عملکرد بهتر بیت کوین در سال 2023 از دیگر دارایی‌های مالی سنتی

توسط مبین حسینی
|
29 مهر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
عملکرد بهتر بیت کوین در سال 2023 از دیگر دارایی‌های مالی سنتی

بیت کوین در این هفته رشد قابل توجهی داشت و از پایین‌ترین قیمت خود یعنی 26,814 دلار در روز یکشنبه، به 30,233 دلار در 20 اکتبر (جمعه) رسید. این حرکت نشان‌دهنده عدم همبستگی بین ارزهای دیجیتال پیشرو و شاخص‌های اصلی بازار سهام است.

در این بین، CryptoRank در گزارشی، به مقایسه برتری بیت کوین نسبت به دیگر دارایی‌های مالی سنتی و اتریوم، از ابتدای سال تا به امروز (YTD) پرداخته است.

بر اساس تجزیه و تحلیل صورت گرفته در 20 اکتبر، بیت کوین از اتریوم، طلا، شاخص نزدک و S&P500 در سال 2023 بهتر عمل کرده است.

جالب اینجاست که با 79.7 درصد و 34.9 درصد سود برای بیت کوین و اتریوم از ابتدای سال، این دارایی‌ها از نزدک با 26.9 درصد، S&P500 با 13.2 درصد و طلا با 7.03 درصد پیشی گرفته اند.

مقایسه برتری بیت کوین نسبت به دیگر دارایی‌های مالی سنتی و اتریوم

دانلود ماهنامه آذر ماه دامیننس

از قدرت روایات در فضای ارزهای دیجیتال تا کاربرد‌های ChatGPT در این بازار

  همچنین لری فینک، مدیر عامل بلک‌راک، مصاحبه‌ای در فاکس بیزینس انجام داد که در آن به افزایش قیمت بیت کوین و افزایش علاقه مشتریان در سراسر جهان در مورد «نیاز به ارزهای دیجیتال» اشاره کرد.

  من فکر می‌کنم که رالی صعودی امروز (دوشنبه) با همه مسائل پیرامون جنگ اسرائیل و تروریسم جهانی، حرکت به سوی یک دارایی با کیفیت است.

  بلک‌راک بزرگ‌ترین مدیر دارایی در جهان و سهامدار عمده 4 تا از 5 استخراج کننده بزرگ بیت کوین است.

  علاوه بر این، فینک تنها غول مالی سنتی نیست که با دیدگاهی روشن به بیت کوین نگاه می‌کند. بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی علاقه فزاینده‌ای به این دارایی نشان می‌دهند، همانطور که دیو ویزبرگر، مدیر عامل CoinRoutes، از بیت کوین به عنوان یک طوفان کامل واقعی یاد می‌کند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر