کاهش بیش از 30 درصدی درآمد ماینرهای بیت کوین در 6 ماه گذشته

تاریخ: 11 آذر 1402
زمان مطالعه:  کمتر از 1 دقیقه
کاهش بیش از 30 درصدی درآمد ماینرهای بیت کوین در 6 ماه گذشته

در شش ماه گذشته، درآمد ماینرهای بیت کوین بیش از 30 درصد کاهش یافته و درآمد ماه نوامبر تقریباً 270 میلیون دلار کمتر از درآمد اکتبر بوده است. کاهش درآمد ماینرهای بیت کوین به نوسانات قیمت بیت کوین، افزایش رقابت و قیمت بالاتر برق نسبت داده می‌شود.

بر اساس داده‌های banklesstimes.com، درآمد ماه نوامبر ماینرها به مبلغ 615.1 میلیون دلار، تقریباً 300 میلیون دلار کمتر از درآمد ژانویه است.

از زمان رسیدن به بالاترین رقم 918.8 میلیون دلاری در ژانویه، درآمد ماینرها به تدریج در ماه‌های بعد کاهش یافته است. ماه اکتبر تنها زمانی بود که این روند نقض شد و ماینرها با 885 میلیون دلار، دومین درآمد ماهانه در سال 2023 را به دست آوردند.

آلیس لیتهام، تحلیلگر بانکلستایمز، در مورد کاهش درآمد ماینرها گفت:

این رکود علاقه و نگرانی گسترده‌ای را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخته است و ما را بر آن داشته تا عوامل موثر در این کاهش قابل توجه را بررسی کنیم.

در گزارش Banklesstimes، نوسانات قیمت بیت کوین به عنوان یکی از عوامل کلیدی موثر بر کاهش درآمد ماینرها شناسایی شده است. در همین حال، گزارش قبلی گلکسی کاهش درآمد را به آنچه که به عنوان «افزایش باورنکردنی هش‌ریت شبکه در نیمه اول سال» توصیف کرد، نسبت می‌دهد.

افزایش هش‌ریت به دلیل صرفه اقتصادی استخراج، عرضه بیش از حد ASICهای دست‌دوم در بازار ثانویه و همچنین اتصال سکوهای استخراج نسل جدید است. سایر منابع، کاهش درآمد را به افزایش قیمت انرژی نسبت داده‌اند.

مبین حسینی

مبین حسینی

زندگی من توی کامپیوتر و دنیای دیجیتال می‌گذره؛ عاشق فناوری بلاک‌چین و تکنولوژی‌های دیجیتالی‌ام و فعالیت توی اکوسیستم و کامیونتی کریپتو رو خیلی دوست دارم. اوقات فراغتم رو یا بازی می‌کنم، یا به پروژه‌های شخصیم می‌رسم. هیچی بلد نیستم ولی تا دلت بخواد کنجکاو و فضولم :))

مطالب نویسنده
اشتراک گذاری:
دیدگاه‌ها
در پاسخ به دیدگاه کاربر