بیت کوین در دهه‌های بعدی سایر کلاس‌های دارایی بزرگ را خواهد بلعید

تاریخ: 12 اردیبهشت 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
پادشاهی ارز بیت کوین

لین آلدن، تحلیلگر و استاد اقتصاد کلان معتقد است که مسیر بیت کوین برای تبدیل شدن به یک طبقه دارایی غول‌پیکر، بیش از 10 سال طول خواهد کشید.

آلدن در یک رویداد که توسط پادکست What Bitcoin Did برگزار شد، گفت:

مردم فکر می‌کنند که فناوری‌هایی مانند بیت کوین باید بلافاصله سیستم فعلی مالی را مختل کند.

با این حال، آلدن تاکید می‌کند که این تغییرات در مدت زمان طولانی اتفاق می‌افتد و در این بین، مردم تاثیر بالقوه بیت کوین را بر سیستم مالی دست کم می‌گیرند.

این یک داستان یک‌ساله، سه‌ساله، پنج‌ساله نیست. حتی یک داستان ۱۰ساله هم نیست. این یک داستان چند دهه‌ای است.

او افزود:

من فکر می‌کنم مردم به طور معمول سرعت تغییرات اساسی در «سیستم» را دست‌کم می‌گیرند. در واقع مردم میزان کاری را که می‌تواند در یک دوره ۳۰ساله یا بیشتر رخ دهد، دست کم می‌گیرند، مانند تغییر تحولی که می‌تواند در نحوه سیستم پرداخت‌ها اتفاق بیفتد.

در حال حاضر، آلدن عقیده دارد که ارزش بازار بیت کوین در مقایسه با کلاس‌های دارایی بزرگ‌تر بسیار کوچک است. اما این اقتصاددان کلان معتقد است که در درازمدت، بیت کوین با خوردن سهم بازار سایر دارایی‌ها در صدر خواهد نشست.

ارزش بازار بیت کوین بیش از یک تریلیون دلار است. ثروت جهانی، بسته به اینکه به چه معیاری نگاه کنید، چیزی در حدود 500 تریلیون دلار یا هزار تریلیون است؛ بنابراین بیت کوین مانند کسری از 1 درصد است.

آلدن در ادامه گفت: من فکر می‌کنم در طول زمان، بیت کوین به حساب‌های پس‌انداز وارد می‌شود. شروع به خوردن اوراق‌قرضه دولتی می‌کند. شروع به خوردن چیزهایی می‌کند که به دلیل نبود «پول خوب» به آنها رجوع کردیم. در طول مرحله‌ای که این اتفاقات می‌افتد، رویدادهای مخربی خواهیم دید. دولت‌ها و ملت‌ها به طرق مختلف آن را پس می‌زنند. این داستان ادامه‌دار خواهد بود.

محسن صالح

محسن صالح

من محسن هستم که در شبکه‌های اجتماعی با نام «گریزلی» فعالیت می‌کنم. شیفته‌ی بیت‌کوین و آزادی مالی هستم که این شبکه به کاربران خودش میده.

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

افزایش سختی شبکه بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار تا آخر سال اشاره می‌کند

تیموتی پیترسون، کارشناس بازار و حامی بیت کوین، به اهمیت نرخ ...

بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر