معرفی چهره‌های تاثیرگذار؛ پیتر وایلی، توسعه‌دهنده هسته بیت‌کوین!

‌ پیتر وایلی کیست؟ آیا تاکنون داستانی در رابطه با آن شنیده‌اید؟ بیشتر در کدام زمینه اسم این شخصیت به گوش‌تان خورده است؟ آیا از پیشنهادات پیتر وایلی مطلع هستید؟ در این مقاله قصد داریم به معرفی پیتر وایلی، پیشنهادات و فعالیت‌های وی بپردازیم. از این رو توصیه می‌کنیم اگر تا کنون نام این شخصیت را شنیده‌اید و برای شناخت آن کنجکاو هستید؛ این مقاله را از دست نداده و تا انتهای آن با ما همراه باشید.

به‌طور کلی او به عنوان یکی از فعال‌ترین توسعه‌دهندگان بیت کوین و همچنین هسته آن شناخته می‌شود. بسیاری از به‌روزرسانی‌های ارزدیجیتال بیت کوین نیز توسط او صورت گرفته است. یکی از به‌روزرسانی‌های موجود در این زمینه که توسط او انجام شده است؛ به‌روزرسانی راه حل مقیاس‌پذیری در نظر گرفته می‌شود. پیتر وایلی، امروزه به عنوان بنیانگذار و مهندس اصلی در شرکت بلاک استریم فعالیت می‌کند. این شرکت یک شرکت نرم‌افزاری است که روی مشکل مقیاس‌پذیری و همچنین راه حل‌های زیرساختی بیت کوین فعال است.

 پیتر وایلی (Pieter Wuille) کیست؟

معرفی چهره‌های تاثیرگذار؛ پیتر وایلی، توسته‌دهنده هسته بیت‌کوین!پیتر وایلی یکی از اشخاص بسیار معروف و تاثیرگذار در زمینه ارز دیجیتال است. که در بلژیک متولد شده و سانفرانسیسکو آمریکا را به عنوان محل اقامت فعلی خود در نظر گرفته است. او به عنوان یکی از توسعه‌دهندگان بسیار مشهور و بزرگ، در کار خود موفقیت‌های چشمگیری را کسب کرده است. همچنین فعالیت‌ها و پیشنهادات بسیار مفید و ایده‌آلی را ارائه کرده است.

او دوره نوجوانی و جوانی خود را در دانشگاه اس تی آلبرتوس سپری کرده و مدارک خود را از این دانشگاه اخذ نموده است. در مقاله پیتر وایلی کیست قصد داریم به این موضوع بپردازیم که دو علت اصلی مشهور بودن این شخصیت این است که «پیتر وایلی» در وهله اول به عنوان فردی که باعث توسعه هسته اصلی بیت‌کوین شده است؛ در نظر گرفته می‌شود. در وهله دوم این شخصیت بنیان‌گذار شرکت «بلاک استریم» است. این دو مورد به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلایل شهرت پیتر وایلی هستند.

توسعه هسته اصلی بیت‌کوین توسط پیتر وایلی 

پیتر وایلی به طور کلی معمولاً ترجیح می‌دهد در پشت صحنه حضور داشته باشد! او در طول ۹ سال گذشته بدون آن‌که جلت توجه کند، به یک نیروی محرک و قدرتمند برای توسعه هسته‌ای اصلی بیت‌کوین تبدیل شده است. او در سال ۲۰۱۰، درست دو سال قبل از آن که به شرکت گوگل در سوئیس بپیوندد؛ از وجود بیت کوین مطلع شده بود. از این رو پس از تلاش‌های مستمر و مداوم، به عنوان یکی از توسعه دهندگان اصلی آن تبدیل شد.

از آن زمان تاکنون وایلی بیش از ۱۲۰۰ بار تلاش کرده است که به روزرسانی‌ها و بهبودهایی در نرم‌افزار بیت کوین به وجود آورد. از میان کمک‌هایی که او در توسعه بیت کوین داشته است می‌توان به دو مورد Segregated Witness و Taproot/Schnorr اشاره کرد. سرانجام در سال ۲۰۱۴ با کمک تعدادی از توسعه‌دهندگان بیت کوین که به عنوان همکاران او در نظر گرفته می‌شدند؛ شرکت بلاک استریم را تأسیس کرد.

 شرکت بلاک استریم و فعالیت‌های پیتر وایلی

سرانجام پس از تأسیس شرکت بلاک استریم در سال ۲۰۱۴، وایلی و همکارانش در ماه مارس سال ۲۰۱۹ کدی را برای طرح پیشنهادی اشنور منتشر کردند. این کد باعث افزایش امکان معاملات خصوصی در رمزارز بیت کوین می‌شود. یکی از مهم‌ترین و مناسب‌ترین ویژگی‌های این شبکه تجزیه و تحلیل بلاک چین محسوب می‌شود. در واقع این تجزیه و تحلیل نشان‌دهنده پیشرفت و پسرفت‌ها، افزایش یا کاهش سرعت و مقاومت و حمایت‌ها است. در واقع سنجش کامل و دقیقی از وضعیت را در اختیار افراد قرراد می‌دهد.

اما فعالیت‌هایی که قصد داریم در نوشتار پیتر وایلی کیست به آن اشاره کنیم؛ اینجا تمام نمی‌شود! در ماه می سال ۲۰۱۹ پیتر وایلی و تیم کوچکی از همکارانش که یک زبان خاصی از برنامه نویسی را بلد بودند؛ قراردادی را امضا کردند. این زبان خاص برنامه نویسی در واقع زبان قراردادهای هوشمند بود. در واقع این اشخاص قرارداد هوشمند بیت کوین جدید را منتشر کردند. همچنین نام این مفهوم را مینی اسکریپت لحاظ نمودند. حال مینی اسکریپت چه امکانی را فراهم می‌آورد؟

در واقع این امکان، باعث ساخت آسان و ایده‌آلِ قرارداد می‌شود. علاوه‌بر آن دیگر امکاناتی که در اختیار ما قرار می‌دهد؛ تجزیه و تحلیل و همچنین اجرای اسکریپت‌های بیت‌کوین است. بدون آن که شما نیاز به تغییر در کد اصلی رمزارز بیت کوین داشته باشید.

دو پیشنهاد مهم پیتر وایلی 


دریافت 5 تتر رایگان
فقط با دعوت 3 دوست به ‌بیت پین می‌تونی 5 تتر رایگان هدیه بگیری
!همین حالا دوستاتو دعوت کن

در این قسمت از مقاله پیتر وایلی کیست؟ قصد داریم دو پیشنهاد بسیار مهم و کلی وایلی را برایتان ارائه دهیم. لازم است عنوان کنیم این دو پیشنهاد برای «سافت فورک» و تپ روت (Taproot) در نظر گرفته می‌شوند. که توسط خود پیتر وایلی در رسانه GitHub مطرح شده است.

به طور کلی Taproot در نظر دارد ازطریق ترکیب مزایای MAST) Merkelized Abstract Syntax Tree) و امضای اشنور (Schnorr signature) امکانی را فراهم آورد که به هنگام انجام تراکنش‌های بیت کوینی، اطلاعات کمتری فاش شود. چرا که حریم خصوصی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بیت کوین در نظر گرفته می‌شود. در واقع همه افراد از این امکان انتظار دارند که حریم خصوصی را برای آن‌ها فراهم آورد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که وجود چنین امکانی در سطح بالا قابل دسترسی نیست. دلیل این موضوع آن است که تراز و آدرس‌های بیت کوین عمومی هستند. از این رو می‌توانند توسط شرکت‌های تحلیلی مختلف مشاهده و ارزیابی شوند.

معرفی چهره‌های تاثیرگذار؛ پیتر وایلی، توسته‌دهنده هسته بیت‌کوین!

امروزه MAST برای خصوصی ماندن تراکنش‌های بیت کوین چندین جایگزین احتمالی را تهیه و فراهم آورده است. همچنین امضای «اشنور» تراکنش‌هایی که مبتنی بر MAST هستند؛ این اجازه را می‌دهد که بدون آن که اطلاعاتی فاش شود؛ فرایندهای مورد نظر انجام شوند. علاوه‌بر آن «پیتر وایلی» خاطرنشان کرده است که استفاده از Taproot برای تمامی خروجی‌ها و همچنین هزینه‌های مشارکتی غیرقابل تشخیص از یکدیگر، مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه‌بر آن امضاهای شنور به نرم افزارهای کیف پول اجازه می‌دهند که از کلیدهای منحصربه‌فردی برای پنهان کردن اسکریپت‌ها استفاده کنند.

گفتار پایانی!

با توجه به نکات و مطالبی که در طول مقاله پیتر وایلی کیست؟ ارائه کردیم؛ دریافتیم او به عنوان یکی از توسعه‌دهندگان بسیار بزرگ و مشهور بیت کوین است. او فعالیت‌ها و پیشنهادات بسیار زیادی را ارائه کرده است. که در طول مقاله به برخی از آن‌ها اشاره کردیم. امروزه از پیتر والی و تیمش انتظار می‌رود که تحولات زیادی را در زمینه ارز و دیجیتال رقم بزنند.

پیتر وایلی در لینکدین

سوالات متداول!

پیتر وایلی کیست؟

آقای پیتر وایلی یکی از بزرگ‌ترین سرمایه گذاران و توسعه‌دهندگان بیت کوین در دنیا است که با پیشنهادهای و فعالیت‌های خود توانسته سبب پیشرفت این حوزه شود.

پیشنهاد پیتر وایلر درباره توسعه بیت کوین چه بود است؟

استفاده از امضای اشنور (Schnorr signature) در قراردادهای خرید و فروش بیت کوین جهت افزایش امنیت اطلاعات سرمایه گذاران.

3.2/5 - (5 امتیاز)

دریافت 5 تتر رایگان
فقط با دعوت 3 دوست به ‌بیت پین می‌تونی 5 تتر رایگان هدیه بگیری
!همین حالا دوستاتو دعوت کن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x