اگر الگو سروشانه تایید شود، قیمت بیت کوین می‌تواند به سقف تاریخی جدیدی برسد

تاریخ: 16 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
قیمت آینده بیت کوین

به گفته یک تریدر معروف ارزهای دیجیتال، اگر الگوی سر و شانه معکوس در نمودار قیمت تایید شود، بیت کوین می‌تواند روندی صعودی را آغاز کند و یک ساختار صعودی جدید را شکل دهد.

متیو هایلند، در ایکس نوشت:

«اگر قیمت بیت کوین مستقیماً از 67,500 دلار عبور نکند، چیزی شبیه به الگوی مشخص شده برای شکل گیری کف قیمت در ماه آینده منطقی خواهد بود.»

او به الگوی سر و شانه معکوس اشاره می‌کند – یک الگوی صعودی که نشان می‌دهد روند نزولی در حال کاهش است و خریداران در بازار دست بالاتر را دارند.

او افزود: این یک چیدمان عالی برای پیشبرد مرحله بعدی صعودی خواهد بود.

اگرچه بسیار مهم است که بیت کوین بالاتر از قیمت تحقق‌یافته هولدرهای کوتاه مدت یعنی 59,500 دلار برای «حفظ روند صعودی خود» باقی بماند. این جملات را ویلی وو، تحلیلگر مطرح آنچین بیان داشت.

الگوی سروشانه در نمودار قیمت بیت کوین

این ساختار زمانی ظاهر می‌شود که قیمت بیت کوین سه کف قیمت زیر یک مقاومت به اصطلاح «گردن» تشکیل دهد، به‌طوری‌که یک کف قیمت پایین‌تر از کف‌های سمت راست و چپ باشد.

قیمت بیت کوین بعد از تشکیل «سر» در 58,614 در 1 می به سمت بالا حرکت کرده است و اگر این الگو همانطور که مدل هایلند نشان می‌دهد، ادامه یابد، حمایت کلیدی 60,000 دلار می‌تواند «شانه دوم» را شکل دهد.

بر اساس مدل هایلند، بیت کوین ممکن است تا ماه ژوئن بالاتر از خط گردن افزایش یابد و در این صورت، می‌تواند سقف تاریخی جدیدی را ثبت کند.

علاوه بر این، بر اساس شاخص ترس و طمع، علاقه خریداران به بازار کریپتو به آرامی در حال افزایش است.

این شاخص در حال حاضر روی 69 یا طمع دارد، یک تغییر بزرگ نسبت به سه روز پیش که «ترس» را با امتیاز 43 نشان داد.

در همین حال، برخی از معامله‌گران انتظار دارند که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت رنج بماند، اما آنها لزوماً این را به عنوان یک سیگنال نزولی نمی‌بینند.

تریدر با نام مستعار Titan of Crypto اضافه کرد:

«هرچه مرحله تثبیت بیت کوین بیشتر طول بکشد، قیمت آن بالاتر از خط روند خواهد رفت.»

معامله‌گر رمزارز با نام مستعار Daan Crypto Traders در پستی در 4 می به دنبال‌کنندگان ایکس گفت: «در چرخه‌های قبلی، بیت کوین بعد از رسیدن به سقف تاریخی، چند هفته‌ای رنج و نزولی بوده است.»

عارفه رهبری

عارفه رهبری

تکنولوژی، نویسندگی و صدای کیبورد، من رو به وجد میارن. واسه همینم توی اکثر حوزه‌های تکنولوژی از جمله کریپتو غرق میشم، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. حدود 2 سالی هست که در حوزه تولید محتوای صنعت کریپتو فعالیت می‌کنم و در تلاشم تا مفاهیم بلاک چین و کریپتو رو با زبانی ساده به مخاطب‌ها ارائه بدم.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

نرخ تورم ایالات متحده اعلام شد؛ بیت کوین در گرداب تورم

طبق داده‌های سایت Forexfoctory، در 12 ژوئن (23خرداد) نرخ قیم ...

دونالد ترامپ: می‌خواهم بیت کوین‌های باقی مانده در ایالات متحده استخراج شود

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، علناً حمایت خود را از ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر