بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

تاریخ: 29 خرداد 1403
زمان مطالعه:  1 دقیقه
بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» هولدرهای کوتاه‌مدت نزدیک می‌شود، که تست مجدد آن از نظر تاریخی برای این رمزارز مهم بوده است. خولیو مورنو، رئیس تحقیقات CryptoQuant، در تحلیل اخیر خود به بررسی این سطح پرداخته و دیدگاه خود را در مورد آینده قیمت به اشتراک گذاشت.

قیمت تحقق‌یافته یا Realized Price به یک شاخص آن‌چینی اشاره دارد که به طور خلاصه میانگین قیمتی که سرمایه‌گذاران یا آدرس‌های موجود در شبکه‌ی بیت کوین کوین‌های خود را جابجا کرده‌اند (یک خرید احتمالی) را اندازه‌گیری می‌کند.

هنگامی که قیمت بالاتر از این معیار است، به این معنی است که هولدرها به طور متوسط در سود هستند. از سوی دیگر، ارزش بیت کوین زیر این شاخص حاکی از تحمل زیان از سوی سرمایه‌گذاران است. طبیعتاً وقتی این دو دقیقاً برابر باشند، می‌توان فرض کرد که بازار به عنوان یک کل دارای مقدار مساوی از سود و زیان تحقق‌نیافته است – یا به عبارتی در نقطه سربه‌سر قرار دارند.

این شاخص را می‌توان برای هر دو دسته هولدرهای بلندمدت و کوتاه مدت دنبال کرد. لازم به ذکر است که هولدرهای کوتاه مدت دارایی خود را کمتر از 155 روز هولد می‌کنند. در زیر نموداری وجود دارد که روند قیمت تحقق‌یافته هولدرهای کوتاه مدت بیت کوین را در چند سال گذشته نشان می‌دهد:

The value of the indicator seems to have been near the neutral mark recently

این نمودار نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین به قیمت تحقق‌یافته هولدرهای کوتاه مدت نزدیک است. این بدین معنی است که حاشیه سود کم است، اگرچه این سرمایه‌گذاران در حال حاضر هنوز در سود هستند. بنابراین، این امکان وجود دارد که اگر بیت کوین به مسیر نزولی اخیر خود ادامه دهد، تست مجدد مبنای میانگین هزینه این گروه قریب‌الوقوع است.

مورنو در نمودار خود واکنش قیمت به این شاخص را در چند مرحله برجسته کرده است. به نظر می‌رسد که در طی دو مورد از این تست‌های مجدد (که با دایره‌های سبز مشخص شده‌اند)، قیمت بیت کوین در این سطح حمایت شده و برای ادامه حرکت صعودی به سمت بالا برگشته است.

با این حال، در سه مورد دیگر (دایره‌های قرمز)، بیت کوین نتوانست سطح را به عنوان حمایت تست کند و شاهد کاهش قیمت بود. این اصلاحات از 8 درصد تا 12 درصد بوده و آخرین بار چنین رویدادی در اواخر آوریل تا اوایل ماه می رخ داده است.

با نزدیک شدن به تست مجدد این شاخص، جالب است که ببینیم این بار کدام یک از این دو الگو دنبال خواهد شد. این تحلیلگر خاطرنشان می‌کند که اگر شکست روبه‌پایین اتفاق بیفتد، «قیمت می‌تواند تا حدود 60 هزار دلار کاهش یابد.»

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
کلیدواژه‌ها
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

دلیل رشد اخیر قیمت بیت کوین و بازار کریپتو چیست؟

قیمت بیت کوین (BTC) پس از هفته‌ها روند نزولی به بالاترین حد ...

آیا رسیدن به قیمت 110,000 دلار برای بیت کوین دست یافتنی است؟

بنا به اظهارات برخی از معامله‌گران کریپتو، علی‌رغم نگرانی‌ها ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر