مروری بر آخرین آمار از ETFهای اسپات بیت کوین

تاریخ انتشار: 30 دی 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 17 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
مروری بر آخرین آمار از ETFهای اسپات بیت کوین

در اوایل این ماه، ETF های اسپات بیت کوین سرانجام از سوی SEC ایالات متحده تأیید شد. ETF های اسپات ابزارهای مالی هستند که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند تا در معرض تغییرات نقدی قیمت بیت کوین قرار بگیرند. با ETF اسپات، تریدرها نیازی به مالکیت خود دارایی ندارند. ETFها در صرافی‌های سنتی معامله می‌شوند، بنابراین می‌توانند گزینه‌ای ارجح برای سرمایه‌گذاران سنتی باشند. برای برخی از سرمایه‌گذاران، پیمایش در صرافی‌های ارزهای دیجیتال و یادگیری نحوه عملکرد کیف پول‌ها ممکن است مانعی برای ورود به بازار باشد و ETFها این مشکل را رفع کرده‌اند.

در این مطلب با استفاده‌های از داده‌های موجود، نحوه عملکرد ETFهای اسپات در چهار روز اول معاملات را موردبحث قرار می‌دهیم. ابتدا، به سراغ نموداری می‌رویم که کل سرمایه‌گذاری هر یک از نمادهای ETF را در این چند روز اول معاملات نشان می‌دهد.

مروری بر آخرین آمار از ETFهای اسپات بیت کوین 1

این نمودار نشان می‌دهد که iShares Bitcoin Trust ($IBIT) که توسط بلک‌راک اداره می‌شود، بیش از ۱ میلیارد دلار ورودی در چهار روز اول معاملات خود داشته است، بیش از هر ETF اسپات دیگری. ای‌تی‌اف فیدلیتی با نماد $FBTC پس از $IBIT در رتبه دوم با حدود 884 میلیون دلار ورودی مثبت قرار گرفت. همه محصولات دیگر شاهد جریان‌های ورودی بسیار کمتری بودند، به‌طوری‌که صندوق گری اسکیل با نماد $GBTC ، شاهد جریان منفی بیش از 1.6 میلیارد دلار بود. با توجه به جریان‌های ورودی و خروجی برای چهار روز اول، صندوق بلک‌راک به طور پیوسته در صدر باقی مانده و تنها در روز اول توسط صندوق‌های فیدلیتی و بیت‎وایس پشت سر گذاشته شده بود.

مروری بر آخرین آمار از ETFهای اسپات بیت کوین 2

همان‌طور که نمودار نشان می‌دهد، صندوق گری اسکیل در هر چهار روز در سمت بازنده بود. تحلیلگر کریپتوکوانت، Maartunn، خاطرنشان می‌کند: «سخت است که در مورد تنها یک روند صحبت کنیم، اما اگر فشار فروش گری اسکیل در روزهای آینده کاهش یابد، سیگنال مثبتی خواهد بود.» سپس در عکس زیر، نمودار کل جریان در بین تمام ETFها، منهای گری اسکیل، مورد بررسی قرار می‌گیرد. این تحلیلگر توضیح می‌دهد: نمودار نشان می‌دهد که تقاضای بالایی برای ETFهای جدید اسپات بیت کوین وجود دارد، اما GBTC آن را تحت‌الشعاع قرار داده است.

مروری بر آخرین آمار از ETFهای اسپات بیت کوین 3

جریان تجمیعی تمام ETFهای بیت کوین به طور طبیعی افزایش یافته و در پایان روز چهارم معامله به تقریباً 1.3 میلیارد دلار رسیده است.

مروری بر آخرین آمار از ETFهای اسپات بیت کوین 4

شبنم توایی

شبنم توایی

علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

افزایش سختی شبکه بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار تا آخر سال اشاره می‌کند

تیموتی پیترسون، کارشناس بازار و حامی بیت کوین، به اهمیت نرخ ...

بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر