نگاه معامله‌گران آپشن به 100,000 دلار همراه با جهش دوباره قیمت بیت کوین

تاریخ: 18 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  2 دقیقه
نگاه معامله‌گران آپشن به 100,000 دلار همراه با جهش دوباره قیمت بیت کوین

افزایش مجدد قیمت بیت کوین (BTC) باعث شده است که معامله‌گران آپشن، احتمال رسیدن این رمزارز به 100,000 دلار را در مقطعی از سال جاری، مورد بررسی مجدد قرار دهند.

داده‌های CoinDesk نشان می‌دهد که از زمانی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، انقباض بیشتر یا افزایش نرخ را به عنوان سیاست آتی این نهاد در چهارشنبه گذشته رد کرد، بیت کوین از نظر ارزش بازار بیش از 12 درصد افزایش یافته و به بالای 65,000 دلار رسید. داده‌های ناامیدکننده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه موضع پاول را تأیید و بهبود بیت کوین را تسریع کرد.

به این ترتیب، افزایش قابل توجهی در تقاضا برای آپشن‌های کال (Call Options) بیت کوین در صرافی‌های Deribit و خارج از بورس (OTC) به وجود آمد. این آپشن‌ها احتمال یک رالی صعودی برای ثبت سقفی جدید در بالای 75,000 دلار و حتی رسیدن به 100،000 دلار را در نظر دارند. اختیار خرید یا همان Call Option این حق را می‌دهد که دارایی پایه را با قیمتی از پیش تعیین شده در تاریخ مشخص یا قبل از آن خریداری کند. خریدار کال به طور ضمنی نسبت به بازار بولیش است و خریدار پوت (Put) دیدگاهی نزولی دارد.

بازار معاملاتی ارزهای دیجیتال نهادی فرابورس (OTC)، با نام Paradigm ، مشاهدات مشابهی را روز دوشنبه ثبت کرد و افزایش تقاضا برای OTM کال را گزارش داد. از سوی دیگر، داده‌های Deribit نشان می‌دهد که معامله‌گران بیش از 688 میلیون دلار در آپشن‌های صد هزار دلاری در سررسیدهای مختلف قفل کرده‌اند. این بالاترین اوپن اینترست (OI) در بین همه آپشن‌های فهرست شده در صرافی است.

BTC's options open interest by strike. (Deribit) (Deribit)

BTC’s options open interest by strike. (Deribit)

در زمان نگارش این مطلب، بیش از 150,000 قرارداد اختیار خرید به ارزش 9.5 میلیارد دلار در Deribit فعال بود. این بیش از دو برابر اوپن اینترست به گزینه‌های فروش است که نشانه‌ای از انتظارات صعودی برای بازار است. اوپن اینترست فرضی به ارزش دلاری اشاره دارد که در تعداد قراردادهای فعال یا باز قفل شده است. در Deribit، یک قرارداد اختیار نشان‌دهنده یک BTC یا یک اتر (ETH) است.

تحلیلگران نسبت به بیت کوین صعودی هستند

هم تحلیلگران بنیادی و هم تحلیلگران تکنیکال دیدگاهی صعودی نسبت به آینده قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال دارند. Siwssblock Insights انتظار دارد که شاخص دلار (DXY) در حالت تدافعی باقی بماند مگر اینکه موضع پاول به چالش کشیده شود. DXY ضعیف‌تر معمولاً برای دارایی‌های ریسکی، از جمله ارزهای دیجیتال خوب است. DXY از جلسه روز چهارشنبه فدرال رزرو با 1.2 درصد کاهش به 105.20 رسیده است.

تا زمانی که داده‌های اقتصادی از این شرایط حمایت کنند و مقامات فدرال رزرو با موضع پاول مقابله نکنند، احتمالاً موقعیت ضعیف‌تر دلار ادامه خواهد داشت. در همین حال، تحلیل امواج الیوت توسط جان گلوور، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری لدن، نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند به 92,000 افزایش یابد.

رالف نلسون الیوت این نظریه را در سال 1938 در کتاب خود به نام The Wave Principle معرفی کرد. این تئوری فرض می‌کند که حرکت قیمت دارایی را می‌توان با مشاهده و شناسایی یک الگوی موج تکراری پیش بینی کرد.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت‌پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

افزایش سختی شبکه بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار تا آخر سال اشاره می‌کند

تیموتی پیترسون، کارشناس بازار و حامی بیت کوین، به اهمیت نرخ ...

بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر