی است)، پایین بودن نرخ هزینه‌های اولیه کار از نرخ ماه آگوست و کاهش انتظارات تورمی، تحلیلگران احتمال می‌دهند قیمت مصرف‌کننده سالانه کاهش یابد.

  بررسی پرریسک‌ترین/کم‌ریسک‌ترین ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا با استفاده از ضریب بتا

  ضریب بتا (BETA)، ضریبی است که نشان می‌دهد هر ارز دیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین)، چه میزان پرریسک و کم‌ریسک است. ضریب بتای همسان با ۱ به منظور ریسک هم‌سو با شاخص‌کل است، ضریب بتای بزرگتر از ۱ پرریسک‌تربودن از شاخص کل و ضریب بتای کمتر از ۱ هم کم‌ریسک‌تر بودن از شاخص کل را نشان می‌دهد؛ ضریب بتای منفی هم نشان‌دهنده بازده معکوس نسبت به شاخص کل خواهد بود. براساس ضریب بتا و طبق جدول زیر، کم‌ریسک‌ترین رمزارز TRX و پرریسک‌ترین رمزارز SOL است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۹۶ ETH
  ۰٫۶۱ BNB
  ۰٫۴۹ XRP
  ۱٫۳۷ SOL
  ۰٫۸۲ ADA
  ۱٫۳۰ AVAX
  ۰٫۸۵ DOGE
  ۰٫۸۷ DOT
  ۰٫۴۵ TRX

  ***

  در جدول زیر، مقدار ضریب بتای بیت کوین نسبت به هر یک از نماد‌های آورده‌شده در داخل جدول محاسبه شده است.

  بتا (Beta) نماد
  ۰٫۰۱- DXY
  ۰٫۱۱ NADSAQ
  ۰٫۰۸ S&P 500
  ۰٫۰۴ GOLD
  ۰٫۰۳ OIL

  ***

  ضریب همبستگی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  ضریب همبستگی، رابطه‌ای متقابل یا ارتباط بین دو یا چند متغیر را نشان می‌دهد. ماهیت ضریب همبستگی، شاخصی تاریخی است که سرمایه‌گذاران را از رابطه بین دارایی‌های مالی و ارزش بازار ارز دیجیتال آگاه می‌کند. چنانچه قیمت دو دارایی در مرحله‌ای افزایش یابد، گفته می‌شود که دارای همبستگی مثبت هستند و آن را با عددی مثبت گزارش می‌‌دهند؛ برعکس همبستگی مثبت، همبستگی منفی است، که نشان‌دهنده رابطه‌ای معکوس است. دارایی‌هایی که همبستگی تعریف‌شده دارند، شامل طلا و ارز فیات مانند دلار آمریکا بوده و ارتباط بین این دارایی‌ها به خوبی مستند است.

  TRXUSD DOTUSD DOGEUSD AVAXUSD ADAUSD SOLUSD XRPUSD BNBUSD ETHUSD BTCUSD
  ۰٫۶۴ ۰٫۶۷ ۰٫۴۷ ۰٫۶۴ ۰٫۵۹ ۰٫۶۱ ۰٫۳۵ ۰٫۶۲ ۰٫۸۲ ۱ BTCUSD
  ۰٫۶۴ ۰٫۷۳ ۰٫۶۱ ۰٫۶۷ ۰٫۶۸ ۰٫۶۴ ۰٫۴۱ ۰٫۶۸ ۱ ۰٫۸۲ ETHUSD
  ۰٫۵۵ ۰٫۵۸ ۰٫۵۷ ۰٫۵۳ ۰٫۵۵ ۰٫۶۰ ۰٫۳۶ ۱ ۰٫۶۸ ۰٫۶۲ BNBUSD
  ۰٫۳۷ ۰٫۳۹ ۰٫۳۲ ۰٫۳۶ ۰٫۴۵ ۰٫۴۹ ۱ ۰٫۳۶ ۰٫۴۱ ۰٫۳۵ XRPUSD
  ۰٫۵۷ ۰٫۷۸ ۰٫۴۸ ۰٫۷۴ ۰٫۶۶ ۱ ۰٫۴۹ ۰٫۶۰ ۰٫۶۴ ۰٫۶۱ SOLUSD
  ۰٫۵۱ ۰٫۸۱ ۰٫۵۵ ۰٫۷۹ ۱ ۰٫۶۶ ۰٫۴۵ ۰٫۵۵ ۰٫۶۸ ۰٫۵۹ ADAUSD
  ۰٫۵۳ ۰٫۸۲ ۰٫۵۱ ۱ ۰٫۷۹ ۰٫۷۴ ۰٫۳۶ ۰٫۵۳ ۰٫۶۷ ۰٫۶۴ AVAXUSD
  ۰٫۴۰ ۰٫۵۵ ۱ ۰٫۵۱ ۰٫۵۵ ۰٫۴۸ ۰٫۳۲ ۰٫۵۷ ۰٫۶۱ ۰٫۴۷ DOGEUSD
  ۰٫۵۸ ۱ ۰٫۵۵ ۰٫۸۲ ۰٫۸۱ ۰٫۷۸ ۰٫۳۹ ۰٫۵۸ ۰٫۷۳ ۰٫۶۷ DOTUSD
  ۱ ۰٫۵۸ ۰٫۴۰ ۰٫۵۳ ۰٫۵۱ ۰٫۵۷ ۰٫۳۷ ۰٫۵۵ ۰٫۶۴ ۰٫۶۴ TRXUSD

  ***

  جدول همبستگی بین بیت کوین، طلا، نفت، NASDAQ و S&P500

  S&P 500 NASDAQ OIL GOLD BTCUSD
  ۰٫۲۲ ۰٫۲۶ ۰٫۰۴ ۰٫۱۵ ۱ BTCUSD
  ۰٫۲۶ ۰٫۲۶ ۰٫۱۸ ۱ ۰٫۱۵ GOLD
  ۰٫۱۷ ۰٫۰۳ ۱ ۰٫۱۸ ۰٫۰۴ OIL
  ۰٫۹۴ ۱ ۰٫۰۳ ۰٫۲۶ ۰٫۲۶ NASDAQ
  ۱ ۰٫۹۴ ۰٫۱۷ ۰٫۲۶ ۰٫۲۲ S&P 500

  ***

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور یا همان شاخص مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی بیت کوین در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۵۶٬۵۶۲ و کمترین محدوده ۴۲٬۹۲۵ و میانگین قیمتی بیت کوین را ۴۹٬۷۲۲ درنظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت بیت کوین

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  طبق روش مونت کارلو، با استفاده از اندیکاتور مونت کارلو، محدوده قیمت‌های احتمالی اتریوم در یک هفته آینده: بیشترین محدوده ۲٬۹۲۹ و کمترین محدوده ۲٬۲۵۰ و میانگین قیمتی اتریوم را در محدوده ۲٬۵۹۰ در نظر گرفتیم.

  شبیه‌سازی قیمت اتریوم

  شبیه‌سازی حدودی قیمتی برای ۱۰ رمز ارز برتر دنیا در یک هفته آینده

  محتمل‌ترین سناریو بدترین سناریو ممکن بهترین سناریو ممکن نام ارز
  ۴۹٬۷۲۲ ۴۲٬۹۲۵ ۵۶٬۵۶۲ BTCUSD
  ۲٬۵۹۰ ۲٬۲۵۰ ۲٬۹۲۹ ETHUSD
  ۳۲۹٫۶ ۲۷۴٫۳ ۳۸۵٫۱ BNBUSD
  ۰٫۵۴۹۹ ۰٫۴۳۱۷ ۰٫۶۶۷۰ XRPUSD
  ۱۲۰٫۸۸ ۸۶٫۲۱ ۱۵۴٫۰۶ SOLUSD
  ۰٫۵۶۵۰ ۰٫۳۹۵۴ ۰٫۷۳۲۰ ADAUSD
  ۴۰٫۱۸ ۲۶٫۲۷ ۵۴٫۳۸ AVAXUSD
  ۰٫۰۸۱۸ ۰٫۰۶۳۷ ۰٫۰۹۹۸ DOGEUSD
  ۷٫۷۹ ۵٫۹۲ ۵٫۹۲ DOTUSD
  ۰٫۱۳۱۲ ۰٫۱۰۸۹ ۰٫۱۵۳۰ TRXUSD

  ***

  ضریب الفا (ALPHA)، ضریبی است که بازدهی مازاد هر ارزدیجیتال نسبت به شاخص کل (بیت کوین) را نشان می‌دهد. ضریب آلفا می‌تواند عددی مثبت، منفی یا صفر باشد. آلفای منفی، به معنای عملکرد ضعیف‌تر نسبت به شاخص معیار و آلفای مثبت، به معنای عملکرد بهتر نسبت به شاخص معیار است؛ آلفای صفر هم به معنای بازدهی صندوق، متناسب با ریسک آن بوده است. در حالت کلی مقدار آلفای بیشتر، بیانگر عملکرد بهتر ارز دیجیتال است. در جدول زیر ضریب آلفا ارز‌ها دیجیتال را نسبت به بیت کوین، که شاخص کل بازار کریپتو است، محاسبه شده‌اند.

  ضریب آلفا نماد
  ۰٫۰۴- ETH
  ۰٫۰۴- BNB
  ۰٫۰۴- XRP
  ۰٫۰۸- SOL
  ۰٫۰۲- ADA
  ۰٫۰۳- AVAX
  ۰٫۰۱- DOGE
  ۰٫۰۷- DOT
  ۰٫۰۶- TRX
  ***

  تحلیل آنچین و آفچین

  هولدرهای دو تا سه سال در نقطه سربه‌سر

  با توجه به داده‌های کریپتو کوآنت، هولدرهایی که در دو یا سه سال گذشته بیت کوین خریداری کرده‌اند هم بلاخره به نقطه سربه‌سر رسیدند و درحال‌حاضر تمام رده‌های سنی هولدرهای بیت کوین در سود قرار دارند. این موضوع می‌تواند نشانه‌ای برای عرضه احتمالی در بازار باشد.

  هولدرهای دو تا سه سال در نقطه سربه‌سر

  شاخص NUPL به ناحیه فروش احتمالی رسید

  شاخص NUPL از کسر ارزش بازار در ارزش تحقق یافته (Realized Cap) تقسیم بر ارزش تحقق‌یافته به وجود می‌آید و اعداد بالای ۰٫۵ می‌توانند به معنای فروش احتمالی باشند؛ این شاخص به عدد ۰٫۵۴ رسیده است و می‌توان نشان‌دهنده احتمال فروش باشد.

  شاخص NUPL به ناحیه فروش احتمالی رسید

  نکته دیگر در شاخص NUPL این است که آخرین باری که بیت کوین عدد پنجاه و یک هزار دلار، یعنی کمی بالاتر از این ناحیه فعلی بیت کوین را تاچ کرد و سپس ریزش اصلی خود را از همانجا شروع کرد، این شاخص عدد ۰٫۵۲ یعنی تقریبا نزدیک به همین عدد فعلی شاخص را به ما نشان می‌داد.

  بعد از بررسی شاخص های آنچین، به بررسی شاخص های افچین و داده های نقدینگی سایت coin glass می‌پردازیم.

  سه روزه بیت کوین در بازار معاملات آتی (futures)

  در اولین عکس نمودار سه‌روزه بیت کوین در بازار معاملات آتی (Futures) را مشاهده می‌کنید که در منطقه ۵۰٬۵۰۰ تا ۵۰٬۶۰۰ سطوح نقدینگی وجود دارد. این سطوح خاصیت آهن‌ربایی داشته و می‌تواند قیمت را به خود جذب کند.

  هفتگی بیت کوین

  در تصویر بعدی در تایم هفتگی بیت کوین، در ناحیه ۴۶٬۸۰۰ تا ۴۶٬۵۰۰ باز هم ناحیه نقدینگی قوی دیده می‌شود که می‌تواند به‌عنوان تارگت نزولی روند مورد استفاده قرار گیرد.

  تحلیل شاخص‌ها

  • تحلیل بیت کوین (BTC)

  برای بیت کوین در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته دو سناریو وجود دارد. این دو سناریو عبارت‌اند از:

  سناریو اول: بیت کوین از بیس مقاومتی ۴۹٫۸۴۰ الی ۵۳٫۰۰۰ دلار اصلاح قدرتمندی را آغاز کند. درصورتی‌که از سطح گفته شده، شاهد برگشت روند باشیم، بیت کوین در مرحله اول می‌تواند تا محدوده مهم حمایتی و تقاضای خود (۴۳٫۷۵۲ الی ۴۱٫۶۵۴ دلار) اصلاح قیمتی انجام دهد و پس از شکست این سطح، به مهم‌ترین محدوده حمایتی خود یعنی ناحیه قیمتی ۳۷٫۳۷۰ الی ۳۸٫۰۰۰ دلار، ریزش و اصلاح قیمتی انجام دهد.

  تحلیل بیت کوین (BTC)

  سناریو دوم: بیت کوین موفق به عبور از بیس مقاومتی ۵۳٫۰۰۰ الی ۴۹٫۸۴۰ دلار شود و به سمت بالا حرکت کند. پس از شکست سطح گفته شده، مهم‌ترین محدوده مقاومتی برای بیت کوین ناحیه ۵۹٫۹۲۰ الی ۶۳٫۵۴۲ دلار است. انتظار می‌رود در صورت وقوع این سناریو، بیت کوین پس از حرکت صعودی، بتواند اصلاح خود را از این محدوده بسیار مهم آغاز کرده و تا نواحی حمایتی گفته شده در سناریو اول، اصلاح قیمتی انجام دهد.

  • تحلیل شاخص دامینس تتر

  با مشاهده شاخص دامیننس تتر در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته، می‌توان گفت که این شاخص درگیر آخرین موج نزولی خود است. باید در نظر داشت که انتهای این موج نزولی در محدوده تقاضا و حمایتی ۴٫۹۷ الی ۴٫۲۵ قرار دارد.

  تحلیل شاخص دامینس تتر

  انتظار می‌رود این شاخص پس از رسیدن به سطح گفته شده حرکت صعودی‌اش را آغاز کرده و تا محدوده مقاومتی مهم خود در ناحیه ۷٫۷۷ الی ۸٫۲۲، افزایش داشته باشد. همچنین باید توجه داشت که این شاخص با برخورد به محدوده مهم ۷.۰۱ می‌تواند روند اصلاحی کوتاهی را شروع کند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که با افزایش شاخص دامیننس تتر، روند بیت کوین نزولی و با کاهش این شاخص، روند بیت کوین صعودی خواهد شد.

  • تحلیل شاخص توتال 2

  شاخص توتال ۲ در تایم فریم چهارساعته و یک‌ساعته در روندی صعودی و قدرتمند قرار گرفته است. طبق تحلیل هفته گذشته، شاخص توتال ۲ اکنون در نزدیکی اولین هدف خود واقع در بیس مقاومتی ۸۳۹ الی ۸۶۲ است. انتظار داریم پس از اصلاحی کوتاه، این شاخص مقاومت گفته شده را شکسته و به سمت مهم‌ترین بیس مقاومتی خود در ناحیه ۹۶۹ میلیارد الی ۱٫۰۵ تریلیون دلار حرکت کند و این روند صعودی پر قدرت تا ناحیه مقاومتی گفته شده ادامه‌دار باشد.

  تحلیل شاخص توتال 2

  مهم‌ترین بیس حمایتی که می‌توان برای این شاخص در نظر داشت در ناحیه ۷۳۸ الی ۷۰۶ قرار دارد. باید به این نکته اشاره کرد که با افزایش این شاخص، روند آلت کوین‌ها صعودی و با کاهش این شاخص روند آلت کوین‌ها نزولی می‌شود.

  ارزهای دیجیتال مستعد رشد

  • تحلیل ارز دیجیتال آوه (AAVE)

  باتوجه‌به بررسی‌های انجام شده، رمزارز آوه با نماد AAVE، در تایم فریم چهارساعته پتانسیل رشد قیمتی زیادی دارد. ارز دیجیتال AAVE پس از رسیدن به محدوده تقاضای مهم خود در ناحیه ۸۲٫۷۴ الی ۸۱٫۴۵ دلار، روند صعودی خود را شروع کرده و انتظار می‌رود رشد قابل‌توجهی تا ناحیه عرضه خود انجام دهد.

  تحلیل ارز دیجیتال اوه (AAVE)

  در مرحله اول ارز دیجیتال آوه می‌تواند تا بیس مقاومتی خود در محدوده ۹۹٫۹۷ الی ۱۰۲٫۳۷ دلار رشد قیمتی داشته باشد و در صورت شکست احتمالی این ناحیه، در مرحله بعد به سمت منطقه عرضه و گره مقاومتی خود در محدوده قیمت ۱۰۹٫۱۹ الی ۱۱۲٫۲۶ دلار صعود و افزایش قیمت را تجربه کند.

  • تحلیل ارز دیجیتال الین ورلدز (TLM)

  در نمودار ارز دیجیتال TLM در تایم فریم چهارساعته پتانسیل خوبی برای رشد و صعود قیمتی دیده می‌شود. این آلت کوین از منطقه تقاضای قیمتی خود در قیمت ۰٫۰۱۲۷۴ الی ۰٫۰۱۳۳۷ دلار، حرکت صعودی‌اش را آغاز کرده است.

  تحلیل ارز دیجیتال الین ورلدز (TLM)

  در این حرکت قدرتمند صعودی، انتظار داریم ارز دیجیتال TLM بتواند تا محدوده مهم مقاومتی و عرضه قیمتی خود واقع در ۰٫۰۱۶۵۵ الی ۰٫۰۱۷۲۲ دلار رشد و صعود قیمتی داشته باشد که حرکت صعودی خوب و رشدی قابل‌توجه است.

  تحلیل تکنیکال سایر بازارها

  • تحلیل شاخص دلار امریکا

  شاخص دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته در حال رسیدن به محدوده مقاومتی مشخص شده در ناحیه ۱۰۴٫۸۳۵ الی ۱۰۵٫۱۴۷ است. انتظار داریم پس از برخورد شاخص دلار آمریکا به این بیس مقاومتی، شاخص روند اصلاحی خود را شروع کند.

  تحلیل شاخص دلار امریکا

  در این روند اصلاحی اولین محدوده‌ای که می‌توان به‌عنوان ناحیه حمایتی در نظر داشت در ۱۰۳٫۲۸۸ الی ۱۰۳٫۱۳۸ قرار دارد. در صورت شکست معتبر این محدوده، شاخص دلار آمریکا می‌تواند تا ناحیه تقاضای خود در اعداد ۱۰۲٫۵۶۳ الی ۱۰۲٫۱۶۵ اصلاح انجام دهد. همچنین باید در نظر داشت که این سناریو در صورتی رخ خواهد داد که شاخص موفق به شکست سطح مقاومتی گفته شده نشود.

  • تحلیل اونس جهانی طلا

  همان‌طور که در تصویر مشخص شده، برای طلا در تایم فریم چهارساعته دو سناریو وجود دارد که عبارت‌اند از:

  سناریو اول: انس جهانی طلا در روند اصلاحی تا محدوده حمایتی ۱۹۴۵ الی ۱۹۶۴ دلار ریزش قیمتی انجام دهد و پس از تکمیل اصلاح تا محدوده حمایتی خود، حرکت صعودی‌اش را به سمت سقف قیمتی و محدوده عرضه در ناحیه ۲۱۰۶ الی ۲۱۲۷ دلار رشد قیمتی داشته باشد.

  تحلیل اونس جهانی طلا

  سناریو دوم: انس جهانی طلا در روند اصلاحی خود موفق به حفظ محدوده حمایتی‌اش نشود. در این صورت، پس از شکسته‌شدن ناحیه حمایتی که در سناریو اول گفته شد، انس طلا می‌توان تا محدوده مهم تقاضای خود در قیمت ۱۸۸۲ الی ۱۸۵۶ دلار اصلاح عمیق‌تری را تجربه کند و سپس از این ناحیه مهم به سمت سقف قیمتی و مقاومتی خود واقع در ۲۱۰۶ الی ۲۱۲۷ دلار، رشد و صعود قیمتی‌اش را شروع کند.

  • تحلیل شاخص S&P500

  شاخص S&P500 در تایم فریم چهارساعته در انتهای موج صعودی قدرتمند خود قرار دارد. انتظار می‌رود روند صعودی بسیار قوی در این شاخص، در محدوده مقاومتی و عرضه قیمتی ۵۰۳۱ الی ۵۰۹۴ پایان یابد و S&P500 از این محدوده روند اصلاحی خود را شروع کند. اولین ناحیه حمایتی که می‌توان در این روند اصلاحی در نظر داشت محدوده ۴۸۴۱ الی ۴۸۲۲ است.

  تحلیل شاخص S&P500

  همچنین باید توجه داشت که در صورت شکسته‌شدن این سطح حمایتی، شاخص می‌تواند اصلاح عمیق‌تری را تجربه کند.

  توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین، فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر