قیمت بیت کوین، ۳۹ هزار دلار را پشت سر گذاشت

توسط شبنم توایی
|
12 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
قیمت بیت کوین، ۳۹ هزار دلار را پشت سر گذاشت

بیت کوین پس از رد کردن مقاومت مهم ۳۸ هزار دلاری، در ساعات گذشته سطح ۳۹ هزار دلار را هم پشت سر گذاشت؛ قیمت ریالی این ارز دیجیتال هم رکورد جدیدی را ثبت کرد.

گاوهای بیت کوین که در حال حاضر در موقعیتی قوی قرار دارند، با حضور جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و سخنرانی او، مقاومت‌های پیش روی خود را شکستند.

در تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۲۳، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین برای اولین‌بار، از اواسط سال ۲۰۲۲ به ۳۹,۰۰۰ دلار رسید؛ بسیاری معتقدند که دلیل این افزایش قیمت پادشاه رمزارزها و شکستن مقاومت ۳۸ هزار دلاری آن، می‌تواند صحبت‌های اخیر رئیس فدرال رزرو باشد که نشان‌دهنده احساسات مثبت سیاست‌های ایالات‌ متحده درباره کریپتوکارنسی‌ها است. قیمت ریالی بیت کوین هم رکورد جدیدی را ثبت کرد و حالا تمامی هولدرهای بیت کوین که این رمزارز را بر پایه ریال خریداری کرده‌اند، در سود هستند.

چارت قیمت بیت کوین به ریال

چارت قیمت بیت کوین به ریال – تایم‌فریم 3 روزه

داده‌ها نشان می‌دهند که در حال حاضر، خریداران بیت کوین در جایگاه قدرت نسبت‌ به فروشندگان آن قرار دارند و صحبت‌های اخیر رئیس فدرال رزرو دلیل شکست مقاومت ۳۸ هزار دلاری بیت کوین شده است؛ ارزش هر واحد بیت کوین پس از ۱۹ ماه، برای اولین بار موفق شد تا سطح ۳۹ هزار دلار را پشت سر بگذارد. رئیس فدرال رزرو در صحبت‌های خود اشاره کرد:

کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) متعهد است تا نرخ تورم را به ۲ درصد کاهش دهد، این کمیته تا رسیدن به نرخ تورم ۲ درصد، سیاست‌هایش را تغییری نخواهد داد.

پاول در حالی که لحن خود را محتاط نگه می‌داشت، به نظر می‌رسید با اظهارنظرهای خود در مورد وضعیت فعلی اقتصاد ایالات متحده و پیشرفت به سمت کاهش تورم، احساسات مثبت پیرامون دارایی‌های ریسک را تقویت می‌کند.

در واکنش به این اظهارات، Kobeissi Letter از جمله کسانی بود که برداشتی هوشیارتر از آنچه ممکن است فدرال رزرو در آینده انجام دهد، داشت. او در توییتر نوشت:

روایت آنها نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است، اما بازارها همچنان به دنبال چرخش فدرال رزرو هستند. همانطور که قبلاً گفته‌ایم، فدرال رزرو ترجیح می‌دهد یک رکود خفیف ایجاد کند تا اینکه خطر افزایش مجدد تورم را به جان بخرد. این بدان معنی است که یک مکث طولانی در افزایش نرخ‌ها، هنوز محتمل است.

جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال یا FOMC در اواسط دسامبر، زمانی که تغییرات در نرخ بهره اعلام خواهد شد، انجام می‌شود. بر اساس داده‌های FedWatch Tool گروه CME، از اول دسامبر، انتظارات بازار این است که نرخ‌ها ثابت بماند.

اهداف قیمت بیت کوین فراتر از 39,000 دلار است

معامله‌گر محبوب، Daan Crypto Trades میزان نقدینگی سمت فروش، در مسیر بیت کوین به سوی 39,000 دلار را به اشتراک گذاشت.

در همین حال، کیت آلن، یکی از بنیانگذاران منابع معاملاتی Material Indicators، پس از سخنرانی پاول، تصویری از نقدینگی دفتر سفارش‌های BTC/USDT را در ایکس آپلود کرد.

این نشان می‌دهد که 39,000 دلار و 39,200 دلار به عنوان مقاومت‌های اصلی در نظر گرفته می‌شوند، در حالی که نزدیک‌ترین حمایت قابل توجه 38,000 دلار است.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر