ممنوع‌الخروجی مدیر عامل سابق بایننس: به ژائو دستور داده شده است که فعلاً از آمریکا خارج نشود

توسط مبین حسینی
|
7 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
ممنوع‌الخروجی مدیر عامل سابق بایننس: به ژائو دستور داده شده است که فعلاً از آمریکا خارج نشود

یک قاضی فدرال از چانگ‌پنگ ژائو، بنیانگذار بایننس خواست که در انتظار صدور حکم – حداقل در حال حاضر – در ایالات متحده بماند.

ژائو و صرافی بایننس، هفته گذشته به نقض قوانین ضد پولشویی ایالات متحده اعتراف کردند. وزارت دادگستری ایالات متحده در یک کنفرانس مطبوعاتی در 21 نوامبر، جزئیات 4.3 میلیارد دلاری جریمه بایننس را ارائه کرد. مریک گارلند، دادستان کل، در آن زمان ادعا کرد که تیم انطباق شرکت می‌دانست که این صرافی برای پولشویی و فعالیت‌های مالی غیرقانونی استفاده می‌شود.

ژائو با قرار وثیقه 175 میلیون دلاری آزاد شد و قرار است در ماه فوریه محاکمه شود. او شهروند امارات متحده عربی و کانادا است.

قاضی برایان سوچیدا پیشنهاد داد که به ژائو اجازه داده شود تا قبل از صدور حکم، به امارات بازگردد تا در کنار شریک زندگی و سه فرزندش باشد و عقیده داشت که او فرار نخواهد کرد.

اما قاضی فدرال ایالات متحده، ریچارد جونز، بازگشت ژائو به امارات متحده عربی را «تا زمانی که این دادگاه درخواست دولت را برای بازنگری حل و فصل کند»، متوقف کرد.

بنیانگذار بایننس، به عنوان بخشی از اعتراف به گناه، موافقت کرد که از سمت مدیرعاملی شرکت کناره‌گیری کند و ریچارد تنگ را به عنوان جانشین خود معرفی کرد. تنگ رئیس بازارهای منطقه‌ای بایننس بود و قبلاً مدتی را در نقش‌های نظارتی در بازار جهانی ابوظبی و مرجع پولی سنگاپور سپری کرده است.

تنگ در یک پست وبلاگی روز دوشنبه ادعا کرد که بایننس «امروز قوی‌تر از همیشه است.»

تنگ نوشت: «به عنوان یک صنعت، ما بیش از هر زمان دیگری به تمرکز بر همکاری با سیاست‌گذاران نیاز داریم. تنها در این صورت است که می‌توانیم به طور مؤثر به توسعه یک چارچوب نظارتی هماهنگ جهانی کمک کنیم که ضمن ارائه حمایت‌های حیاتی از مصرف‌کننده، نوآوری را تقویت کند.»

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر