جستجوی هوش مصنوعی در گوگل، در سال 2023 از بیت کوین و کریپتو پیشی گرفت

توسط مبین حسینی
|
5 دی 1402
|
زمان مطالعه:  1 دقیقه
جستجوی هوش مصنوعی در گوگل، در سال 2023 از بیت کوین و کریپتو پیشی گرفت

بر اساس داده‌های Google Trends، کاربران گوگل در سال جاری، بسیار بیشتر از بیت کوین یا رمزارزها، به جستجوی هوش مصنوعی (AI) علاقه داشتند.

از سال 2020، جستجو برای «بیت کوین» و، گهگاه، «کریپتو» توانسته بود از جستجوهای «AI» پیشی بگیرد، با این حال، داده‌های گوگل نشان می‌دهد که این مورد در آگوست 2022 شروع به تغییر کرده است.

جستجو برای «AI» در حدود نوامبر 2022 آغاز شد، همان ماهی که ChatGPT OpenAI راه‌اندازی شد، و از آن زمان فاصله خود با عبارات جستجوی مرتبط با کریپتو را افزایش داده است.

جستجو برای «AI»

علاقه جستجوی جهانی به «AI» در حال حاضر دارای امتیاز 91 در گوگا ترندز است، در حالی که بیت کوین در رتبه 22 قرار دارد. گوگل عبارات جستجو را از 0 تا 100 بر اساس نسبت یک موضوع به کل جستجوها در همه موضوعات کسب می‌کند.

نتایج ممکن است غافلگیر کننده نباشد، زیرا بیت کوین همچنان تحت تاثیر چرخه نزولی بازار است، که در نیمه دوم سال 2021 شروع شد و بیشتر سال 2022 همراه آن بود. با این حال، در طول سال جاری شروع به بازیابی جایگاه از دست رفته خود کرده است.

بیت کوین سال را با قیمت 16,900 دلار آغاز کرد که بسیار پایین‌تر از بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 69,000 دلار در 11 نوامبر 2021 بود. اما از آن زمان حدود 150 درصد افزایش یافته و به قیمت 42,600 دلار، در زمان انتشار مطلب، رسیده است.

Google Trends نشان می‌دهد که بیت کوین بیشترین علاقه را از سوی کشورهای السالوادور، نیجریه، هلند، برزیل و سوئیس داشته است.

از سوی دیگر، هوش مصنوعی سالی پر از پیشرفت داشته است: از افزایش ابزارهای متنوع هوش مصنوعی و هیجان نسبت به چت‌بات‌های جدید، از جمله ChatGPT، Google Bard، Meta AI و GrokAI. که دومی توسط میلیاردر فناوری، ایلان ماسک راه‌اندازی شد.

داده‌های Google Trend نشان می‌دهد که کاربران ویتنام، چین، فیلیپین و میانمار علاقه خاصی به هوش مصنوعی دارند.

بر اساس تجزیه و تحلیل CoinGecko، در ماه ژوئیه، هوش مصنوعی نیز به یک برنده واضح در میان جویندگان کار تبدیل شد.

این نشان می‌دهد که راه‌اندازی ChatGPT در نوامبر ۲۰۲۲ منجر به افزایش جست‌وجوها برای «شغل‌های هوش مصنوعی» شده است – ۴ برابر بیشتر از جستجوها برای «شغل‌های کریپتویی».

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر