به گفته تحلیلگران، رفتار بیت کوین با رالی قبل از هاوینگ مطابقت دارد

تاریخ انتشار: 28 بهمن 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 29 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
به گفته تحلیلگران، رفتار بیت کوین با رالی قبل از هاوینگ مطابقت دارد

یکی از تحلیلگران بازار کریپتو، معتقد است که بیت کوین در حال ورود به دوره‌ پیش‌بینی‌شده رالی پیش از هاوینگ است.

بر اساس داده‌های وب‌سایت Theblock و گزارش تحلیلگری از بازار ارزهای دیجیتال، رفتار اخیر قیمت بیت‌ کوین و گذشتن از مرز 52٬000 دلار نشان می‌دهد بازار در حال ورود به شرایطی است که نشان‌دهنده رالی قبل از هاوینگ است. جگ کونر، رئیس بخش مشتقات بیت فینکس اعلام کرد:

جنبش فعلی بازار با افزایش قیمت قبل از رویداد هاوینگ، روندی که در چرخه‌های بیت‌کوین قبلی مشاهده شده بود، هماهنگ است.

کونر افزود که از نظر تاریخی، این رالی‌ها تقریباً هشت هفته قبل از رویداد هاوینگ آغاز می‌شوند. تحلیلگر Bitfinex گفت:

این افزایش قیمت پتانسیل این را دارد که قیمت‌ها را فراتر از اوج‌های چرخه قبلی سوق دهد، چرا که هفته گذشته نمایانگر ظهور مجدد بیت‌کوین به عنوان دارایی تریلیون دلاری بودیم که عمدتاً ناشی از جریان‌های نقدی ETF بیت‌کوین است.

فشار فروش مبتنی بر GBTC در حال کاهش است

کونر اضافه کرد که کاهش فشار فروش مربوط به صندوق GBTC (مخفف Grayscale Bitcoin Trust)، محصولی در دنیای سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال که بیت کوین‌ها را در اختیار سرمایه‌گذاران فردی و نهادی قرار می‌دهد و جریان ورودی مداوم روزانه به سایر ETF ها، به طور متوسط 300 تا 400 میلیون دلار، به طور قابل‌‌توجهی به حمایت از قیمت بیت کوین کمک کرده است. با این حال، این تحلیلگر هشدار داد که این پیش‌بن قطعی نیست. او اضافه کرد:

با اینکه الگوهای تاریخی دیدگاه‌هایی احتمالی ارائه می‌دهند، مهم است که درک کنیم که آنها همیشه تکرار را تضمین نمی‌کنند.

وی تاکید کرد که بازار آلت کوین‌ها در شرایط فعلی بسیار جالب شده است. کونر افزود:

سرمایه به صورت تدریجی به بازار آلت کوین‌ها وارد می‌شود، که البته این موضوع زمانی که بیت کوین در میانه بازار صعودی رکوردهای قابل‌توجهی را ثبت می‌کند، رایج است. با این حال، ورورد سرمایه را می‌توان به تعداد زیاد پروژه‌های کریپتویی در این چرخه هم مرتبط دانست که البته، به جای گسترش تدریجی سرمایه در تمام بازارهای آلت کوین‌ها، بیشتر در بخش‌های خاصی مانند اکوسیستم سولانا و پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی دیده شده است.

دانلود هفتمین ماهنامه دامیننس

سواد اقتصادی و ذهنیت برنده در دنیای کریپتوکارنسی

  رویداد هاوینگ آینده بیت کوین

  هاوینگ بعدی بیت کوین احتمالاً در آوریل سال جاری رخ خواهد داد و این رویداد پاداشی را که استخراج‌کنندگان برای اعتبارسنجی و افزودن بلاک‌های جدید به بلاک چین دریافت می‌کنند تا 50 درصد کاهش خواهد داد. هاوینگ تقریباً هر چهار سال یک‌بار یا پس از استخراج هر 210٬000 بلوک اتفاق می‌افتد. آخرین هاوینگ در سال 2020 اتفاق افتاد، زمانی که پاداش بلاک از 12٫5 بیت کوین به 6٫25 بیت کوین کاهش پیدا کرد.

  هاوینگ بعدی پس از استخراج تقریباً 840٬000 بلاک رخ می‌دهد که منجر به کاهش بیشتر پاداش بلاک از 6٫25 BTC فعلی به 3٫25 BTC در هر بلوک می‌شود. این مکانیسم در پروتکل بیت کوین برنامه‌ریزی شده و برای کنترل عرضه بیت کوین‌های جدید در نظر گرفته شده که به کمیاب‌تر شدن بیت کوین می‌انجامد.

  شبنم توایی

  شبنم توایی

  علاقه زیادی به حوزه فناوری و فین تک دارم، درباره ارزهای دیجیتال، بلاک چین، هوش مصنوعی، وب ۳ و سایر موضوعات مرتبط با فناوری می‌نویسمو تحقیق می‌کنم. عاشق سفر و عکاسی هستمو اوقات فراغتم را با کشف جاذبه‌ها و ثبت لحظات زیبا سپری می‌کنم. بزرگترین هدفم تو زندگی یاد گرفتنه و لذت می‌برم از اینکه یادگرفته‌هامو دانش و تجربه‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم و از اونها هم یاد بگیرم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  نهنگ‌ها و ماینرهای بیت کوین چقدر در سود هستند؟

  کی یانگ جو، بنیانگذار و مدیرعامل CryptoQuant در پست جدیدی در ...

  هاوینگ ۲۰۲۴ بیت کوین تمام و کمال انجام شد

  در چهارمین رویداد تاریخی هاوینگ بیت کوین، پاداش ماینرها از 6 ...

  بهبود قیمت‌ها در بازار کریپتو پس از فروکش کردن تنش‌ها در خاورمیانه

  در هفته اخیر، منازعات ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و بالا رفتن تن ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر