تحلیل فاندامنتال دوج کوین؛ میم کوینی جذاب برای سرمایه‌گذاران

تاریخ انتشار: 12 تیر 1403 | آخرین به‌روزرسانی: 24 تیر 1403
زمان مطالعه:  4 دقیقه
تحلیل دوج کوین

دوج کوین، پس از حمایت ایلان ماسک از آن، به سوگلی میم کوین‌ها تبدیل شد. سپس جامعه‌‌اش به اندازه‌ای گسترده شد که توانست به یکی از میم کوین‌های معتبر تبدیل شود و به رتبه‌های بالاتر در بازار رمزارزها برسد. زمانی‌که دوج کوین از سمت اشخاص مشهور حمایت شد خیلی از سرمایه‌گذاران جذب این پروژه شند و همین موضوع باعث شد که در جایگاه 10 ارز دیجیتال برتر جای گیرد. این موضوع نشان‌دهنده پتانسیل بالای دوج کوین است.

ما در ادامه به تحلیل و بررسی دقیق دوج کوین می‌پردازیم تا به شما داده‌هایی را ارائه دهیم که باعث بهبود تصمیم سرمایه‌گذاری شما شود.

بررسی سرمایه‌گذاران پروژه دوج کوین

میم کوین دوج پس از ایجاد در سال 2013، در سال 2019 با حمایت ایلان ماسک که یکی از شخص‌های پول‌دار در جهان است، مواجه شد و قیمت آن رشد عجیبی را تجربه کرد. سپس این رمزارز سرمایه‌گذاران زیادی را جذب کرد که از جمله مهم‌‌ترین آن‌ها آقای ایلان ماسک مالک توییتر و تسلا، مارک کوبان صاحب تیم بسکتبال دالاس ماوریکس، اسنوپ داگ و ویتالیک بوترین از حمایت‌کنندگان دوج کوین اشاره کرد. همچنین، صرافی کوین بیس و رابین‌هود دوتا از صرافی‌های آمریکایی قدرتمند در حوزه کریپتوکارنسی از حامیان دوج تلقی می‌شوند. این سرمایه‌گذاران معتبر و باسابقه می‌توانند ارزش پروژه را افزایش دهند.

ایلان ماسک درکنار دوج

ایلان ماسک درکنار دوج

دانلود دهمین ماهنامه دامیننس

بلاک چین و انتخابات: شفاف و بدون تقلب

  بررسی جامعهٔ ارز دیجیتال دوج کوین

  توییتر

  دوج کوین با 3 میلیون و 900 هزار دنبال‌کننده دارای جامعه‌ای گسترده و معتبر است که می‌تواند سرمایه‌گذاران را به این ارز دیجیتال جذب کند.

  شبکه توییتر دوج کوین

  شبکه توییتر دوج کوین

  بررسی سیاست‌های تورمی یا غیر تورمی DOGECOIN

  رمزارز DOGE دارای سیاست تورمی و عرضه نامحدود است. این نوع سیاست باعث جلوگیری از رشد کوین در بلندمدت می‌شود. البته قیمت آن با رشد بازار کریپتو، افزایش می‌یابد؛ ولی این موضوع می‌تواند یکی از معایب این کوین باشد.

  سیاست‌های تورمی و غیرتورمی دوج کوین

  سیاست‌های تورمی و غیرتورمی دوج کوین

  دوج کوین چگونه درآمدزایی می‌کند؟

  درآمدزایی دوج کوین شامل چندین قسمت است:

  1. فروش کالا: تیم پروژه از طریق فروش کالاهایی مانند تی‌شرت، کلاه، لیوان و موردهای دیگر به طرفداران دوج یا اشخاص عادی درآمدزایی می‌کنند.
  2. ارائه خدمات: به کاربران خود خدماتی مانند آموزش، مشاوره و پشتیبانی درباره بازار ارزهای دیجیتال و بلاک چین ارائه می‌دهد که شامل هزینه هستند.
  3. جذب سرمایه‌گذار: این پروژه با توسعه‌هایی که روی پروژه خود می‌دهد باعث جذب سرمایه‌گذار به دوج کوین می‌شود و از این طریق سرمایه برای توسعه پروژه خود جمع‌آوری می‌کند.
  4. رویدادهای مالی: تیم پروژه، کمپین‌های مالی متفاوت برگزار می‌کنند و از این رویدادها با کمک جامعه‌‌اش، سرمایه‌ زیادی جمع‌آوری می‌کند. البته این سرمایه‌ها برای توسعه پروژه جمع‌آوری می‌شوند.
  5. حمایت‌های مالی: پروژه دوج کوین از طریق اشخاص یا شرکت‌هایی که به این پروژه علاقه دارند، سرمایه دریافت می‌کند.

  بازیگران مهم دوج کوین چه اشخاص یا شرکت‌هایی هستند؟

  • بنیاد دوج کوین: این سازمان غیرانتفاعی بر توسعه و ترویج دوج کوین نظارت دارد. آنها منابع آموزشی را ارائه می‌دهند، رویدادها را سازماندهی می‌کنند و با مشاغلی که دوج کوین را پذیرفته‌اند همکاری دارند.
  • توسعه‌دهندگان: این اشخاص به طور داوطلبانه روی کد منبع دوج کوین فعالیت می‌کنند تا آن را توسعه دهند.
  • همکاری مشاغل با ارز دیجیتال دوج کوین: تعداد زیادی از مشاغل در سراسر جهان این کوین را به‌عنوان روش پرداخت قبول می‌کنند. این امر پذیرش و استفاده از DOGE را افزایش می‌دهد.

  نقشه راه دوج کوین چگونه است؟

  دوج کوین نقشه راه دقیقی ارائه نداده است؛ ولی طبق صحبت‌های تیم پروژه، سرمایه‌گذاران یک نقشه راه احتمالی برای این پروژه در نظر گرفته‌اند که بیانگر است چه توسعه‌ای روی پروژه اعمال می‌شود:

  1. پیشرفت در مقیاس پذیری با راه‌حل لایه دوم میمبل ویمبل (mimblewimble) که می‌تواند تراکنش‌های دوج کوین را ناشناس و کارآمدتر کند و ظرفیت شبکه دوج را افزایش دهد. همچنین قصد دارند از زنجیره‌های جانبی در شبکه دوج کوین برای افزایش مقیاس‌پذیری استفاده کنند.
  2. از تکنولوژی تراکنش‌های محرمانه در جهت افزایش امنیت تراکنش کاربران پشتیبانی می‌کنند.
  3. تیم دوج کوین قصد دارند برای راحتی کاربران دوج درجهت جابجای دارایی هایشان در بلاک چین های مختلف از این فناوری پروتکل‌های پل زنجیره‌ای استفاده کنند.
  4. ادغام با پلتفرم‌های پرداخت محبوب تا کاربران از دوج کوین برای پرداخت‌های روزمره استفاده کنند.

  آیا دوج کوین را به پرتفوی برای سرمایه‌گذاری اضافه کنیم؟

  طبق داده‌های فاندامنتال، این ارز دیجیتال به لطف سرمایه‌گذاران معتبر، جامعه‌ی گسترده‌ و توسعه‌هایی که روی شبکه‌ خود برای افزایش امنیت و سرعت تراکنش ها درآینده انجام خواهد داد، کاربر و سرمایه‌گذارهای جدیدی را می‌تواند جذب کند.

  درنهایت با بررسی تمامی معیارها، می‌توان احتمال داد که ارز دیجیتال DOGECOIN در آینده می‌تواند رشد قابل‌توجهی را تجربه کند و قیمت آن افزایش یابد.

  البته دوج کوین به دلیل ماهیت میم کوینی خود و نوسانات عجیبش، همیشه دارای ریسک بالا است و توصیه می‌کنیم تا مدیریت ریسک و سرمایه را رعایت کنید.

  خرید دوج کوین

  همبستگی و بتا

  همبستگی بتا نام شاخص‌ها
  0.54 1.24 بیت‌کوین (BTC)

  بتا و همبستگی:

  • همبستگی: همبستگی دوج بر اساس شاخص بازار رمزارز، متعادل است. یعنی زمانی قیمت این ارز واکنش کمتری نسبت به قیمت بیت کوین نشان می‌دهد. همچنین ریسک پرتفوی در زمان نوسانات متعادل می‌ماند.
  • بتا: بتای این ارز دیجیتال بیش از 1 است. بدین معنی است که رمزارز دوج بازدهی بیشتری از بیت کوین دارد و سود زیادی برای سرمایه‌گذاران محقق می‌کند.

  نقشه معامله‌گران لیکویید شده

  مطابق عکس زیر، سطح 0.1170 الی 0.1200 دلار، یک محدوده حمایتی مهم محسوب می‌شود که می‌تواند از ریزش قیمت جلوگیری کند و باعث افزایش قیمت دوج شود. همچنین محدوده 0.1129 الی 0.1134 دلار سطح حمایتی بعدی است.

  نرخ قیمت 0.1285 الی 0.1305 دلار، اولین سطح مقاومت معتبر تلقی می‌شود و می‌تواند مانع افزایش قیمت شود. سطح مقاومت بعدی، قیمت 0.1357 تا 0.1410 دلار است که می‌تواند از افزایش قیمت ممانعت کند.

  فاندامنتال دوج کوین

  فاندامنتال دوج کوین

   

  محمدجواد جعفری

  محمدجواد جعفری

  چند سال پیش، پس از تب‌وتاب بازار بورس ایران با فارکس آشنا شدم و همین موضوع باعث شد که به سراغ یادگیری تحلیل تکنیکال و اقتصاد کلان برم. بعد از مدتی علاقم به اقتصاد بیشتر شد و به صورت حرفه‌ای‌تر تو این حوزه کار کردم. طولی نکشید که با ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، شروع به یادگیری تحلیل فاندامنتال کردم و الان بیشتر زمانم رو روی بررسی پروژه‌های بلاک‌چین و تحلیل اقتصاد کشورها می‌ذارم.

  مطالب نویسنده
  اشتراک گذاری:

  مطالب مشابه

  تحلیل ترون (TRX)؛ بررسی بهترین نواحی حمایتی – ۳۱ تیر (۲۱ جولای)

  ارز دیجیتال ترون (TRX)، رتبه 11 را از نظر ارزش بازار دارد و ...

  3 رمزارز برتر واچ لیست هفته که باید زیرنظر داشت! (۳۱ تیر ۱۴۰۳)

  آیا برای شما هم سوال است که این هفته روی چه رمزارزهایی سرمای ...

  دیدگاه‌ها
  در پاسخ به دیدگاه کاربر