انقلاب کریپتو در آرژانتین: چراغ سبز دولت به قراردادهای بیت کوین

تاریخ انتشار: 2 دی 1402 | آخرین به‌روزرسانی: 17 بهمن 1402
زمان مطالعه:  1 دقیقه
انقلاب کریپتو در آرژانتین: چراغ سبز دولت به قراردادهای بیت کوین

پیروزی اخیر خاویر میلی در انتخابات آرژانتین، در واقع شوکی در بازارهای مالی ایجاد کرد. اما، امواجی از اشتیاق و انتظار را نیز در بخش خاصی از اقتصاد ارسال کرده است: صنعت کریپتو!

وزیر امور خارجه و تجارت بین‌الملل آرژانتین تأیید کرد که دولت خاویر میلی اجازه انعقاد قراردادها در بیت کوین را می‌دهد.

تصویب این مقام رسمی درها را برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال در آرژانتین باز می‌کند. دیانا موندینو، وزیر امور خارجه آرژانتین، در توییتر نوشت: «ما تایید می‌کنیم که در آرژانتین، قراردادها می‌توانند بر روی بیت کوین توافق شوند.»

او افزود:

ماده 766 – تعهد مدیون. بدهکار باید مقدار ارز تعیین شده را اعم از اینکه ارز قانونی در جمهوری باشد یا در اختیار نداشته باشد، تحویل دهد. این نشان می‌دهد که همیشه آزادی ارزی بوده و خواهد بود. هر کسی که می‌خواهد با بیت‌کوین قرارداد ببندد، اجازه دارد این کار را انجام دهد.

رهبران کریپتو ورود میلی به سیاست را به فال نیک گرفتند و سال‌های چالش‌برانگیز؛ اما هیجان‌انگیزی را پیش‌بینی می‌کنند.

جولیان کلمبو، مدیرعامل Bitso گفت:

میلی و مقامات احتمالی آن همیشه به آزادی در صنعت فین‌تک به طور کلی، و در صنعت کریپتو به طور خاص، اشاره کرده‌اند. آنها فلسفه بیت کوین و آزادی ای که برای مردم فراهم می‌کند را ستایش کرده‌اند.

تولد صنعت کریپتو در آرژانتین

با توجه به امکان انعقاد قراردادها در بیت کوین، چندین بازیگر به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری معتبر برای توافقات بین طرفین و به عنوان وسیله پرداخت را مورد بحث قرار دادند. برای آنها، این گشایش قانونی، گامی اساسی برای توسعه صنعت کریپتو در کشور است.

خاویر میلی

مشکلات مبادله‌ای مرتبط با پزو آرژانتین، برای پذیرش کریپتو مزیت بوده و آنها را به عنوان یکی از مهم‌ترین فناوری‌های تاریخ برجسته کرده است.

این پدیده اخیراً در عملکرد استیبل‌کوین‌ها مشهود بود. ارزهای دیجیتال مرتبط با دلار در مقایسه با سقف خود در زمان انتخابات اولیه ریاست‌جمهوری آرژانتین، ۷۵ درصد افزایش داشتند.

پیروزی میلی شعله امید را در صنعت کریپتو آرژانتین روشن کرده است. رهبران ارزهای دیجیتال آینده‌ای پر جنب‌وجوش و نوآورانه را در این کشور متصور هستند که در آن ارزهای دیجیتال نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:

مطالب مشابه

افزایش سختی شبکه بیت کوین به قیمت 100 هزار دلار تا آخر سال اشاره می‌کند

تیموتی پیترسون، کارشناس بازار و حامی بیت کوین، به اهمیت نرخ ...

بیت کوین ممکن است تا 60,000 دلار سقوط کند؛ اگر این حمایت از دست برود

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که بیت کوین به «قیمت تحقق‌یافته» ...

دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر