آیا امکان دارد که رالی صعودی بیت کوین، مشابه سال 2021-2020 تکرار شود؟

توسط مبین حسینی
|
6 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
آیا امکان دارد که رالی صعودی بیت کوین، مشابه سال 2021-2020 تکرار شود؟

تحلیلگر مشهور با نام مستعار Credible Crypto به 353 هزار فالوور خود در ایکس (توییتر) می‌گوید که بیت کوین ممکن است در آستانه یک حرکت انفجاری بزرگ به سمت بالا باشد. او معتقد است که پادشاه رمزارزها در حال آماده شدن برای یک رالی پارابولیک است که در اواخر سال 2020 تا اوایل سال 2021 شاهد آن بودیم.

این تحلیلگر نموداری را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد بیت کوین در حال تقلید از الگویی است که آخرین بار چند سال پیش مشاهده شد – زمانی که بیت کوین تنها در چند ماه از حدود 13,000 دلار به 60,000 دلار افزایش یافت. این الگو در سال 2019 نیز مشاهده شد که بیت کوین را از 4,000 دلار به 14,000 دلار رساند.

او در این این مورد نوشت: «در حال ساخت الگوی سوم هستیم.»

با نگاهی به نمودار این تحلیلگر، او پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین تا 11 دسامبر به بالای 42,500 دلار صعود خواهد کرد.

علاوه بر ساختار تکنیکال بازار، Credible Crypto به داده‌های دیگری نیز نگاه کرده است، که به گفته او از دیدگاه صعودی‌اش پشتیبانی می‌کند. به گفته این تحلیلگر، بهره باز بیت کوین (OI)، که تعداد کل قراردادهای آتی و اختیار بیت کوین را ردیابی می‌کند، نشان می‌دهد که معامله‌گران دارای اهرم بالا پیش از این خارج شده‌اند.

او همچنین می‌گوید که به نظر می‌رسد معامله‌گران اسپات بیت کوین در حال انباشت در کف بازار هستند.

بهره باز (OI) به سقوط خود در محدوده‌ای رنج ادامه می‌دهد که نشان می‌دهد ما در اینجا مقداری اهرم‌زدایی خواهیم داشت که به این معنی است که لیکویید شدن‌های آبشاری در هر دو جهت ممکن است چندان قابل توجه نباشد. این رویدادی سالم و خوب است. سرمایه‌گذاران کوین بیس نیز فروش گسترده خود را شروع نکرده‌اند و به طور مداوم خرید کرده‌اند. این هم خوب است.

او همچنین اضافه کرد: می‌توانیم ببینیم که علی‌رغم فروش خالص تیکرها در این محدوده قیمت (به لطف فروشندگان بایننس که 50 میلیون دلار در برابر خریدهای 20 میلیون دلاری کوین‌بیس فروخته‌اند) قیمت ثابت مانده است، که نشان می‌دهد احتمالاً خریدارانی داریم که بخش قابل توجهی از این موارد فروش را جذب می‌کنند.

این تحلیلگر در انتها گفت: به طور کلی، من فکر می‌کنم به دلیل فقدان OI برای تحریک لیکوییدیشن و تقاضای واضحی که در این سطوح مشاهده می‌کنیم، ریزش‌ها در اینجا ممکن است حتی کم‌عمق‌تر از آنچه در ابتدا پیش‌بینی شده بود، باشد.

توجه: مقالات منتشر شده در آکادمی بیت پین فقط اهداف آموزشی دارند و نباید آن‌ها را توصیه‌ای مبنی بر خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر