افزایش عرضه بیت کوین در کیف پول صرافی‌ها: آیا باید منتظر ورود خرس‌ها باشیم؟

تاریخ: 29 آبان 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
افزایش عرضه بیت کوین در کیف پول صرافی‌ها: آیا باید منتظر ورود خرس‌ها باشیم؟

بیت کوینِ ذخیره شده در کیف پول‌های متعلق به صرافی‌های متمرکز، با سریع‌ترین سرعت از ماه می در حال افزایش است که حکایت از احتمال افزایش فشار فروش و توقف روند صعودی فعلی، در کوتاه مدت دارد.

معیار Exchanhe Net Position Change که توسط گلسنود ارائه می‌شود، تعداد کوین‌های موجود در کیف پول صرافی را در یک تاریخ مشخص در مقایسه با تاریخ مشابه در چهار هفته قبل اندازه‌گیری می‌کند. این شاخص در روز یکشنبه به 31,382.43 بیت کوین (1.16 میلیارد دلار) رسید که بالاترین رقم از 11 می 2023 است. افزایش این شاخص باعث شده است که کل عرضه موجود در صرافی‌ها به 2.35 میلیون بیت کوین افزایش یابد.

جریان ورودی به کیف پول‌های صرافی، به طور گسترده‌ای برای نشان دادن قصد سرمایه‌گذاران برای نقد کردن دارایی‌های خود، فشار فروش بالقوه یا قرار دادن کوین‌ها به عنوان مارجین در معاملات فیوچرز و آپشن در نظر گرفته می‌شود. در همین حال، جریان خروجی اغلب نشان‌دهنده انباشت است.

BTC exchange net position change vs BTC's price since 2020. (Glassnode)

این شاخص که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، از اول نوامبر به طور مداوم مثبت بوده و به رنگ سبز درآمده است. از نظر تاریخی، چنین دوره‌هایی با وقفه در بازار صعودی یا عقب‌نشینی قیمت، همزمان بوده است.

از سوی دیگر، عده‌ای عقیده دارند که این جریان ورودی می‌تواند نشان‌دهنده بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران به صرافی‌های متمرکز باشد.

ایمنی کوین‌های نگهداری شده در کیف پول صرافی‌ها، اواخر سال گذشته پس از سقوط صرافی FTX که در آن زمان سومین صرافی بزرگ بود، زیر سوال رفت. این باعث شد که سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را از صرافی‌ها خارج و به کیف پول‌های شخصی واریز کنند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

کد مورس همستر ۱ تیر 🐹 – دریافت ۱ میلیون کوین از کد مورس

با استفاده از کد مورس ۱ میلیونی امروز همستر، می‌توانید یک می ...

کارت های امروز بازی همستر کامبت 31 خرداد/عکس کارت‌های میلیونی

در مقالات قبلی گفتیم که همستر کمبات می‌تواند یکی از بهترین ج ...

سقوط بازار NFTها در 90 روز روند نزولی: داده‌ها چه می‌گویند؟

بر اساس آمار سه ماه گذشته، مجموعه‌های NFT شامل Cryptopunks و ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر