رتبه 1 عملکرد قیمت بیت کوین در بین دیگر طبقات دارایی

تاریخ: 17 تیر 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
رتبه 1 عملکرد قیمت بیت کوین در بین دیگر طبقات دارایی

مایکل سیلر، یکی از بنیانگذاران MicroStrategy اخیراً به عملکرد فوق‌العاده قیمت بیت کوین پرداخت و ادعا کرد که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال طوری طراحی شده است که «به برنده شدن ادامه دهد

داده‌های ارائه شده توسط سیلر نشان می‌دهد که از سال 2011، بیت کوین همچنان بهترین دارایی از نظر عملکرد قیمت است. تا 5 جولای 2024، بیت کوین به صورت سالانه رشدی 145.9 درصدی داشته و از دارایی‌های بزرگی مانند رشد ایالات متحده (16.3 درصد)، شاخص نزدک (18.99٪)، سرمایه کلان ایالات متحده (13.7٪) و طلا (3.5٪) پیشی گرفته است.

رشد عملکرد قیمت بیت کوین به ویژه در طول چرخه‌های هاوینگ چهار‌ساله آن قابل توجه است که اغلب منجر به افزایش قابل توجه قیمت این رمزارز می‌شود. در اوایل سال 2024، حرکت صعودی بیت کوین با تایید ETFهای اسپات بیت کوین همراه بود که منجر به هجوم قابل توجه سرمایه و افزایش علاقه سرمایه‌گذاران شد.

با این حال، بازار ارزهای دیجیتال اخیراً با یک اصلاح چشمگیر مواجه شده است. در اوایل جولای، بیت کوین به دلیل بازپرداخت‌های صرافیMt. Gox و فروش گسترده توسط دولت‌های ایالات متحده و آلمان، ریزش قابل توجهی را تجربه کرد. این رویداد، منجر به کاهش قیمت تا حوالی 53,500 دلار در 5 جولای شد. علی‌رغم یک آخر هفته به طور کلی پایدار، نگرانی‌ها هنوز در مورد فروش بیشتر توسط این نهادها وجود دارد که به طور بالقوه بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد.

افزایش انباشت بیت کوین توسط هولدرهای بزرگ

تحلیل اخیر Santiment نشان می‌دهد که کیف پول‌هایی که بیش از 10,000 بیت کوین را در خود جای داده‌اند، از نوسانات شش هفته‌ای بازار سود برده‌اند. این دارندگان بزرگ، احتمالاً ارائه دهندگان نقدینگی صرافی‌ها، 212,450 بیت کوین دیگر جمع آوری کرده‌اند که اکنون 1.05 درصد از کل عرضه بیت کوین را شامل می‌شود.

در حال حاضر بیت کوین با ریکاوری از سطح حمایت 55,000 دلار، در قیمت 57,600 دلار معامله می‌شود. تحلیلگران معتقدند که بسته شدن کندلی در بالای 60 هزار دلار در روزهای آینده می‌تواند نشانه آغاز حرکت صعودی بیت کوین باشد و موقعیت آن را به عنوان یک دارایی پیشرو در بازار مالی تقویت کند.

جواد علیزاده

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

پخش زنده کنفرانس بیت کوین 2024 در نشویل

کنفرانس بیت کوین، بزرگ‌ترین و معتبرترین گردهمایی این صنعت در ...

چرا بیت کوین و بازار کریپتو امروز صعودی شده است؟

ارزش کل بازار کریپتو (TOTAL) در حال آزمایش 2.40 تریلیون دلار ...

دیدگاه‌ها 1 دیدگاه
در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. محسن محمودی
    محسن محمودی | 18 تیر 1403

    این اصلاح بازار تا کی ادامه داره؟ به نظر شما هاوینگ چقدر موثر بوده ؟