3 کتاب که هر سرمایه گذار و معامله گری، برای حضور در بازارهای مالی باید بخواند

توسط مبین حسینی
|
5 آذر 1402
|
زمان مطالعه:  2 دقیقه
کتاب بازارهای مالی

چه تازه فعالیت خودتان را در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری شروع کرده‌اید، چه یک فرد باتجربه هستید، مهم است که با مطالعه کتاب بازارهای مالی، به بهبود وضعیت خود ادامه دهید. این برای هر فعالیتی صدق می‌کند و شغل و تجارتی از این قاعده مستثنی نیست. در واقع، این موضوع ممکن است در معاملات، حتی مهم‌تر از دیگر فعالیت‌ها باشد.

در این مطلب تصمیم داریم تعدادی از کتاب بازارهای مالی که در مهارت‌های معاملاتی شما تفاوت ایجاد خواهند کرد را معرفی کنیم. هنگام خواندن این کتاب‌ها، باید به یاد داشته باشید که درس‌ها و نکات آن را جدی بگیرید و آنها را فقط به عنوان یک خواننده نخوانید. آنها را به عنوان یک دانش‌آموز بخوانید و در این صورت می‌توان انتظار داشت که پس از آن معامله‌گر بهتری خواهید شد.

یک معامله خوب (One Good Trade)

کتاب یک معامله خوب

این کتاب به چهار بخش تقسیم شده است و تمام جنبه‌های حضور در یک شرکت پراپ (Prop) را پوشش می‌دهد. نکته جذاب این کتاب این است که در مورد مبارزات در مسیر معامله‌گر بودن، هم از نظر مالی و هم از نظر روحی بحث می‌کند. بسیاری از کتاب‌ها باعث می‌شوند معاملات آسان به نظر برسد، و همه چیز گل‌وبلبل به نظر برسد.

این کتاب نه تنها سختی‌ها را مورد بحث قرار می‌دهد، بلکه توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان آنها را از نظر ذهنی شکست داد.

فصل سوم این کتاب، «یک تناسب خوب» برای هر کسی که به طور جدی به کسب‌وکار خود فکر می‌کند، مهم است.

دانلود ماهنامه بهمن ماه دامیننس

برافراشته شدن پرچم بیت کوین در وال استریت

  کتاب Trading in the Zone

  کتاب معامله‌گر منضبط

  مارک داگلاس واقعاً یک نابغه است. معامله‌گران باتجربه‌ای وجود دارند که هنوز بر روانشناسی و جنگ روانی معاملات تسلط ندارند. کتاب Trading in the Zone تنها کتاب بازارهای مالی است که هر تریدر یا سرمایه‌گذاری باید در شروع کار خود بخواند. مهم نیست که چه مدت در بازار فعال بوده‌اید، مهم نیست که چند مدرک تحصیلی دارید، چقدر پول به دست آورده‌اید – این کتابی است که مهارت‌های شما را بهبود می‌بخشد.

  هنر و علم تحلیل تکنیکال (The Art and Science of Technical Analysis)

  دو کتاب قبلی، ذهنیت و اصول معاملات را مورد بحث قرار داده‌اند؛ اما این کتاب بینش خوبی در مورد الگوها و استراتژی‌های واقعی می‌دهد. برای کسانی که به ریاضیات و تجزیه و تحلیل آمار علاقه‌مند هستند، این کتاب بسیار برای شما جذاب خواهد بود. تصادفی بودن و احساسات درونی را از معادله خارج می‌کند.

  این کتاب به تحقیقات تکنیکال گسترده‌ای که در بازار انجام شده، نگاه می‌کند و الگوهایی را که تحت شرایط خاص بازار رخ می‌دهند مورد بحث قرار می‌دهد. این کتابی پلی است که شکاف بین تحقیق / علم داده و معاملات واقعی و سودآور را پر می‌کند.

  این احتمالاً پیشرفته‌ترین کتابی است که در لیست قرار داده‌ایم و قطعاً فنی‌ترین کتاب بازارهای مالی است. به همین دلیل آن را فقط به کسانی که تجربه معاملات دارند، توصیه می‌کنیم.

  با این حال، بهتر است تازه‌کارها نیز این کتاب را تهیه کنند و بعد از اینکه فرصتی برای تمرین اصول اولیه پیدا کردند، آن را در قفسه خود نگه دارند تا بخوانند.

  اشتراک گذاری:
  دیدگاه‌ها 3 دیدگاه
  در پاسخ به دیدگاه کاربر
  1. محمودلطیفی
   محمودلطیفی | 5 آذر 1402

   اگر سبب خیر شودخوب است

  2. اسکندر
   اسکندر | 5 آذر 1402

   کتابی که از مارک داگلاس گذاشتید ترجمه فارسیش معامله گر منظبط نیست، معامله گر منظم عنوان انگلیسیش هستDisciplined Trader

   • مبین حسینی
    مبین حسینی | 5 آذر 1402

    سلام اسکندر عزیز
    ممنون از توجه شما، حتما ادیت می‌کنم.