اوپن اینترست بیت کوین به بالاترین سطح از سال 2022 رسیده است

تاریخ: 21 بهمن 1402
زمان مطالعه:  2 دقیقه
اوپن اینترست بیت کوین به بالاترین سطح از سال 2022 رسیده است

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته در حال افزایش بوده و به سطوح بالایی که در ابتدای سال ثبت کرده بود، بازگشته است. جالب اینجاست که نه تنها قیمت بیت کوین در حال افزایش بوده، بلکه اوپن اینترست (OI) این کوین نیز در چند روز گذشته شاهد رشد قابل توجهی بوده است.

اوپن اینترست بیت کوین، بسته به حرکت آن، اغلب می‌تواند مسیر قیمت را در آینده نزدیک نشان دهد.

نرخ اوپن اینترست بیت کوین به 12 میلیارد دلار افزایش یافت

طبق آخرین داده‌های آنچین، اوپن اینترست بیت کوین به سرعت در صرافی‌های مختلف در حال افزایش است که با افزایش اخیر قیمت همخوانی دارد. این معیار میزان پولی که در هر زمان به مشتقات بیت کوین سرازیر می‌شود را ردیابی می‌کند.

داده‌های CryptoQuant نشان می‌دهد که اوپن اینترست تا روز جمعه، 9 فوریه، بیش از 11.68 میلیارد دلار است. جالب‌تر این است که این رقم نشان‌دهنده بالاترین مقدار این معیار از ماه می 2022، همزمان با فروپاشی اکوسیستم Terra Luna است.

یکی از تحلیلگران کریپتوکوانت دیدگاه خود را در مورد افزایش اخیر اوپن اینترست و اینکه چگونه می‌تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد، ارائه کرد. این تحلیلگر در حالی که تاکید می‌کند که افزایش اخیر در اوپن اینترست بیت کوین ممکن است نشان‌دهنده هیجانات کوتاه مدت باشد، خاطرنشان کرد که فاندینگ‌ریت فعلی تا حدودی این استدلال را رد می‌کند.

فاندینگ‌ریت یک پرداخت دوره‌ای بین معامله‌گران لانگ و شورت است تا اطمینان حاصل شود که قیمت قرارداد دائمی نزدیک به قیمت اسپات دارایی پایه (بیت کوین، در این سناریو) باقی می‌ماند. فاندینگ‌ریت مثبت نشان می‌دهد که معامله‌گران لانگ در حال پرداخت به تریدرهای شورت هستند، در حالی که فاندینگ‌ریت منفی خلاف آن را نشان می‌دهد.

به گفته این تحلیلگر، فاندینگ‌ریت مثبت است؛ اما نشان‌دهنده هیجانات بیش از حد قابل توجه نیست. او افزود:

این نشان می‌دهد که نسبت بین سرمایه‌گذاران با موقعیت‌های لانگ و شورت به طور غیرعادی منحرف نشده است، که شبیه به افزایش ثابت در اکتبر تا نوامبر 2023 است.

با این حال، در ادامه هشدار داد که افزایش ناگهانی فاندینگ‌ریت بیت کوین به 0.05 می‌تواند منجر به «لانگ اسکوئیز» شود. لانگ اسکوئیز معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گران لانگ مدت مجبور به فروش موقعیت‌های خود برای پوشش ضرر می‌شوند، که منجر به کاهش ناگهانی قیمت دارایی می‌شود.

در نهایت، افزایش اوپن اینترست یک تحول مثبت برای قیمت بیت کوین است، به خصوص که الگوهای تاریخی نشان می‌دهد که ارزش بیت کوین تمایل دارد در همان جهتی حرکت کند که اوپن اینترست آن است.

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  لیکویید شدن پوزیشن‌های شورت

  داده‌های CoinGlass میزان لیکویید شدن در 24 ساعت گذشته را نشان می‌دهد:

  لیکویید شدن پوزیشن‌های شورت

  در مجموع، بازار آتی ارزهای دیجیتال در روز گذشته تقریباً 134 میلیون دلار لیکوییدیشن را ثبت کرده است. از این تعداد، حدود 35 میلیون دلار تنها در دوازده ساعت گذشته رخ داده است.

  از آنجایی که این لیکوییدیشن عمدتاً با حرکت شدید قیمت دارایی‌ها آغاز شده‌اند، دیدن اینکه پوزیشن‌های شورت بار عمده انحلال‌ها را متحمل شده‌اند، چندان تعجب‌آور نیست.

  بیش از 93 میلیون دلار از این میزان به معاملات شورت اختصاص یافته است که معادل تقریباً 70 درصد از کل لیکوییدیشن‌ها است.

  همچنین بیت کوین با حدود 56 میلیون دلار لیکوییدیشن در صدر جدول قرار گرفت، در حالی که اتریوم (ETH) با 25 میلیون دلار در رتبه دوم قرار دارد. سولانا (SOL) با 9.5 میلیون دلار رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

  از لحاظ تاریخی، لیکوییدیشن‌هایی مانند روز گذشته چیزی نادر نبوده است. این به دلیل نوسانات بالایی است که اکثر کوین‌های این بخش به طور معمول تجربه می‌کنند.

  مبین حسینی

  مبین حسینی

  زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  دلیل رشد اخیر قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چیست؟

  قیمت بیت کوین (BTC) پس از هفته‌ها روند نزولی به بالاترین حد ...

  آیا رسیدن به قیمت 110,000 دلار برای بیت کوین دست یافتنی است؟

  بنا به اظهارات برخی از معامله‌گران کریپتو، علی‌رغم نگرانی‌ها ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر