آیا بیت کوین این بار تئوری چرخه‌های هاوینگ را نقض می‌کند؟ سقف قیمت کجاست؟

تاریخ: 3 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
سقف قیمت بیت کوین کجاست؟

بیت کوین موقعیت خود را در بالای منطقه حمایتی 65,000 دلاری حفظ کرده است و این رمزارز به حرکت نسبتاً یکنواخت خود در روزهای پس از هاوینگ ادامه می‌دهد.

در این راستا، پیش‌بینی‌هایی درباره مسیر آینده بیت کوین وجود دارد، به‌ویژه با توجه به روند صعودی کلی این دارایی که پس از هر رویداد هاوینگ رخ داده است.

در این زمینه، تحلیلی توسط CryptoCon در 21 آوریل در ایکس (توئیتر سابق) به اشتراک گذاشته شد، که نشان می‌دهد نظریه چرخه‌های هاوینگ ممکن است نیاز به ارزیابی مجدد بر اساس رفتار قیمت بیت کوین در حوالی رویداد 2024 داشته باشد.

این تحلیل این باور سنتی را تایید کرد که هاوینگ اول در سال 2012 بیشترین اهمیت را داشت. متعاقباً، بیت کوین از الگوی حول محور این تاریخ پیروی کرد.

با این حال، آخرین تاریخ هاوینگ نشان‌دهنده انحراف از آن مسیر مورد انتظار است، زیرا این بار قیمت پیش از هاوینگ به سقف تاریخی جدیدی رسید. بر اساس تحلیل CryptoCon، سقف‌های فعلی بیت کوین نشان‌دهنده واگرایی از الگوی قبلی است.

واگرایی از الگوی قبلی

بیت کوین چه زمانی به سقف خود می‌رسد؟

در ابتدا، احساسات کلی بازار بر این باور بود که هاوینگ یک دوره تثبیت قبل از یک افزایش قابل توجه صعودی به سمت سقف جدید در سال 2025 را ایجاد می‌کند. با این حال، این تحلیلگر عقیده دارد که با توجه به اینکه بیت کوین در حال حاضر به سقف‌های جدید رسیده است، گمانه‌زنی‌هایی در مورد مومنتوم صعودی بالقوه در این چرخه ایجاد می‌شود که می‌تواند سقف نهایی را در آخر سال 2024 ثبت کند.

«چیزی که ما معمولاً بعد از هاوینگ می‌بینیم، دوره کوچکی از رکود است که به دنبال آن رالی صعودی به سقف چرخه می‌رسد. اما با توجه به اینکه قیمت در سقف جدیدی (ATH) است، ممکن است این چرخه به سال 2025 نرسد و در پایان 2024 به اوج خود برسد.»

در حال حاضر، به نظر می‌رسد بیت کوین از پیامدهای احتمالی ناشی از افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، فاصله گرفته است. با این حال، علی‌رغم ثبت سودهای کوتاه مدت، بیت کوین به معامله در محدوده‌ای رنج ادامه می‌دهد.

دستاوردهای فعلی این بلاک چین نیز همزمان با افزایش فعالیت در شبکه پس از معرفی پروتکل Runes بود. این پروتکل امکان مینت توکن‌های دیجیتال را در بلاک چین بیت کوین فراهم می‌کند. راه‌اندازی Runes منجر به افزایش قابل توجه کارمزد تراکنش‌های بیت کوین شد.

دانلود نهمین ماهنامه دامیننس

نات کوین؛ روایتی از انگشتان بی‌قرار

  تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

  در زمان انتشار این مطلب، قیمت بیت کوین 65,952 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته حدود 1.75 درصد افزایش یافته است.

  نمودار قیمت بیت کوین

  در نتیجه، از آنجایی که بیت کوین گارد کوتاه مدت صعودی را نشان می‌دهد، تمرکز اصلی برای ارز دیجیتال حفظ قیمت آن بالاتر از سطح حمایت 65,000 دلار خواهد بود. این سطح بسیار مهم است؛ زیرا به عنوان یک لنگر مهم در سفر به سوی رسیدن به نقطه عطف 70,000 دلار عمل می‌کند.

  عارفه رهبری

  عارفه رهبری

  تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  افزایش سختی شبکه بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار تا آخر سال اشاره می‌کند

  تیموتی پیترسون، کارشناس بازار و حامی بیت کوین، به اهمیت نرخ ...

  بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

  داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر