سقوط بیت کوین به زیر 68,000 دلار؛ جریان منفی ETFها پس از 19 روز متوالی ورود سرمایه

تاریخ: 22 خرداد 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
سقوط بیت کوین به زیر 68,000 دلار؛ جریان منفی ETFها پس از 19 روز متوالی ورود سرمایه

در اوایل روز سه‌شنبه، ارزش بیت کوین کاهش یافت و به زیر 68,000 دلار رسید. این افت قیمت نشان‌دهنده کاهش بیش از 3.3 درصدی نسبت به اوج روز دوشنبه است. این رکود با تغییرات قابل‌توجهی در جریان وجوه در ETFهای اسپات بیت کوین هم‌زمان شد که پس از 19 روز متوالی جریان مثبت به جریان منفی تغییر کرد.

طبق داده‌های Farside Investors، صندوق فیدلیتی خروج ۳ میلیون‌دلاری را گزارش کرده است. به طور مشابه، ETF گلکسی با خروج 20.5 میلیون دلار و صندوق والکری کاهش 15.8 میلیون‌دلاری را تجربه کرد.

صندوق گری اسکیل با خروج 39.5 میلیون دلار بیشترین میزان خروج سرمایه را نشان داد. در مقابل، بلک راک ورودی 6.3 میلیون‌دلاری را ثبت کرد. علاوه بر این، صندوق بیت کوین بیت‌ویز ۷.۶ میلیون دلار در همان روز جذب کرد.

علی‌رغم این دستاوردها، خروجی خالص 64.9 میلیون دلار از تمام ETFها ثبت شد. آخرین روز خروج خالص ثبت شده در بین ETFهای بیت کوین در 10 می‌بود.

این تغییرات به طور قابل‌توجهی بر تعادل صندوق‌ها و ثبات بازار تأثیر گذاشته و منجر به لیکویید شدن ۱۰۱ میلیون دلار در 12 ساعت گذشته شده است. از این میزان، 94.43 میلیون دلار از پوزیشن‌های خرید بود، در حالی که پوزیشن‌های فروش شاهد لیکویید شدن 6.57 میلیون دلار بود.

Crypto Liquidations

علی‌رغم نوسانات اخیر، چهره‌های برجسته مالی چشم‌انداز مثبتی نسبت به آینده بیت کوین دارند. رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب «پدر پول‌دار پدر فقیر»، از بیت کوین به‌عنوان یک مسیر استراتژیک به‌سوی ثروت دفاع کرده است.

کسب درآمد میلیونی به‌عنوان یک کارآفرین سخت است. می‌دانم. شما باید واقعاً باهوش، فداکار و خوش‌شانس باشید تا یک میلیونر شوید و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. من بیت کوین را ذخیره می‌کنم؛ زیرا بیت کوین کارهای سخت را برای من انجام می‌دهد. به همین دلیل است که من بیت کوین را دوست دارم.

همان‌طور که بازار به این تغییرات واکنش نشان می‌دهد، احساسات در بین علاقه‌مندان نسبت به ارزهای دیجیتال به طور محتاطانه خوش‌بینانه باقی مانده است. اگرچه در آینده نزدیک ممکن است نوسانات بیشتری را در بازار ببینیم، اما جذابیت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین همچنان سرمایه‌گذاران باتجربه و جدید را جذب می‌کند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

افزایش سختی شبکه بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار تا آخر سال اشاره می‌کند

تیموتی پیترسون، کارشناس بازار و حامی بیت کوین، به اهمیت نرخ ...

بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر